Holení klasickým strojkem na žiletky

Od: Datum: 15.01.14 21:25 odpovědí: 14 změna: 10.02.14 22:24

Dobrý večer všem, před cca měsícem jsem zde řešil výdrž elektrického holícího strojku který sice holí, ale neoholí dokonale (pár fousů vždy vynechá) a obličej potom pálí jak kdybych strkal hlavu do kamen.Dočetl jsem se však že to je problém i cenově daleko lepších strojků a tak jsem se rozhodl si ponechat elektrický strojek pouze na mrože (knír) protože ten si holím téměř denně a je škoda na něm tupit jednorázovky.Dále k dotazu, jednorázovky ať za 30kč/ks nebo 5kč/ks jdou rychle do háje a mnohdy na oholení dvoudenního strniště zlikviduji dvě. V průběhu dne jsem si vzpoměl že kdysi existovalo cosi na žiletky a po chvilce hledání jsem zjistil, že se stále vyrábí a prodávají. Pro mé potřeby jsem si našel obyčejný Willkinson Classic za pár kaček a oproti náhradním hlavicím do normálních strojků je cena náhradních žiletek o dost nižší, je i o něco nižší než cena jednorázovek. Můj dotaz tedy je, kolik oholení nebo jak dlouho vydrží jedna žiletka +/-? jde mi o to abych v průběhu holení nemusel rozdělávat strojek a žiletky prohazovat, taky cenově by se to zase asi nevyplatilo.Dřív jsem se holil jednobřitými jednorázovkami tak s pořezáním by problém být teoreticky neměl. Dotaz směřuji pouze na strojky na žiletky protože další el. strojek nechci a hledám možná co nejlevnější efektivní variantu což je dle mého názoru strojek na žiletky.Všem předem děkuji za případné reakce, rady či vlastní zkušenosti.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.01.14 21:34

Pár oholení musí žiletka vydržet. Já se na vojně holil jednou obyčejnou nerezovou žiletkou deset měsíců jednou až dvakrát denně. To je ovšem naprostý extrém.

Pro životnost žiletky je nejdůležitější omýt se před holením. A mýdlo nechat aspoň chvilku působit.

Od: foo*
Datum: 15.01.14 21:46

Před holením se vždy omyji a na holení jsem zkoušel jak pěnu, gel tak i mýdlo. Nejlepší oholení bylo po pěně. Ta výdrž Vaší žiletky je vážně strašně dlouhá a snad bude ta výdrž dnešních žiletek alespoň poloviční. Někdo tam i v recenzi psal že je mění jednou do roka tak snad měl pravdu.Jinak děkuji za reakci.

doplněno 15.01.14 21:48:

oprava - půl roka

Datum: 15.01.14 23:14

Ono záleží na tvrdosti vousů, někdo má měkké chmýří, někdo vousy jako kartáč. Je nesmysl, aby vám žiletka vydržela půl roku, jako maximum vidím jeden týden, pak už to je utrpení. Dříve existovaly i ruční strojky na broušení žiletek. Prý je možné žiletky brousit v nějaké krabičce ve tvaru pyramidy, kde se žiletka umístí ve 2/3 výšky. Ale to jsem nezkoušel. Děda se holil břitvou, to je určitě nejlevnější a kvalitní způsob, i když trochu nebezpečný, dalo se to však naučit. Brousila se na koženém brousku (nebo na pásku od kalhot).

doplněno 15.01.14 23:15:

Samozřejmě před použitím žiletky je nutné namočit a hodně rozetřít pěnu, nejlépe štětkou, aby vousy změkly.

Datum: 16.01.14 05:42

Mám vousy jak hřebíky. Na zmiňované vojně jsem se holil ráno a mnohdy i před obědem, protože jsem v poledne měl už "modrou hubu" a příslušný lampasák mne vyhnal z fronty před jídelnou jako nedostatečně oholeného.

Potom, co mi kdosi ukradl kvalitní holicí strojek, koupil jsem si v Armě nejlevnější bakelitový za 7,50 Kčs a balíček žiletek Astra Stainless (ani ne Platinum, jen obyčejné) a řekl, že do té pakárny víc investovat nebudu. Aby byl ten strojek použitelný, musel jsem ho dost upravovat a tak jsem žiletku utáhnul a už jsem ji nikdy nevyndal ani nepovolil. A holil jsem se jím zbývajících 10 měsíců vojny. A štětkou a holicím mýdlem Barbus v bakelitové krabičce.

Datum: 16.01.14 11:40
To že máš po holení pocit jako bys strčil obličej do krbu znám po holení dvou nebo tří břitovými holítky. Mám fousy tvrdý jak dráty a ty se při holení vždycky napíchaly mezi břity a pak jsem si s tím rozedřel ksicht do ruda. Proto když už musím být do hladka používám klasickou žiletku. Je až k nevíře jak záleží na druhu použité pěny. Barbus je už fakt dobrý sotva tak do muzea. Stejně tak na vodě po holení se rozhodně nevyplatí šetřit.
Kdyby tohle četla manželka asi by propadla záchvatu smíchu že zrovna já radím v otázce holení. Po tom co jsem zkusil snad všechno se totiž místo holení většinou jen přejedu elektrickým strojkem na stříhání vlasů po kterém jediném nemám vyrážku.
Datum: 16.01.14 11:51

Ten pocit jsem měl jen po holení el. strojkem a bylo to nesnesitelný, ani voda po holení nebo různý sklidňující krémy nepomohli.Fousy ani tak tvrdý nemam ale zase nejsou úplně nejměkčí a jediná holící pěna co se mi zdá že fakt hodně změkčuje je obyčejná pěna z lidlu za 30kč.Zkoušel jsem i obyčejný pěny z jiných krámů nebo dražší pěnu v tubě či co to bylo ale jediná ta obyč. z lidlu nejvíc změkčila fousy.

Od: zabu
Datum: 16.01.14 16:33
Mě vydrží Gilete senzor tak jeden až dva měsíce. Holím se většinou obden. Takže to je cca 15-30 oholení. Je mi skoro 60 a celý život se holím buď žiletkou, když přišly tyhle dvou a tříbřitý vynálezy, přešel jsem na ně a nelituju, přesto že mám fousy za ta léta pořádně tvrdé. Různé strojky jsem taky vyzkoušel, měl jsem planžetového Brauna, něco bateriového-už nevím co, a nejlepší byl ruský dvoubřitý, na jméno si taky už nevzpomenu, ach ten rakušák. Vyzkoušel jsem taky různé vody a gely před holením, a nejlepší se oholím s pěnou. A zjistil jsem, že stačí klidně ta nejlevnější, ve spreji za nějakých 50-80kč.
Od: ff
Datum: 16.01.14 23:34

Důležitý je strojek, nevyplatí se na něm šetřit.

Alespoň něco takového

http://www.luxusni-noze.cz/de…tall-klasicky-holici-strojek/

Datum: 17.01.14 23:44

Nejlepší zkušenost s žiletkami jsem udělal, když jsem je používal v kovovém chromovaném strojku z TUZEXU, který se šroubováním držátka nahoře otevíral. Něco podobného jako výše uváděný strojek za 1700 Kč. Jenže tenkrát stál asi 10 bonů :)) Nejlépe holily žiltky Wilkinson, ale naše ASTRY také šly.

Datum: 18.01.14 22:25

Tak jsem si zakoupil ten wilkinson classic a líp oholenej jsem nikdy nebyl. Vousy to bere jedním tahem a po holení ani nebylo třeba ničim mazat protože pokožka nebyla nijak narušena. Až budou finance tak si určitě zakoupím jeden z těch dražších s rozevírací hlavicí. Otec ho prý kdysi taky měl za pár korun.

Od: freed
Datum: 10.02.14 19:43

Astry zelené jsou asi nejlepší žiletky, které jsou u nás běžně k dostání.

Pokud se chceš něco dozvědět nejen o holení strojkem, tak zde: http://forum.britva.cz/

Test žiletek zde: http://forum.britva.cz/viewtopic.php?f=67&t=810

Běžně nedostupné žiletky lze zakoupit zde: http://www.upravse.cz/zbozi/ziletky

(Ale ty Astry by ti měli v pohodě stačit)

Datum: 10.02.14 22:24

Dobra, presvedcil jste me. Vyzkousim to taky, pac uz na to nemam silu.

Ale zeptam se jinak. Co pouzivate, penu, gel, mydlo? A vyrobce?

Datum: 10.02.14 20:06

@ra252 tu psal, že se na vojně holil jednou žiletkou 10 měsíců !?! Takže se ptám @foo, stále ještě používáte tu první žiletku? Nebo jak dlouh vám vydržela?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.