Jsem hyperaktivní

Od: Datum: 05.02.14 17:55 odpovědí: 4 změna: 06.02.14 22:33

Zdravím,je mi 16 let a hned po narození jsem měl diagnostikované ADHD. Jsem neuvěřitelně hyperaktivní. Vždy jak nad něčím přemýšlím,tak mám nutkání si poskočit. Zvyšuje se mi tím intenzita prožívání. Toto dělám samozřejmě jenom jak jsem sám,aby mě nikdo neviděl. Když si něco představuji a jsem sám,tak mám neustále toto nutkání a málokdy se mi podaří tomu odolat. Nejhorší je to u poslouchání hudby. To si vždy sednu k počítači,nasadím si sluchátka,pustím si hudbu a pak to začne: Začnu skákat na židli jak šílený.Opravdu se tomu nedokážu ubránit. Jak už jsem psal někde na záčátku dělám to, protože tu hudbu při skákání intenzivněji prožívám. Už mě to štve,chovám se jako dement. Nevím jak se toho zbavit. Myslíte si,že když se budu snažit tomu nutkání odolávat,tak skákání odezní anebo je to už ve mně od narození a nedá se s tím nic dělat? Napište mi prosím upřímně co si o tom myslíte. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.14 18:00

Mohlo by jít o OCD - obsedantně kompulzivní porucha. Léčíte se někde s ADHD? Nejsem si úplně jistá...ADHD i OCD může mít spojitost? Běžte se poradit s lékařem, obojí se tuším zabývá psychiatr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.14 18:05
avatar

Na tvou otázku není snadná, alespoň trošku, solidní odpověď. S ADHD bojují lékaři, kteří o tomto mají opravdu podrobné znalosti. Já jen trošku laicky, jestliže ti to pomůže. ;) Mnoho lidí má různá nutkání. Ať jsou to poskoky, sprosté nadávání, touhu někomu lísknout, někomu vynadat, někoho pohladit, někomu někam sáhnout, atd atd. Jsme lidské bytosti a máme mozek, který ovládá naše chování. Víme, že musíme dodržovat pravidla. Máme vůli a musíme se naučit tou vůlí ovládat nedobré chování. Musíme zvládat vztek, chuť na cigaretu, chuť vyjíst ledničku. Musíš se naučit svá nutkání zvládat. Není to snadné, ale musíš, jinak tě budou mít lidi za cvoka a budou se ti vyhýbat, budou se tě bát.;) Drž se! Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.14 18:07
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.14 22:33
Ahoj. Po přečtení Tvého dotazu Ti musím napsat, že jsem přesvědčena o tom, že to zvládneš.
1/ Píšeš "když mě nikdo nevidí". To znamená, že už teď umíš své chování ovládat.
2/ ADHD (vč.hyperaktivity) při správném přístupu není diagnóza na celý život.
3/ Každý člověk ve Tvém věku je vlivem hormonálních změn takový "aktivnější" a po odeznění puberty se to ustálí.
Vidíš není důvod se obávat... ;) Relaxační techniky jsou super nápad a co takhle tajči (nevím, jak se to píše :-/) nebo jóga? Držím palce.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.