Lék asentra

Od: Datum: 05.02.14 12:32 odpovědí: 11 změna: 06.02.14 08:47

Dobrý den,

Na neurologii mi předepsali lék asentra. Jaké s tímto lékem máte zkušenosti?

Jak je to s alkoholem, mikde jsem se nedočetl, že se nesmí! Myslím tím pivo po obědě?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.14 12:48

Dobrý den, asentra je antidepresivum, většinou předepisuje psychiatr. Je nutné, aby jste tento lék užíval? AD by se obecně neměla kombinovat s alkoholem, nicméně sám zjistíte, jak vám bude po vypití 1 piva. Občasné malé pivo by snad nějak extrémně vadit nemělo. Zřejmě omezení kvůli játrům.

Podívejte se na odkaz (příbalový létak asentry), píšou "Současné požívání alkoholu a přípravku Asentra se nedoporučuje"

http://www.psychoweb.cz/leky-…y-nezadouci-ucinky-davkovani/

doplněno 05.02.14 12:58:

zkuste se optat psychiatra na nasazení Asentry, nějaká konzultace by neuškodila

doplněno 05.02.14 14:04:

u Lexaurinu je v příbalovém letáku psáno "Po dobu užívání přípravku se nesmí pít alkoholické nápoje." viz

http://www.psychoweb.cz/leky-…y-nezadouci-ucinky-davkovani/

Datum: 05.02.14 13:08

Dala mně to neuroložka,protože mám různé střídavé bolesti za krkem,v kříži a nohách.Při vyšetření na mě nic nezjistila a řekla,že je to psychická záležitost.

před tím jem bral lexaurin.

Datum: 05.02.14 16:05

Neeee! Asentře a podobným s*ačkám se, pokud to není bezpodmínečně nutné, obloukem vyhni, nepomůže ti to a ještě to tlumí, takže bys neměl nejen nepít alkohol, ale třeba ani řídit auto a dělat podobné věci, na které se musíš soustředit a být schopen rychle reagovat.

Vím, o čem mluvím...

Datum: 05.02.14 17:14

Dobře,také si to myslím necítím žádné deprese,budu to ubírat,až přestanu úplně.Ti doktoři jsou hned hotový a udělají ze mně blázna.Pořád jsem chodil,ře mě bolí za krkem v zádech a nohách,rehab.mi nepomohla,tak ze mě udělají blázna.

Datum: 06.02.14 08:39

Co Setralin,to je stejné svinstvo? To bere zase manželka,ale ta to má od psychyatra.Měla panickou ataku,byla léčena na psychyně 6 týdnů.

Já mám jen bolesti za krkem, v zádech a nohách.Už tak 3 měsíc,Zkoušeli na mě všechno možný,ještě jdu na CT mozku.

Datum: 06.02.14 08:47

Asentra je název léku, obsahuje léčivou látku sertralin. Různé firmy mají jiné názvy léků s látkou sertralin. Vaše paní brala úplně stejný lék pod jiným názvem.

Od: jhifeodwcom
Datum: 05.02.14 17:52

Největším problém pro vás u léku Asentra, bude neschopnost dosáhnout orgasmus (erekce problém není). Problém se projeví cca po 14 dnech a trvá po dobu léčby. Po skončení léčby se vše vrátí zpět cca za 10 dní. Může se vám objevit i nespavost. Jinak lék je vcelku funkční po cca 2 měsících, neočekávejte zlepšení stavu dříve. Psychika se změní tak, že nebudete řešit stávající "problémy", které půjdou mimo vás a nebudete se jimi zaobírat a tak se můžete plně soustředit na radosti života. Nicméně i běžné, každenní starosti vám přijdou trochu nicotné - tedy lehký stav apatie, nikoliv ale zatemnělá mysl.

Datum: 05.02.14 18:03

No,tomu alkoholu já moc nedám,jenom 1-2 piva lahvová denně.Zatím mi to nic nedělá,pil jsem to i při lexaurinu.

Od: jhifeodwcom
Datum: 05.02.14 18:14

Občasný střídmý alkohol opravdu neřešte. Lexaurin je zcela jiný lék, který dlohodobě nijak nepomůže.

Od: bbbbbbb
Datum: 05.02.14 18:24

udělejte si u praktického lékaře jaterní testy, dozvíte se, jestli je vše v pořádku

Od: duha®
Datum: 05.02.14 23:05
Asentra je k nicemu bral jsem ji rok na Meniera akorat se zasvini organizmus a nelze ji najednou vysadit misto toho beru Anxiolan volne prodejny v lekarne a jsem v klidu a v pohode jestli mohu doporucit nejezte to a jdete do toho Anxiolanu a tam si klidne muzete dat i pivo

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.