Rozdíl mezi americkou a britskou angličtinou

Od: Datum: 22.12.13 22:23 odpovědí: 10 změna: 30.06.15 23:32

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda by mi někdo nevysvětlil jaký je rozdíl mezi americkou a britskou angličtinou?
Mohl bych si někde obě poslechnout abych byl trošku v obraze?

Děkuji mockrát za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.13 22:26

Je snad málo filmů v původním znění?

Datum: 22.12.13 22:38

Rozdíl je ve výslovnosti nebo ve slovech (stejného významu), které používají.

K té výslovnosti např. slovo tanec...tedy DANCE se v britské angličtině čte dáns a v americké déns.

Zkuste třeba tyto stránky, je tam možnost přehrávání výrazů.

http://www.helpforenglish.cz/…mericka-anglictina-vyslovnost

Datum: 22.12.13 22:58

Pusť si Top Gear UK a US a uvidíš...

Datum: 23.12.13 01:24

Doporučuji zkusit GTA SA, tam je americká angličtina jako řemen :) Rozdíly jsou v některých slovech i v celkové skladbě vět. Americká angličtina mi připadá taková jednodušší a pocitově trochu zkomolená ve srovnání s klasickou britskou. Co se týká různých akcentů, pobavilo mě svého času toto video:

Od: kami95
Datum: 22.12.13 23:37

Já myslím, že je rozdíl hlavně v přízvuku a výslovnosti..taky mají asi své slangové výrazy a nářečí, tak jako my..

Od: fam
Datum: 23.12.13 09:53

Nic proti nikomu, ale americká angličtina je chudší, třeba na frázová slovesa, na mně působí i málo spisovně. (Co je slangové vbritské není slangové v americké někdy). Výslovnost se rozpozná brzy: američané (s širší bradou) "šířeji" vyslovují. V americké nenajdeme nesrozumitelné dialekty.

Od: japato
Datum: 30.06.15 23:32

spíš v mnoha věcech, gramatice atd zjednodušená, což je jen dobře, proto také ve světě jasně dominuje (cca 10% britská : 90% americká)

Od: rekkyn
Datum: 28.12.13 10:40

Děkuji mockrát, udělali jste mi v tom pořádek ;) pěkný nový rok

Datum: 02.01.14 09:51

Zdravím

Je to už několik let, co jsem si koupil v českém knihkupectví slovník rozdílných slov mezi američštinou a angličtinou. Bohužel jsem ho při stěhování někde ztratil. Byla to dost tlustá kniha, odhaduji tak 200 stran. Neni zde jen rozdíl ve výslovnosti, ale velké množství slov se úplně liší.

Od: taneznama
Datum: 30.06.15 22:01

Jde o výslovnost ale i některá slova jsou scela jiné.třeba svetr Britskou angličtinou jumper a Americkou sweater..Americká mi přijde docela lehčí ale většinou se vyučuje Britská...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.