Brigáda pod 15 let. Jde to?

Od: Datum: 30.12.13 13:25 odpovědí: 20 změna: 31.12.13 16:36

Prosím Vás poraďte mi ohledně toho jak si mám vydělat 18 000,- Kč když mi je jen 12 let, beru i roznášení letáku mám jen jednu podmínku bydlím v Brno-Žebětín a tak by se mi ta práce hodila v Žebětíně. Předem díky. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.13 13:31

pracovat brigádně můžeš až po dovršení 15 let a dokončení povinné školní docházky

nyní si užívej bezstarostné dětství- ještě se v životě napracuješ a sniž své nároky ...

Od: suchanek
Datum: 30.12.13 13:41

Této odpovědi jsem se bál no dobře díky za odpověď... :(

Od: buss®
Datum: 30.12.13 13:40

Můžeš vykonávat pouze uměleckou, kulturní, sportovní a reklamní činnost, výdělečnou za jistých podmínek. Umíš psát, fotit aj?

Datum: 30.12.13 13:41

Psát, fotit umím proč...?

Od: buss®
Datum: 30.12.13 13:48

Proč? protože by jsi si tím mohl vydělat!

Datum: 30.12.13 13:50

Jak a kde poraď mi. Dík

Datum: 30.12.13 14:34

Tak nám sem dej nějaké fotky, ať vidímě, jestli bys z nich mohl něco mít.

doplněno 30.12.13 14:35:

*vidíme

Datum: 30.12.13 17:23

Okej dám...

Od: kami95
Datum: 30.12.13 13:43

Můžeš prodávat své nepotřebné oblečení na aukru, pokud máš něco, co už nenosíš, je ti velké nebo malé..

Datum: 30.12.13 13:45

Ano to bych mohl to by mohlo něco přinést. :) Díky

Datum: 30.12.13 14:34

Aukro je (oficiálně) od 15... Navíc musí mít účet v bance.

Datum: 30.12.13 14:40

Bože! Je aukro junior, to může mít i dřív..a můžou to posílat na účet jeho rodičů, taky jsem to tak dělala tak vím, ne?

Datum: 30.12.13 14:43

Ano ano, už to vidím, je tam nějaké omezení věku, ale pokud se ti nelíbí ani aukro junior a nechceš to dělat tam, můžeš na jiných internetových prodejních portálech, které jsou navíc zdarma a na věk se tě nikdo neptá..

Datum: 30.12.13 14:54

Na Aukru samozřejmě můžeš prodávat, i když ti není 15, já jsem jen chtěl upozornit na to, že se jedná o porušení podmínek.

Datum: 31.12.13 16:36

Oblečení ti pravděpodobně koupili rodiče, tak se domluv s nimi, zda ho můžeš prodat. Rozhodně ne bez jejich souhlasu!

Další otázkou je - nač potřebuješ 18 000,-?

Dále můžeš požádat rodiče o zvýšení kapesného např. za to, že budeš dělat více domácích prací (úklid, mytí nádobí, ...)

Od: xixi*
Datum: 30.12.13 17:14

Nevím jak to má zařízený, nevím o tom skoro nic, jen vím, že to nějak jde.

https://www.facebook.com/tomaskovikrizalky?fref=ts

Kluk suší jablka na křížaly, suší i slupky z jablek na čaj. Prodává na různých trzích, prodává i přes facebook. Vydělává si tím myslím na nový počítač. Co zkusit něco takového?

Datum: 30.12.13 21:13

tak "nějak" jde určitě všechno. optimisticky věřím, že v tomto případě má někdo jeho z rodičů normální živosťák, v rámci kterého má ošetřené takové ty kraviny jako zdravotní, sociální, daně, hygiena a chlapec jim "pomáhá v podnikání". jako je pravda, že když jsem kdysi koukala na jeho stránky, tak jeho počty na mne dělaly dojem, že s takovými blbinami se vůbec nehodlá zatěžovat a zcela normálně podvádí a podniká neoprávněně bez patřičných povolení a odvodů, ale tomu se mi nechce věřit, že by jeho rodiče dovolili, když má takovou reklamu. spíš tak nějak předpokládám, že vzhledem k relativně drobnému přivýdělku ho s tím rodiče nezatěžují a zaplatí to po podání přiznáních ze svého.

Datum: 31.12.13 08:44

Myslím, že s takovou propagací by sei nelajzli to dělat načerno. Prodává i na trzích kam chodí kontroly. Podle mě má některý z rodičů živnosťák a kluk s tím prostě "pomáhá", i když to dělá sám. Mě šlo o ten nápad, kluk chce počítač, tak at si na něj vydělá. Nevím na co chce tady suchanek tolik peněz ve dvanácti letech, ale asi to bude něco podobného.

Od: vlasatec*
Datum: 31.12.13 09:17
Hospodářské přebytky se snad můžou do nejake výše výdělku prodávat bez živnosti nebo?
Datum: 31.12.13 13:52

a jsou křížaly hospodářským přebytkem? Jablka ze zahrady určitě, ale když to nasuší a napytlikuje atd, to nevím.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.