Co bude vzácnější ( jawa 50 )

Od: Datum: 04.01.14 09:58 odpovědí: 3 změna: 04.01.14 18:45

Dobrý den, mám takovou pro mě zatím nezodpovězenou otázku :

Zajímá mě mám skoro všechny jawa 50 a 2 i v původním origo stavu.. a 1 už kompletně po renovaci.. když se podívám na bazary a jiné internetové stránky tak mají větší hodnotu ty zrekonstruované a však dle mého názoru když je v origo stavu proč se neprodá za víc je možné, že třeba za 10 let to bude naopak co si o tom myslíte? protože v dnešní době to každý renovuje a je podle čím dál méně těch origo... doufám, že jste mě pochopili moji otázku děkuji za zajímávé odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 04.01.14 11:38

Myslím, že řada lidí ještě na Pionýrech jezdí (i když třeba jen po poli). Ale za pár let, až začne byt originálů málo, bude jejich cena jistě daleko vyšší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.14 11:44
avatar

Pokud jsou opravdu v originálním stavu a funkční,tak na některých veteránských srazech,nebo burzách by vám určitě poradili a možná by se prodali i dráž.S vlastní zkušenosti vím,že mohou být i v tom nejlepším stavu,ale musí mít TP a SPZ,jinak je to v podstatě "artefakt do vitrýnky".Dostat totiž takový stroje zpět do evidence a na značky je dost problematická záležitost.V každém případě bych je zakonzervoval a pokud máte vhodné prostory,uložit. Za deset let,jak říkáte,za kompletní zbýrku se budete asi divit,co by Vám někteří nabídli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.14 18:45
avatar
Jednou jsem narazil na polské stránky příznivců našich pionýrů a dost jsem koukal na cenové relace ve kterých tam borci mezi sebou s pionýry kšeftujou. Zatímco u nás je to věc kterou má pomalu každý druhý člověk na vesnici v kůlně, tak tam je to vážený stroj :-D Kdybys si chtěl počíst tak myslím že to google.pl vyplivnul pod slovním spojením "moja jawka "
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.