Výpočet splacení stroje, kdy se stroj splatí

Od: Datum: 04.01.14 20:48 odpovědí: 1 změna: 04.01.14 21:03

Dobrý den, uvažuji o nákupu malého cnc za 200 k pro gravírování a drobné frézování, zakázky bych měl. Je na to nějaký vzorec, postup, jak spočítat, kdy se mi stroj splatí, když na něm budu pracovat, nějaký vzoreček nebo odkaz na nějaké vlákno? Na internetu jsem moc nenašel.

Děkuji za reakce.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.14 21:03

No, nemyslím, že by to byla otázka nějakého vzorce. Ve hře je totiž vícero faktorů, nejde jen o to, kolik máte zakázek a nakolik jste pilný. U CNC mašin hraje ne nepodstatnou roli také poruchovost stroje, zkušenost obsluhy, dostupnost ND, jejich ceny a servisu. Sám dělám servisáka i na CNC - byť podstatně větší, ale jedno je myslím obecně platné . než na to někoho pustíte, určitě musí mít pojistku na blbost, v případě že na tom budete dělat sám, zjistěte si, jak dalece se to dá pojistit. Už jsem viděl hodně smutných očí po sdělení ceny opravy - pokud jde o frekvenčáky, servopacky, ŘJ, vřeteno atd tak to jsou hodně velké pálky. Ono i obyčesjné seštelování po kolizi se dost prodraží, když si spočtete hodinovou sazbu servisáka a k tomu kilometry. Taková věc Vám pak dokonale rozhodí finanční výhledy

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.