Projimadlo s okamzitym ucinkem

Od: Datum: 31.12.13 08:35 odpovědí: 14 změna: 01.01.14 14:27
Zdravim,
muzete mi prosim poradit nejake volne prodejne silnejsi projimadlo s okamzitym ucinkem? Idealne do 30 min. Konkretne vhodne na neprijemnou dlouhotrvajici zacpu. Dekuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 31.12.13 08:55

Pokud je zácpa dlouhotrvající, nečekejte okamžitý účinek, to by musel být klasický klystýr :D Na projímadlo se zeptejte v lékárně, oni ví co mají a co lidi berou. Nám doma stačí mít glycerinové čípky.

Od: dollyface
Datum: 31.12.13 09:31
No dlouhotrvajici...jak se to vezme, dnes je to treti den, ale je to opravdu neprijemne :(, ale klystyr snad nebude potreba :D
Ty glycerinove cipky jsou dobre? A jak rychle ucinkuji? Trpim tim docela casto, hlavne po pecivu :(
Od: ben®
Datum: 31.12.13 09:50

Dobrý den, třetí den ještě není nic hrozného. Ale, nějakou drastickou metodu bych asi ani nevolil. Výborná věc na tento problém je přírodní vláknina - např. viz odkaz. Není to řešení okamžíté, ale je to dobrá prevence, která pomáhá. Zdravím!

http://www.drpopov.cz/vlaknina-psyllium-200-g-PID337.html

doplněno 31.12.13 10:42:

dollyface - není to moc dobré, ale ani hnus. Musí se to do sebe "hodit" a zapít. JInak to chce jíst více zeleninu.

doplněno 31.12.13 12:17:

dollyface - ano, je to uvedeno i na té stránce viz citace: "Můžete použít i do polévek, omáček, jogurtů, jako součást mĂĽsli apod."

Datum: 31.12.13 10:40
Dekuju za tip, ale mamka jednou neco takoveho prinesla domu a chutnalo to hrozne :( ja vim ze to neni na chtut, ale na zazivani, presto bych se asi nedonutila jist to preventivne :(
Datum: 31.12.13 11:10
Rozhodla jsem se pro ty cipky, ale mozna bych to psyllium mohla jeste zkusit. Myslite, ze se da uzivat i jako soucast snidane? Treba rozmixovany banan s jogurtem a do toho psyllium?
Datum: 31.12.13 09:51

Zdravím, nejideálnější je Glycerínový čípek, který koupíš v lékárně za cca 70 Kč (10ks). Účinek je do 15 minut.

Datum: 31.12.13 10:47
Dekuji, zkusim ty cipky. Dalsim rozhodujicim faktorem je pro me cena, takze asi budou idealni :)
Od: mil®
Datum: 31.12.13 09:53

Taky se přikláním ke glycerinovému čípku. Je to zaručený a šetrný. Vyzkoušeno.

Od: kami95
Datum: 31.12.13 12:07

Tak tak rychle snad jen klistýr nebo Yal gel..

Datum: 31.12.13 19:27

Znám to velice dobře a nesnáším pocit ranní nevyprázdněnosti. Pak nemyslím celý den na nic jiného. Vadí mi to šíleně. Před třiceti lety mi jeden lékař ve Francii poradil, abych každý večer před spaním spolkla polévkovou lžíci, nebo i dvě, parafinového oleje. Poslechla jsem ho a od té doby to už skutečně dělám celých třicet let a když jedu k někomu na návštěvu, vozím si sebou malou lahvičku. Kupuji si ho v lékárně. Osm set gramů (skoro litr), stojí asi 180 kč. Možná, že už i víc. Čím menší balení, tím držší, pozor na to. Já už si ho kupuji v kanystru po pěti litrech, protože to vyjde levněji a přelévám si ho sama do lahve. Na lžíce neodměřuji, protož už jsem zvyklá, prostě si každý večer dám doušek, loknu si přímo z lahve. Dobré to není, ale nijak zvláštně to nechutná, prostě jako nějaký olej bez chuti. Jeho vlastnosti jsou ty, že se nevstřebává do těla. Už si nepamatuji, jak mi to ten lékař říkal. Ale zato si vzpomínám, že když viděl co jsem si přivezla z Československa, tak se zhrozil. tenkrát se prodávaly v lékárně takové granule v plechovce a bylo to něco jako "senekové listí". Nevím už jak se to jmenuje přesně, ale byl příšerný dryák, bylo to hrozně nechutné, zapíjela jsem to vodou, jinak se ty granule nedaly spolknout a ráno strašně bolelo břicho. Ale fakt strašně.

doplněno 31.12.13 19:30:

A ještě, ty čípky, co tady radí znám a také je mám vyzkoušené, když jsem třeba zapoměla svůj olej, tak pomohly. Ale nemám to ráda a nejde to užívat každý den. To je jenom k případnému použití. A ještě, vlákniny jím, vlastně skoro nejím nic jiného, protože tato jídla miluji a přesto trpím zácpou.

Datum: 31.12.13 20:16

Doporučuji upravit jídelníček, který máte nejspíš špatný a výborné je ráno, hned když stanete, vypít sklenici vlažné vody, do které vymačkejte např. půlku pomeranče, mandarinku, citron.

Datum: 31.12.13 20:37

Každé ráno vypiji půl litru kokteilu vyrobeného z jablka, pomeranče, kivi, hroznů, hrušky,nebo prostě z ovoce které mám stále doma a střídám to. Kokteil je hustý i s vlákninou. Celé dopoledne pak už nemám hlad. Kdepak jídelníček já mám docela v pořádku.

Datum: 01.01.14 10:38

Není účelem do sebe ráno nalít kokteil, jak píšete hustý, který vás zasytí na celé dopoledne.Už to je špatně!

Účel vypít nalačno ráno sklenici vlažné vody, čisté, nebo lehce ochucené trochou, pár kapkami ovoce, má aktivovat tělesné funkce, né zasytit! Zasytit vás následně má snídaně (např.celozrnné pečivo se šunkou, plátkem sýru, trochou zeleniny)+čaj a od snídaně následně jíst každé tři hodiny (např.svačina - jogur+ovoce+vločky, oběd - brambor + maso+zelenina, svačina - tvaroh + zelenina+ knackenbrot, večeře - obdoba oběda kus kus, nebo těstovina, brambor s masem rybou + zelenina - ta večer nejlépe tepelně upravená).

Datum: 01.01.14 14:27

Pár kapek dětského olejíčku po ránu či večer a bude jen "zlatá zácpa" ...

Jinak čípky jsou velice praktické jak z důvodu ceny tak hlavně z důvodu šetrnosti ke všem orgánům kudy kapková projímdla projdou

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.