Jak byste se zachovali?

Od: Datum: 06.02.14 12:02 odpovědí: 18 změna: 06.02.14 14:03
avatar

Měl jsem s otcem takovou debatu. Z ničeho nic ho dodavatel elektřiny vyzval, aby zaplatil za říjen 2013. Můj otec není jako já. Má vše v perfektním pořádku. Veškeré složenky, výpisy a i málo důležité dokumenty archivuje a má v tom absolutní přehled. Takže hned vytáhl zaplacenou složenku /starší lidi ještě platí složenkami/ a doložil.

A já mu říkal, že já bych to neudělal. Oni nechtěli vidět složenku, oni chtěli zaplatit a on zaplaceno měl. Takže já bych nereagoval a nechal to dojít až k soudu, kde bych na vyzvání soudce ať se k tomu vyjádřím doložil platbu. Nejsme přece ovce, aby se o nás každý takhle otíral, kdo má bordel ve věcech. Jak byste reagovali vy? Běželi doložit, nebo kašlali na to s tím, že zaplaceno přece máte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.14 12:06

Taky bych doložila ,že mám zaplaceno, vynadala bych jim ať si v tom udělaj pořádek -nesnáším nějaké handrkování.A k soudu bych to osobně nenechala dojít - nemám ráda takové dohady. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slozenka
Datum: 06.02.14 12:19

Jenomže k soudu by to došlo až po tom, co by Vašeho otce navštívil za několik let exekutor a všecko olepil. Bohužel tak to chodí. Každopádně doložit, je s tím pak méně problémů. Jak je možné, že to po Vás chtěli se musíte dotazovat u dodavatele elektřiny. Na nás to zkoušelo UPC, že chtějí doplatit asi 100,-Kč, vzal jsem inkaso před tím měsícem, v ten měsíc i po tom měsíci, částka byla stejná jako vždycky, Takže jsem jim napsal, že to máme zaplacené, cenu na inkasu si určují oni, kdy cena byla v pořádku to 1), za 2) reklamace po roce je absurdní, 3) ať těch 100,- zaplatí ten, co tu chybu udělal, nemíním to platit za něj. Také jsem jim pohrozil, že pokud to zkusí znova, podám na ně trestní oznámení pro podezření z podvodu, jelikož když to takhle zkusí na pár zákazníků (a že jich není málo), tak jim to pár set tisíc (přinejmenším) hodí. Omluvili se a od té doby je klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.14 12:28
avatar

Také se nám to stalo, vše jsem naskenovala a poslala, ještě se mi i omluvili. Nebudu přece čekat až mi bude na dveře bouchat exekutor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.14 13:06
avatar

složenko, velice se mýlíte, možná z nezalosti, nebo šíříte poplašnou zprávu.

"Jenomže k soudu by to došlo až po tom, co by Vašeho otce navštívil za několik let exekutor a všecko olepil"

takto to určitě není a nefunguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slozenka
Datum: 06.02.14 13:53

z osobní zkušenosti ;) navíc lidé k nám do práce s takovýmito problémy chodí neustále

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 06.02.14 14:03

K soudu u kterého se mužete učastnit to chodí až po exekutorovi, v tom má složenka pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 06.02.14 12:31
avatar

Ale exekutor chodí jen na základě soudního rozhodnutí. Nemůže zabouchat proto, že mu někdonakvákal, že mu něco dlužím...

Od: buss
Datum: 06.02.14 12:37

No kdo chce mít problémy, nechť je má, není lepčí to utnou na začátku? Ale já bych napřed zavolal, poslal majla. Na nereagování se doplatí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 06.02.14 12:38
avatar

Jak bych se zachoval?

Normalne bych platbu dolozil. Byt k ostatnim vstricny mi nedela problemy. "Svet je takovy, jaky si ho udelame."

Az kdyz by se situace nekolikrat opakovala, tak bych to resil razneji a vic do hloubky. Urcite ale ne tak, ze bych to nechal plavat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.14 12:41
avatar

Vidím že jste se ještě nesrazil se státním aparátem. Možná ještě nevíte, že v případě podobného sporu jste mnohem slabší strana a všechen byrokratický šlendrián hraje proti vám. Buďte si jistý, že než by došlo k soudu, elektrikáři by vám odpojili rozvodnou skříň a odnesli elektroměr a vy byste zůstal bez proudu.

Takže vám dobře radím : mějte doklady v pořádku. Na takovou situaci musíte reagovat přesně tak, jak zareagoval váš otec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.14 12:47
avatar

Zachoval bych se logicky, tj. tak, abych to vyřídil s co nejmenším vynaložením energie. Položil doklad na skener, odeslal na kontaktní mail a považoval za vyřízené. Život je příliš krátký na to, aby člověk řešil i to, co řešit nemusí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.14 12:54
avatar

OK přesvědčili jste mě. Neměl jsem pravdu. Díky.

Od: bmbx®
Datum: 06.02.14 12:58

Oni mají čas, nechají to vystoupat do astronomických částek, napočítají vám kdesi cosi - prodlení, pokuty, úroky. Pak to "nakvákají" soudu, ten k tomu přihodí soudní poplatek, přihodí 7000Kč odměnu exekutorovi a pošle jej na vás. Takhle to v našem kocourkově chodí :-D

Znám připady kdy z 300Kč se stalo 20 000Kč bez jediné upomínky a pak člověk jen čučí...

doplněno 06.02.14 13:08:

Pokud je to předáno exekutorovi, ale vy vše uhradíte, má nárok na 50% z odměny bez ohledu na to, jestli stačil nějak hrábnout prstem :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 06.02.14 13:03
avatar

To mi pripomelo clanek, ktery sem onehda cetl, bohuzel ho asi nedohledam, ale slo v nem o to, ze exekuce byla stopnuta, pac vubec nemela byt (to je podobny pripad jako se zde resi), "dluznik" vlastne nikdy neexistoval, respektive to nebyl dluznik, pac nic nedluzil, ale i tak byl povinny uhradit naklady exekutorovi, ktere si uz exekutor narokoval za praci, kterou na exekuci provedl, presto, ze k ni nakonec nedoslo, pac k ni ani dojit nemelo.

Holt Made in CZ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fido*
Datum: 06.02.14 13:05

to axus: A neměl tady spíše zaplatit práci exekutora ten, kdo si jeho služby objednal neoprávněně? Max. Zaplatit a pak poslat exekutora na něj :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 06.02.14 14:00
avatar

To je logicke uvazovani. Ovsem s logikou, co se tyce podobnych zalezitosti pozor, pac v podobnych pripadech si clovek muze byt jisty, ze je to presne vzdy naopak, nez jakym smerem ukazuje logicky postup.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.14 13:11
avatar

ringo, již jste se poučil, ale jen zmíním drobnost. Jak víte spoustu lidí má problémy s čkp, někteří to vyřeší co nejdříve, jiní machrují a skončí u soudu. pak se chytají za hlavu, že z 500Kč za motorku má platit 22500Kč. Ato bez požnosti odvolání, páč bagatelní rozsudek (o náhradu škody do 10.000) není možnost dovolání.

Moje odpověď, co nejdříve spor ukončit, páč můžete propástnou šanci se dobře bránit. U soudu vždy odchází jeden vítěz a jeden poražený...

Dotaz na Vás, doložilo se, že platba proběhla OK, nebo se stalo něco při posílání peněz?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.14 13:32
avatar

Jen se koukli na složenku, něco prý zamručeli /omluva to nebyla/ a bylo. Proto mě to taky tak vytočilo.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.