Pár otázek na živnost

Od: Datum: 05.02.14 22:13 odpovědí: 1 změna: 06.02.14 01:20

ahoj všichni, mám v plánu si založit vlastní živnost...

měla bych pár otázek nad kterýma tápu a tak se snad najde někdo kdo by byl ochotný mi poradit..))

Bude se jednat o volnou živnost - nákup zboží za učelem dalšího prodeje s měsíčním obratem max 5 tisic měsíčně

1) co všechno vést v danové evidenci? stačí pouze položky co jsem nakoupila, za kolik jsem to prodala, čistý zisk plus nákup věci k podnikání atd a nebo tam musím hodit i zaplacení nájemného, či benzín do auta atd..?

2) faktury a učtenky - mužu mít fakturu v angličtině plus třeba vypis z paypal kdyz nakoupim v zahraniční a nebo to musí být pouze v češtine..? a když vydám učtenku pro zákazníka - mám mít stejnou jako on a nebo ke své si něco připsat..?

3) jak je to s "dát do nákladu" když já si třeba zakoupim papíry na balení zboží a nebo inkoust do tiskárny, pak se to jakoby zaplatí z těch daní a nebo jak je to přesně myšleno..? samozřejmě že si do nákladu nestrčím auto, ale jen to co při podnikání využiji

4) mužu mít na to svuj učet vedený na fyzickou osobu a nebo musím mít podnikatelský? a když mám dva účty (vedené fyzickou osobou) muzu si mezi nimi posílat peníze, že jeden budu mít hlavně na šetření a v druhém bude obrat a nebo to musí byt na jednom účtě a nesmím s tím hýbat..?

Díky moc všech za ochotu odpoved..Radši se zeptám, než abych pak něco skonila ))

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 06.02.14 01:20

1.Máte dvě možnosti bud uplatnovat paušální výdaje 60%. Nebo výdaje skutečné. U tohoto musíte víst danovou evidenci .

nákup,prodej, zisk. Veškeré učty musíte schovávat,. U paušálu ne.

2.Můžete mít učtenky v AJ, když vydáte učtenku, musíte mít stejnou jako on,.

3.Cokoliv si koupíte, papíry, počítač apd. Toto dáte do nákladů.

Příklad: Nakoupila jste zboží v hodnotě 100 00 Kč. Prodala ho za 150 000 Kč. Váš zisk byl 50 000 kč.pro zboží jste si musela dojet, poté vybavit pracovnu, vše Vás to stálo 20000K訨 4. Zákon nenařizuje mít podnikatelský čet. Platby můžou jít i na Vá učet, ovšem při danové kontrole musíte prokázat puvod peněz. Já bych založil ještě jeden, kam budou chodit peníze jenom z podnikání

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.