Mám hnusné, protivné myšlenky

Od: Datum: 05.02.14 19:59 odpovědí: 12 změna: 11.02.14 13:10

Je mi 18 let a poslední dobou mám hnusné,protivné myšlenky,kterých se nemohu zbavit. Neustále si představuji různé situace a přemýšlím jak bych se v nich zachoval. Jsem schopný si tu myšlenku parmanetně přehrávat v hlavě a nemůžu se ji zbavit. Jakmile si mi podaří myšlenky zbavit,tak za chvíli se mi vynoří zase. Fakt mě to štve,nevím jak se těch debilních myšlenek zbavit. Třeba občas začnu přemýšlet o mých pocitech. Přemýšlím,přemýšlím a pořád o nich neustále přemýšlím. Nejhorší na tom je,že pořád přemýšlím o tom samém. Potom o tom přestanu přemýšlet,ale vzápětí tak zhruba za 10-40 minut o začnu přemýšlet o tom samém. Komplikují mi život,jsem z toho na nervy. Co byste mi poradili? Děkuji za názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 05.02.14 20:03

Zaměstnat hlavu něčím jiným. Co tak výuka cizího jakyka? A co tak jít si zaběhat? Při pořádném běhu nevěřím, že budete přemýšlet o hloupostech.

Od: dfdf
Datum: 05.02.14 21:17

souhlasím...dělat cokoliv..na co je potřeba se soustředit... Pouze s běháním bych asi nesouhlasil..Já osobně při běhu si sronávám myšlenky a dávám si vše dohromadyjindy nemám čas Všiml jsem si tak, že díky tomu, že se nesoustředím na běhání..dýchání...ale na myšlenky...více uběhnu :)

Datum: 05.02.14 20:06

Podle mne je to obsese. Obsese je chorobně utkvělá představa, myšlenka. Z medicínského hlediska jsou to nutkavé jevy, nejčastěji myšlenky, popudy k jednání apod., které bezdůvodně ovládají mysl pacienta, i když se je snaží potlačit. Jsou automatické, časté, úzkostné, těžko kontrolovatelné. Paradoxně čím více se pacient snaží přestat na určitou věc myslet, tím je myšlenka vtíravější.

doplněno 05.02.14 20:08:

Ale rada zaměstnat mozek a tělo, jak píše @uska, by mohla skutečně pomoci !

Od: hyhhfhh
Datum: 05.02.14 22:01

@kimba, máte pravdu. Že by OCD? - obsedantně-kompulzivní porucha "patří k úzkostným poruchám a jde o poruchu chronickou. Pacient má nutkání vykonávat určitý soubor činností, kompulze, které jsou také běžně nazývány rituály. Tyto kompulze mohou být patrné navenek nebo se mohou odehrávat v mysli. Začátek poruchy nastává většinou mezi 18. a 25. rokem. Její průběh je dlouhodobý a po zhoršení do určitého stádia intenzita kolísá."

Poraďte se s lékařem.

Datum: 05.02.14 20:07

Na tohle ti pomůže četba - ovšem ne nějakého braku. Ale knih, do kterých di nebudeš moct promítat tyto představy. Vynechej scifi a fantasy ,a začni s Hemnigwayem, nebo s W.S.Burroughsem.

Od: mirka1
Datum: 05.02.14 20:21

Nic ve zlém, potřebuješ pořádně dělat od rána do večera a uvidíš jediný tvoje myšlenky budou na spánek.

Od: ijie
Datum: 05.02.14 20:26

Vítej ve světě dospělých. Tvé pocity mi přijdou vcelku normální.

Od: joule*
Datum: 05.02.14 21:10

Souhlasím s tím, zaměstnat se jinak. Ale radši bych nevolila nic intelektuálního jako učit se jazyk, ale sport. Při sportu se unavíte, budete lépe spát a mysl se taky zlepší. Zlepší se koncentrace, takže Vás tyto myšlenky už nebudou otravovat, když budete potřebovat jednat nebo přemýšlet nad něčím důležitým.

A jestli Vás správně chápu, tak takové myšlenky má každý. Přehráváme si situace, které se nám třeba ten den přihodily a neustále si říkáme "kdybych řekl...", "kdybych udělal tohle...". Je to hrozný zvyk a vlastně nám to akorát kazí náladu. Musíte teď jen doufat, že je to případně jen takové období (myslím, že v 18ti to je časté) nebo že se to zlepší třeba tím sportem. Hodně štěstí! :)

Od: olinbla
Datum: 05.02.14 22:46

Nevim co máš zhruba za problem-jestli mezilidské vztahy - láska - bydlení - finance-osobní problem.. Intelektuálně /rozumově/ na tom nejsi špatně, asi máš nějaké lepší vzdělání, nejsi žádná "zvláštní škola" , Připadá mi, že Tě někdo naštval a chceš mu to vrátit nebo tak něco- jestli je to titěrnost, neřeš to nebo Ti praskne škopek. Jestli Ti hrozila újma na zdraví, jsou tu paralyzery, policie s paragrafama i míň obvyklé (porušující etiku a lehce zákony) způsoby jak s něčím vydrbat. Bohužel jsou i situace, kdy se toho moc udělat nedá a něco se musí hodně změnit- to jen všeobecně. Jestli máš odvahu, trochu naznačit o protivných představách, napiš, takhle je to pro příspěvkáře neurčitý nekonkrétní...

Datum: 05.02.14 23:45

Z přemíry mozkové aktivity do které se ponořuješ místo přijímání vjemů z okolí, z toho se můžeš klidně zbláznit. Mozek je dělaný na neustálé vyhodnocování vjemů a podnětů, není dělaný na neustálý běh naprázdno. Jako když v autě zapneš vnitřní cirkulaci vzduchu - může se to zdát jako dobrý nápad když do auta nejde smrad z venku, ale za chvíli se stejně začneš dusit. Nový vzduch i nové podněty jsou prostě potřeba.

Jediným lékem na to je dělat. Dělat cokoliv. Číst, sportovat, hrát hry, makat na brigádě, jít třeba s kamarády do hospody, cokoliv. Žít navenek, nežít jen uvnitř nesmyslnými myšlenkami. Už jsem se setkal s člověkem, který se z nedostatku aktivity zbláznil. Prostě jen neustále přemýšlel o blbostech, pořád dokola, doslova jen koukal do zdi a bylo to. Přísloví říká, že ten kdo myslí vlastně ho*no ví. Takže přestaň přemýšlet jak by ses zachoval a skutečně se v reálu nějak zachovej. Prostě začni něco dělat a budeš v pohodě.

Datum: 11.02.14 13:06

Souhlasím s předchozími radami: Zkuste sport, pohyb v jakékoli formě, dejte si do těla. Po přirozené únavě (z pohybu, fyzické práce) člověk nemá čas ani energii na obtěžující myšlenky. Běh, turistika, střídání běhu a chůze, pokud možno v přírodě... Mysl je dobrý sluha, ale zlý pán a my dospělí se necháváme myslí ovládat a ani o tom nevíme.

Datum: 11.02.14 13:10

Puberta v kombinaci s nudou. Chce to zábavu duševní (koníčky, studium apod.) a fyzickou (sport). Jedním si zaženete špatné myšlenky, druhým se odrovnáte fyzicky. Jako vedlejší efekt se vám bude výborně spát.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.