Kofola nebo Coca-cola?

Od: Datum: 22.12.13 17:42 odpovědí: 30 změna: 23.12.13 11:40

Co vám chutná více a proč,kofola,coca cola,nebo nějaká jiná kola?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.13 17:54

Jednoznačně kofola (i když si nedělám iluze, že je méně jedovatá), z několika důvodů:

1. Není tak sladká

2. má příjemnější chuť, nemám po ní v puse jak v plepšovně

3. nemám po ní slepenou hubu

4. je to limonáda mého mládí

5. není americká (což je pro mě dost pádný argument)

doplněno 22.12.13 18:04:

...a víte, že už je kofole 55 let? *sok* Sakra, to to letí...

Od: olaf71*
Datum: 22.12.13 18:26

ale tehdy se mi ta Kofola zdála nějaká chutnější

Datum: 22.12.13 18:34

Těžko porovnávat, to by člověk musel mít tehdejší a dnešní vzorek zároveň. Ale já myslím, že je více-méně pořád stejná.

Od: olaf71*
Datum: 22.12.13 18:45

je pravda, že jako dítě jsem měl jiné chutě. ale připadala mi taková hutnější stejně jako pivo.

Datum: 22.12.13 19:58

40 let zpět byla lepší.

Datum: 22.12.13 20:17
Myslím že je opravdu jiná. Možná jsem někde viděl článek, že vylepšili recepturu X let zpátky - možná jen mé zbožné přání *smich*
Každopádně před lety mi nechutnala, přišla mi chemická. Teď mi přijde dobrá sama o sobě. Colu piju jen s vínem nebo rumem (ceskym).
Datum: 22.12.13 17:58

Z Pepsi i Coca coly mi drhnou zuby, jako by to leptalo. Kofola není špatná, ale trochu nakyslá. Nejvíc mi chutnává sudová Kofola i některé její povedené náhražky. Paradoxně mi nejvíce chutnala jakási náhražka Kofoly, co prodávali před lety v Lídlu za cca 3,90 Kč. Ale poslední cca 3 roky jinahradili jinou a ta je moc vodová.

Datum: 22.12.13 18:28

Taky ze ano. Kyseliny ktere tento napoj obsahuji dokonale nici zubni sklovinu.

Datum: 22.12.13 18:39

Jo, kyselina fosforečná je pěkné svinstvo (v kofole není). Kdysi mi sežrala smalt ve vaně (pravda, asi byla koncentrovanější *smich* ). Kofola se ale díky absenci téhle žíraviny nehodí na uvolňování zarezivělých šroubů (na rozdíl od Coca-coly) *smich*.

Datum: 22.12.13 20:10

Sirup Kofo, hlavní přísada Kofoly, se skládá ze 14 přírodních přísad (jako jsou výtažky z jablek, třešní a rybízu, nebo rostlinného aroma), cukru a karamelu. V porovnání s Pepsi Colou nebo Coca-Colou obsahuje o 30 % méně cukru, o trochu vice kofeinu (15 mg/100ml, Coca-Cola 9,6 mg/100ml) a na rozdíl od některých jiných kolových nápojů (včetně obou zmíněných) neobsahuje kyselinu fosforečnou.[3][4]

Datum: 22.12.13 18:00

Souhlas s Magdonem. Je to nápoj mého mládí, který si udržel svoji chuť. Je lahodnější a neškrábe mě po ní v krku jako po CC.

Od: dako®
Datum: 22.12.13 18:16

Když bych si měla vybrat, tak jednoznačně kofola. Vzpomínám si na své dětství, když nás náš táta brával do hospody na vesnici, kterou pravidelně každý pátek navštěvoval a objednal nám točenou kofolu a my machrovaly, že máme černé pivo. *smich*

Datum: 22.12.13 18:18

Rozhodně kofola :) ikdyž mám rád i ostatní zmíněné, Kofola je pro mě v chuti na prvním místě. Jak už tu padlo, není tak divně přeslazená. Co se týká třeba Pepsi, tak mám pocit, že mě zasytí, ale absolutně nezažene žízeň. To se u kofoly nestane.

A Kofola se jako jedno z mála dá vypít i za tepla a bez bublinek (však to znáte, když jí trochu ve flašce zapomenete v autě) *smich* říkám tomu Kafola :)

Datum: 22.12.13 18:26

To Magdon-*palec*.

To je tak stará? Já myslel že vznikla někdy v půlce šedesátých .

Datum: 22.12.13 18:29

Tady jsou podrobnosti. Bohužel (a to jsem netušil) už taky není česká. *plac*

doplněno 22.12.13 18:29:

tady

Datum: 22.12.13 18:29

Cepovana kofola v lete.

Ledova cocacola k jidlu.

JInak pivo a voda.

Datum: 22.12.13 19:04

chutná mi čepovaná kofola - ta z pet láhve ne

Coca-cola, Pepsi - mi chutnají nejvíce

Datum: 22.12.13 19:15

Já nemůžu Kofolu ani vidět, několikrát jsem si ji sice koupil točenou, ale to bylo k uhašení žízně a byly to vyjímky. Z těch uvedených mě nejvíce chutná RC Cola chlazená.

Datum: 22.12.13 19:36

Když už výjimečně piju něco sladkého, tak jen kofolu nebo coca-colu, a neumím říct, která mi chutná víc, záleží na náladě, situaci, jídlu...

Pro magdon mám ale smutnou zprávu - když se rozhlídneš kolem sebe, tak naprostá většina věcí byla buď v Americe buď vynalezena nebo významně zdokonalena nebo uvedena do běžného hromadného používání. Od sádrokaronu v příčce, přes PC u kterého sedíš a internet, kterým surfuješ až třeba po zip ve tvých kalhotách. Chceš-li být důsledný, nepoužívej nic :)

doplněno 22.12.13 20:08:

Jen pokračuj, a polož si otázku, proč to ti emigranti vymysleli (nebo začali vyrábět) zrovna tam a ne doma. A proč emigrovali právě do USA a ne kamkoliv jinam. Ale nechci být off topic, otázka byla o něčem jiném.

Datum: 22.12.13 20:01

Vím, že se tomu vyhnout nedá, ale pokud mám možnost, volím výrobek jiných států (teda mimo Čínu). A jen připomenu, že spousta věcí byla sice vynalezena v Americe, ale hodně jich tam vymysleli čeští emigranti (řekl bych "napříč vědeckým spektrem"). Nezatracuju všechno americké, jen se mi šprajcuje, že co je americké, musí být nejlepší. Není to tak dávno, co jsem slýchal totéž o SSSR. Od té doby jsem na podobné názory alergický. (Srovnávat USA a SSSR tím určitě nechci).

Datum: 22.12.13 20:04

no koly se dá nalet skoro vše skus si do kofoly nalejt rum či burbon brrrrr :),

Datum: 22.12.13 20:08

V sedmdesátých letech so kofola pila v hospodě jenom z rumem

Datum: 22.12.13 20:11

Ale ano, i do kofoly se dá nalít skoro všechno. Na začátku 70 let jsme kofolu s rumem pili s oblibou (když se nalil panák rumu do 1/3 láhve kofoly, mistr si toho většinou nevšiml). Taky kofola s myslivcem neměla chybu . Burbon jsem teda nezkoušel :D .

Datum: 22.12.13 21:16

Kofola s rumem se pije i dnes a skoro vsude. tedy co se mladych tyce. A i vylet s 2l PET lahvi, kde je pul litru rumu a zbytek kofoly je takovy bezny.

Datum: 23.12.13 01:05

Pardubický Porter s plzeňským půl na půl, jinak běžná studniční voda.

Od: host
Datum: 23.12.13 07:13

Kdo pamatuje původní starou dobrou kofolu za 90 haléřů v lahvi 0,3 litru, nebo i točenou kofolu, ví, jakou měla chuť a dnešní mu nechutná. Coca-cola v dnešní podobně s cukrem nebo umělým sladidlem? Co je lepší a zdravější? Jestli cukr nebo umělé sladidlo? Asi nic z toho, nejlepší je obyčejná pitná voda, přírodní minerální voda rozvnou z pramene nebo přírodní ovocné šťávy, mošty, džusy. Jen je otázka, jak poznat ty skutečně dobré a přírodní.

Od: fam
Datum: 23.12.13 10:00

Kofola = nápoj mládí a tudíž i kvůli vzpomínce chuná víc jako zde vícerým. Coca cola nebyla nebo byla drahá a byla jiná než je teď (trochu). Úplně nejvíc mi chutná taková ta cherry-kofola s růžovým víčkem.

Datum: 23.12.13 11:34

"Coca cola... ...byla jiná než je teď"

Určitě, původně v ní totiž byl kokain (teda ne tak docela, jen extrakt z kokových listů). To ovšem já už nepamatuju, tak starý zas nejsem :D

Od: mil®
Datum: 23.12.13 10:24

Ani jeden ani druhý nápoj moc nepiju. Ale když si dám, tak coca colu. Hnus je obojí. Jinak mám dost živý vzpomínky na "leteckou limonádu", což pamětníci asi znaj. Je to Kofola s rumem. V létě u vody to byl smrtící nápoj, krásně se to pilo a pak najednou kladivo a hotovo.

Od: abcd*
Datum: 23.12.13 11:40

Nejradši mám kofolu,někdy i Rc colu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.