Jak využít krásně nafocené fotografie?

Od: Datum: 30.12.13 20:20 odpovědí: 4 změna: 31.12.13 07:08

Věnuji se fotografování a mám opravdu povedené kousky přírody ve vysokém rozlišení. Nechci je ale dát do nějaké fotobanky na prodej, protože fotek přírody jsou všude miliony. Bojím se že když si udělám web a budu fotky prodávat, tak že si je koupí jeden a od té doby budou na netu ke stažení zdarma. Jak je mám využít? Napadlo mě dělat kalendáře (příoda, města, pmátky), máte ještě nějaký nápad jak si vydělávat focením přírody a budov? Nebo a co fotky použít?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.13 20:29
V dnešní době prodat fotografii (byť dobrou) je daleko těžší než dřív.
Dnes prostě "fotí" každý strejda s kšiltovkou na hlavě.
I od velice renomovaných firem jsem viděl v jejich materiálech použití naprosto amatérských fotografií...ale mají je "zadarmo".
Platit za dobrou fotografii se skoro nikomu nechce.
Od: buss®
Datum: 30.12.13 20:49

No dyť se to dá ochránit, třeba čára přes foto, pseudonym ... vodoznak. Pokud se to neuzkusí, tak se neví. Kalendář třeba s vybranými fotografiemi, podle žánru.

Od: takeshi*
Datum: 30.12.13 21:08
To není nejlepší nápad... Vodoznak se dá odstranit během několika minut v Photoshopu.
K otázce: kalendáře nejsou špatný nápad.
Datum: 31.12.13 07:08

Třeba takovéto? http://www.photoserver.eu/pro…il-album.php?autor_id=1007673 Když poklikáte, najdete tam obrovské množství tak dobrých fotografií od dobrých fotografů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.