Jak poslat poštou zářivky?

Od: Datum: 04.03.14 17:05 odpovědí: 12 změna: 04.03.14 21:06

Ahoj,

potřebuji poslat poštou (do Ostravy to jinak nejde) 32 UV zářivek s rozměry cca. 185*5*5 cm. Kvůli rozměrům je budu muset poslat ve 4 balících po 8 a řeším, jak je zabalit, aby adresát nedostal jen střepy, ale aby mě to zároveň moc nestálo. Uvítám každou radu. Předem dík.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 04.03.14 17:14

Dobrý den, asi bych zkusil navštívit prodejnu elektro, která je prodává a tam požádal o ty výplně, které jsou ve velké krabici. Je to asi stejný materiál jako plato na vejce. Z toho potom udělat i tu výplň a zabalit do kartónu. Nejlepší by byla i ta krabice z elektro prodejny, ale ta je moc velká. Na poště podávat jako "křehké" a modlit se, že to dojde celé. Zdravím!

Od: uska®
Datum: 04.03.14 17:15

Proč 4 balíky? Pošta bere do 20 kg a součet všech stran u balíku nesmí dělat více než 300cm. Pokud není novota.

Krabici bych asi musela vyrobit na míru z kartonu, na všechny strany dovnitř polystiren a zářivky obsypat hoblinami. Jasné, uložit tak, aby v tom nelítaly. Pojistit jako křehké. I když dostanete nahoru na balík náleku "Křehké", tak ještě po všech stranách balíku píši POZOR SKLO ! Podobně zasílám násadová vejce na drůbež a za 10 let jen dva balíky rozbité.

doplněno 04.03.14 19:55:

Místo starého papíru na vystlání krabice bych sehnala plata od vajíček - bezvadný izolant.

Datum: 04.03.14 17:26

Tak sem na možnost jednoho balíku už přišel taky, předevčírem mi kalkulačka z nějakého důvodu ukázala maximální rozměr 185*15*15 (pro větší balík "nevyhovoval žádný z produktů ČP")...

Věšinu zářivek mám v obalu a mám k nim i papírovou krabici, do které se jich několik vejde (asi tam dám ty, které nemají obal, doplním těmi z obalu, krabici vyplním starým papírem, lepicí páskou ji k ní přilepím zbytek zabalených zářivek a všude to "POZOR SKLO!", myslíš, že to bude stačit?

Datum: 04.03.14 17:21

asi obalit, obalit, obalit... (každou zvlášť, dohromady, pozor na spodky a vršky - i tam dostatečná tlumící vrstva) + kdyžtak přidat (a vhodně upevnit) nějakou tyčku (tyčky) zabraňující možnosti prohnutí...
(materiál noviny, různé bublinkové fólie, obalová fólie...)

Datum: 04.03.14 17:51

co takhle obalit do bublinkový folie dát do krabice a okolo vystlat novinama ted sme v práci posílali podobným způsobem k opravě váhu

Od: olaf71*
Datum: 04.03.14 18:40

v práci balím denně samotné trubice i celá světla. používám pevné papírové rohy, které se používají na fixaci bíle techniky v kamionech 12x12x250cm (jdou řezat jen pilkou) a vytvořím z nich hranatý tubus (dva kusy proti sobě). do něj v bubl. folii vložím trubice a lep.páskou spáskuji. pokud je to větší množství, tak jedině na paletě, kde nepřesahují okraje, protože manipulací při přepravě by mohl být problém. mám však zkušenosti,že přímo z Osramu (Polsko) mi chodí trubice na paletách s přesahem a docela se divím, že to vydrží. zřejmě slušní dopravci.

Datum: 04.03.14 18:47

Ale bacha, krabice by měla odolat pádu z výšky 120 cm !

Datum: 04.03.14 19:07

Ještě doplním, že to celé by mělo být nejlépe v bedničce, aby to vydrželo, až na to hodí jiný těžký balík.

Datum: 04.03.14 20:37

Vzal bych krabici, pratřičného rozměru (dle počtu trubic, které budete posílat) Naskládal bych tam trubice v originálních obalech, obalili 2 vrstvami bulbinkové folie (každou trubici zvláš), Trubice bych postavil do krabice, aby mezi nimi byla vzdálenost tak cca 5 cm(nepočítám jak to vychází roměrově v reálu) ... zkrátka byj je postavil do takové šachovnice s mezerami kolem sebe. Zašel bych za nějakým stolařem v okolí, jestli nemá trochu suchých pilin(možná i hobliny by šli, případně prach z brusky...) A tím bych to zasypal až po okraje, třepáním bych to udusal. Takto zabalené to musí přežít i ten pád ze 120cm...

Datum: 04.03.14 20:47

aby adresát nedostal jen střepy, .. tak to neposílejte českou poštou .. kdykoliv mě přišel balík od české pošty byl omlácený, kdykoliv já poslal někomu balík přes českou poštu následoval po doručení telefonát "jak je sakra možné že je to tak otřískané jestli neumím zboží normálně uskladnit" ačkoli já posílal balené v uplně nové krabici. Nálepky jako "křehké" "pozor sklo" "netřást" "pozor na silné údery" apod ... tak na to u české pošty neberou žádný ohled to berou jako nálepku která tam akorád zbytečně překáží . Nikdy jsem naopak neměl problém s PPL nebo InTime

Datum: 04.03.14 20:57

Já jsem zase četl, že PPL s balíky občas dělá totéž co ČP.

Datum: 04.03.14 21:06

Je jedno, koho si vyberete, všude je to stejný.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.