ELLA - svátek

Od: Datum: 20.07.11 20:48 odpovědí: 54 změna: 07.01.16 19:52

Ahoj, nevíte kdy se slaví svátek jména Ella? V kalendáři není. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 20.07.11 21:09

Mno. Kdyz neni v kalendari, tak logicky nema svatek, ze?

Takze vidim nekolik moznosti.

a) slavit napr. na Elisku,

b) slavit podle ciziho kalendare, kde se toto jmeno vyskytuje. Viz napr. USA 18. srpna. http://www.americannamedaycalendar.com/female_e.html

c) slavit, kdy se za chce. Kazdy den muze byt prece svatek,

d) neslavit nikdy.

Od: martinsima*
Datum: 20.07.11 21:21

Jo, řekněte dítěti že svátek, tedy dárek nebude :(

Od: axus®
Datum: 20.07.11 21:27

Jo, reknete rodicum, ze zvolili spatne jmeno, tedy svatek nebude:(

Od: svatky
Datum: 13.03.12 16:58

Přehledný seznam svátků a jmeniny najdete zde http://www.i-svatek.cz/

Od: sandula
Datum: 07.11.14 15:37
Ja mám dceru Sandru Ellu a svátky slavime oba,Ella má svatek na Patrika 19.2.V novesich kalendářich jmeno Ella je připsano k Patrikovi.
Od: krkovicka*
Datum: 20.07.11 22:23
5.října na Elišku.Nebo 1.6. Na Dětský den,to mají všechny děti svátek.Hotovo.
Datum: 21.07.11 08:07

Fakt je ten, že rodiče si vybírají stále neobvyklejší a neznámější jména, která pak někdy až směšně působí s českými příjmeními. Teď nemyslím tu Ellu, ale třeba Kryšpína, Melichara, Eleonoru, Christiana, Harolda, Rolanda, Hortenzii, Kordulu... A k tomu pak Vomáčka, Polívka, Vopička, Šourek... a znám i taková příjmení, že bych skoro byla vulgární.

Proč musí mít holčička jméno ELLA /ta dvě L tam stejně nejsou slyšet/, když je v kalendáři krásné jméno Eliška? A pak na ni klisdně můžete volat Elo! Stačí se jen zamyslet. Každý má jiný vkus, ale já bych dneska dala jména: Anička nebo Anežka a kluk Honzík. Hodí se ke každému příjmení a jsou krásná.

Ale na Vaši otázku jsem tím neodpověděla, promiňte. Jaga.

Datum: 21.07.11 09:23

Bať, Anna a Jan jsou nádherná jména.

Od: macka1
Datum: 02.09.11 15:24

Já s tím teda nesouhlasím. Dřív si lidé dávali také různá jména a nikdo se nepozastavoval nad tím, jestli jsou nebo nejsou zvláštní. Pracuji v nadnárodní společnosti a tak mi žádné jméno nepřipadá divné. A dvě LL ve jméně Ella slyšet jdou - díky zvdojení se totiž jméno vyslovuje i v cizích jazycích krátce Ela, nikoliv Éla. Zdvojená hláska zkracuje předchozí samohlásku. A tak je jméno pěkně kosmopolitní.

Od: polinek*
Datum: 06.02.12 12:09

,,třeba protože je krátké ,,má-li dlouhé příjmení

Od: karolina*
Datum: 07.01.16 18:58

Pokud budeme mluvit konkrétně o Elle - nenapadlo Vás, že rodiče mohou mít cizí přijmení - jeden z rodičů je cizinec a nebo prostě rodiče nechtějí dávat klasická česká jména. Uznávám, že např. Harolda nebo Rolanda je hodně zvláštní, ale zrovna Ella i se dvěma LL je krásné jméno a je i v ČR kalendáři.

My budeme mít Ellu a právě z důvodu přijmení, manžel není z ČR. Česká jména se opravdu nehodí ke každému přijmení, pokud není české. Jak jste napsala, každý má jiný vkus, tak proč hned odsuzovat rodiče, kteří dají jméno Ella?! Dvě LL slyšet sice nejsou, ale jsou vidět, když se ve škole nebo v dospělosti podepisujeme a k našemu přijmení ta dvě LL sedí. Ano, Eliška je krásné jméno, souhlasím, ale ne vždy se může použít.

Pro paní ,,babaJaga"

Datum: 07.01.16 19:52

Jaguško, já to zas naprosto chápu. Mně se Ella moc líbí, mám kolegyni tohoto jména a říkám jí Eliško. Chtěla bych jednou vnučku, sice její jméno neovlivním, ale můžu se zmínit. NO a právě jde o to, že máme takové příjmení, že kdyby se jmenovala Eliška, tak by šišlala :) tak Ella klidně i s jedním l by se vyslovovalo líp :)

Jejda, ted jsem si všimla, že otázka je 4 roky stará :) no na funkci to vliv nemá a nic jsem tím snad nezanedbala :)

Datum: 21.07.11 08:14

Souhlas s Babjagou.Nechápu rodiče,kteří snad jsou Češi,ale spíše odrodilci.Za Husitů by je popravili jako Cizáky.A k tomu je psychicky připravují na problémy ve škole,kde se jim mohou děti i smát.Skutečně,není lepší jméno Eliška?

(moje vnučka Eliška)

Od: jitka*
Datum: 13.09.11 09:06

nevím jaké problémy ve škole čekají holčičky se jménem Ella, a Eliška-stejně ji všichni budou říkat Eli, stejně jako mojí dceři, která se jmenuje Ella

Datum: 21.07.11 09:21

Když není v kalendáři, tak holt svátek nemá. Není to české jméno... a holčička má smůlu, dostane o dárek méně. Jojo, to je tak, když se stanou "IN" jména cizí, nikoliv česká či počeštěná.

Od: mil®
Datum: 21.07.11 09:32
Od: macka1
Datum: 02.09.11 15:21

Ella slaví 16. března. Taky doma jednu mám Je to v knížce od Knappové i na internetu. Nebo pak třeba na Elišku

Datum: 13.09.11 09:03

děkuji za Vaši odpověď, já dlouho nevěděla kdy má moje dcera svátek, zjistila jsem si, že je to jméno původem maďarské. je to krásné jméno a vymyslela jsem si ho dříve než se Gottovi narodila dcera, takže nikoho nekopíruji,

Datum: 03.05.12 14:38

dočetla jsem se.že je to odvozenina od Leonory,Elišky Eleonory a pod. Mi třeba se nelíbí Eliška ale Ella ano..Je to krátké a hezky se říká.

Datum: 02.09.11 15:33

V kalendari toto jmeno neni a nebude. Je to kalendar ceskych jmen. Dikybohu, protoze aby americka jmena a ruzne zpotvoreniny vytlacily krasna ceska jmena, toho se doufam nedoziju.

Datum: 13.09.11 08:56

paní Martino, dost mě Vaše odpověď nazvedla, vzala jsem si kalendář a koukala-hned v lednu má svátek Diana-bohyně lovu, ale ne naše, takže to české jméno není, Ingrid- to byla severská královna, Robin-anglické jméno, tak prosím Vás neurážejte rodiče, já mám dost fantazie, můj první syn má typické české jméno-Martin, ale dceři jsem vybrala jméno Ella, protože se mi líbí a vzhledem k tomu, že má příjmení na 10 písmen, tak aby se holčička dlouho nepodepisovala, mě se to prostě líbí a vůbec mi nevadí, že to není české jméno

Datum: 13.09.11 09:16
Vůbec nic nevysvětlujte.Ella je krásný jméno.Já chtěla taky holce dát různý cizí jména.Jenže má dlouhý příjmení.No nakonec jsem to vyřešila Simonkou.a židovka nejsem.V době kdy se narodila letěly staročeský jména(Karolína,Anna,Maruška) a v temtýž roce dávali serial Rodinný pouta.Každej,ale každej mi odpověděl-TO JE TA MRCHA?! Měli jsme ve školce,Elli,Luisu,Annu Marii.
Datum: 13.09.11 09:56

Neurazim, ale otevrene rikam, ze se mi cizi jmena, popularni v posledni dobe, nelibi. V kalendari bych je nechtela. Ve skolce Denise, Vanessu, Theodora, Maxmiliana, Xenii a Samuela je to pro me proste hruza. Znama si kdysi vybojovala pro dceru jmeno Nikita - a marne se divila, proc neni Nikita v kalendari.

Ella je zajimava, samouzrejme adekvatne k prijmeni. Tez mam velkou fantazii, nelibi se mi vsak spousta jmen, ani to vlastni:D

Nastala holt doba americkych jmen, ktere si Cesi upravuji k obrazu svemu. Nevadi mi to, ale nelibi se mi to. To je moje pravo:)

Datum: 13.09.11 10:20

Martino moje vnučka se jmenuje Kateřina a já zase říkala, že bude ve školce s takovým jednoduchým jménem chudák, všechny holky co se narodily stejně se jmenují trošku exoticky- Nikol, Hannah, Emma, Sabrina, Rita, Annet.

Datum: 13.09.11 10:34

Jaj, ta Sabrina je priserna... Dnes se rodice snazi, aby se deti jmenovali co nejvice exoticky, a pak to dopada ruzne... Theodor Mužík je toho zarnym prikladem. Xenii Sladkou ani nekomentuji. Katerina je pekne jmeno:) Ovsem dnes uz mirne ojedinele...

Datum: 13.09.11 14:57
Moje sestřenice se jmenuje Nicol a to jí je 34let,takže nevím kde to teta před lety "vyhrabala".Ale což slaví na Nikolu.
doplněno 13.09.11 15:00: Jo a soused se jmenuje Theodor-tam zas nevím jak ho volají-že by Theo? No měli jsme pejska se jmenem Theo.Což naprosto nepřijatelný je pro mě Gertruda,taky sousedka,ji říkaji Trudy.
Datum: 13.09.11 16:36

Krkovičko, znala jsem jednoho Theodora a říkali mu Dorik. Trochu zvláštní, že? Znala jsem taky Christiana, Peregrina a Hortensii, je to si 65 letá babka. No a taky Laurencii. Někdy si rodiče s těmi neviňátky dost nevhodně zažertují. A obzvlášť je to pecka, když je k tomu opravdu ryze české příjmení /Vocásek, Opička, Polívka, Zahradník aj./ Jaga.

Od: petapeta*
Datum: 13.09.11 17:03
Theodor bylo běžné jméno. Můj děda (*1883) se jmenoval Theodor, jeho nejstarší syn (*1911) rovněž (říkali jsme mu Dora) a další potomek (*1938) byl také Theodor a říkali jsme mu Dorík. Sousedka si vzala Slováka Teodora (bez h) a mají synka Teodora a říkají mu Tedík.
A jméno dcery, které manželka vybrala podle kalendáře, bylo nahrazeno Alanem.
Datum: 13.03.12 21:01

Vzdálený strýc byl také Teodor a říkalo se mu "strýc Dorek".

Datum: 13.09.11 10:08

Neřešte to, já jsem Lidmila ( ti I není překlep) a také nejsem v kalendáři. U nás v rodině je to snadné, jmeniny neslavíme, je nás moc.

doplněno 13.09.11 10:16:

Jméno ELLA nosí 308 obyvatel České republiky (cit.) Jmeniny slaví na Elišku nebo Helenu - to´t vše co jsem na internetu našla.

Od: stribrnak*
Datum: 13.09.11 20:03

Já myslím,že svátek by měl slavit každý,jakožto i narozky,a co se týče jmen,které dáváme nebo dáváte našim dětem,je to volba jaždého oni ty děti za to pak nemohou,jen s těmi neobvyklými se budou těžko vyrovnávat v osobním životě,v americe nebo ve španělsku taky nedávajáí jméno např,Josef ,ale José, asi vědí,kde žijí!

bylo by ovšem kráásné nevzpomenout na JIřího Harrisona z Beatles ,tomu to sedí

Od: lui*
Datum: 13.12.11 17:11

Liduš, já našel 760 nositelek toho jména. Tady: http://www.kdejsme.cz/jmeno/Ella/pocet

Jinak Lidmila je stejně hezčí. Jmenovala se tak moje maminka.

Od: jakubdeda*
Datum: 13.09.11 20:39

My to máme jednodušší.Můj pradědeček byl Jan, prababička byla Anna,dědeček Jan, babička Majdalena,tatka je Jan, mamina Anna,brácha Jan, segra Anna .U druhého dědy byl praděda Jakub,děda Jakub a strejda Jakub a já Jakub.Babička Marie, teta Marie,sestřenice Marie.Jinak ještě tam máme 2x Jiří,2x Frantíky a 3xJosef no a ještě další, ale to bych tady psal ještě dlouho, ale Ella zase není tak špatné jméno, ale asi bych taky dal tu Elišku a říkal jí Iško*smich*

Datum: 15.09.11 07:01

Kubíku, máte v rodině samá pěkná a staročeská jména, která se shodnou s každým příjmením. My kdysi před 30 lety vybrali dětem jména Petra a Libor, vkus se ale mění, dneska bych dala spíš Aničku nebo Anežku a klukovi Jan nebo Václav. Můj manžel je totiž také Vašek, asi 6 v rodě /co vím/ a toho Libora zpočátku dost těžko nesl. Ale vyrovnala to za nás dcera, ta má 12 letého Vašíka. Takže ta jména se zase vrací.

Jinak ta Eliška je také moc krásné jméno. Máme známé manžele, už starší jako jsme my, jsou to moc prima lidé. Paní je Eliška a ´její manžel, takový srandista, jí říká Liško! Ona si už na to zvykla, slyší na to a vůbec nám nepřijde divné, že na ni tak volá. Když ale od něj někdo nezasvěcený slyší, co Liška řekla, nebo udělala, tváří se dost divně. Jaga.

Od: katkas*
Datum: 17.10.11 22:00

Čekáme dceru a také bude Ella. Ella s dvěma el protože s jméno o třech písmenech se nám zdá už dost. Anna má také zdvojené en a je to krásné české jméno. Mimochodem, nevím kdo přišel s tím, že Ella je americké jméno. Moje teta, nyní už asi 30 let po smrti byla také Ela. Ne Eleonora, ale prostě Ela. To tu snad byla taky vlna exotických jmen? Je to jen svátek, slavit ho můžete na Elišku nebo v březnu, jak už tu někdo psal...Tak ho s naší dcerou budeme slavit i my :)

Od: viky®
Datum: 17.10.11 22:12

ahoj, Ella je zkrácenina: Elleonor, Eliška, Elisabeth, případně Ellen . takže dle mého Ella většinou slaví na Elišku a ta má svátek 5.10

no to záleží. Naše malá je Ellen a slavíme 16.03., kdy je v kalendáři Elena. Ale vím, že některé holky slaví i na Nelu, ale to nevím přesně kdy má svátek.

Tady je vysvětleno, co jméno znamená.

The girls name Ella e(l)-la is pronounced EL-ah. It is of Old German origin, and its meaning is "other, foreign". Also possibly means "entire" or (Hebrew) "goddess". Also short form of Alice, Eleanor, Ellen and Elvira. Elle (el) is a variant made familiar by supermodel Elle MacPherson. Singer Ella Fitzgerald.

Ta dívkase jmenujeEllae(L)-lase vyslovujeEL-ah.Je tostaréněmecképůvodu ajeho význam je"jiný,cizí".Také možnáznamená "celý",nebo (hebrejsky)"bohyně".Takékrátká formaAlice,Eleanor,EllenaElvira.Elle(el)je variantaobeznámensupermodelkaElleMacPherson.SingerElla Fitzgerald.

orig. google

Od: marketav
Datum: 11.12.11 22:42
My máme doma Ellu a slavíme to 16.3. na Elenu. Myslím si,že je to víc podobné než Eliška.
Od: bonulka
Datum: 26.12.11 19:33

Ahojte,tak Ella bude od roku 2012 v kalendáři... A to bude mít svátek s Patrikem a to 19.2. Čekám miminko a bude se jmenovat Ella je to krásné jméno...

Datum: 27.12.11 06:16

Nevím, odkud máte informace, pod stromečkem se nám objevily hned 2 kalendáře na rok 2012, tak jsem se šla podívat. V českém je 19. 2. jenom Patrik a nic víc. Ve slovenském je 19. 2. Vlasta a protože je to kalendář s pejsky, tak ještě psí jméno Velur. Tak si na ty různé Elly, Hanny, Marcelly, Alicce, Eliššky, Pepinny a jiné módní výstřelky asi budeme muset ještě počkat.;) Jaga /pardon, abych byla "světovější", tak Jagga/.

Datum: 27.12.11 07:15

Mé nebožce švakrové se"poštěstilo" dostat jméno JARUŠKA.Bohužel se při křestu napsali do matriky.Všude se nechávala zvárt Jaroslava,Ale v občance měla zapsánu tuto zdrobnělinu.Co ji to stálo nepříjemností a zmatků po úřadech,a dokonce i řidičák si musela vyměnit,když si do něj ze setrvačnosti nahlásila Jaroslavu.Proto varuji rodiče před neuváženým rozhodnutím o jmenu.

JABRAKA

Datum: 27.12.11 08:28

Milý Jabrako, láska rodičů je nekonečná. Mám známou IVANKU, je jí už 75 let a za jméno se stydí. Říkáme jí Iva, ale úředně musí všude psát Ivanka. Inu, jinak se bere Ivanka ve školce a jinak v důchoďáku.

Fantazii se meze nekladou, ráda jsem si listovala, třeba při nemoci /nudila jsem se/ telefonním seznamem. A žasla jsem. Našla jsem hotové perly, jména, jako Laurencie, Hortensie, Fleur, Machalína, Angelika, Nicolas, Andělín, Peregrín, Kvirín. Už prý začínají i Šeherezády. A když se přidá jadrné ryze české příjmení /Vomáčka, Vopička, Polívka, Šourek, Smradík... a další/ je o srandu postaráno na celý život. *haha*

Jestli není daleko lepší obyčejný český Franta Novák! ;)Jaga.

Od: mikulka*
Datum: 13.01.12 16:55

Ella je již v kalendáři a má svátek 16. března.

Já ale uvažuju, že bych svátek s holčičkou slavila až v říjnu na Elišku, protože jinak bud emít narozeniny a svátek hned po sobě. Co myslíte? Není to divné, dát jí svátek na Elišku, když Ella už v klanedáři je?

Od: ella*
Datum: 03.05.12 11:45

Právě koukám do kalendáře co mám na stole a u 16.března mám jména:Elena,Elen,Ella/Herbert.Takže jméno Elen i Ella už v kalendáři jsou.

Od: peggy76*
Datum: 06.02.12 09:45

Vzdycky jsem si prala Elisku, ale momentalne ziju v Irsku a muj mazel je Rus, takze kdyz se nam tadu vloni v kvetnu narodila dcera, ceskou Elisku jsem "zmezinarodnila" a nase holcicka se jmenuje Ella.

Letos v srpnu se planuju - s moji novou rodinou - presunou (natrvalo) do Cech, a tak "resim", kdy bude mit nase Ella svatek. uz jsme jednou "slavili" 5.10. na Elisku :) , ale dnes mi psala moje mamka, ze v ceskem kalendari je letos poprve taky Ella (19.2. s Patrikem), tak jeste uvidime, jak se rozhodneme. Prijemne starosti! :)

Datum: 06.02.12 12:25

mi se ty staré jména nelíbí ,,je to mezi celebritami,,čím škaredější jméno tak si myslí ,že je to hezké. A děcko je chudák..Raději ELLA mám vnučku ELLU ,,než Elišku ,to se mi také nelíbí. Je to MAZLAVÉ jméno pro mne. Ten Kryšpín no to je bomba! Už zase zmizli Davidové ,Martin, Marek Tomáš ,,jde to zas jiným směrem. A neznamená ,že když jsem Čech ,tak musí mít české jméno. Jen aby se hodilo k příjmení to je hlavní a ať se děcko než se podepíše,neskončí hodina vyučovací.

Datum: 06.02.12 12:43

No jo, hlavně aby se to hodilo k sobě. Známí známé mají děti jménem Valentýn, Mikuláš, Jáchym a Beata. Za celej život jsem osobně nepřišel do styku s nikým, kdo by měl jedno z těch jmen, a u nich jsou všechna čtyři pohromadě :)

S tou délkou taky nějak rozumně, kamarádka má 10+13 písmen. Oproti tomu já se podepisuju celým jménem, protože psát jen čtyři písmena (a zrovna taková, která se dají napsat dohromady třemi tahy) mi přijde blbé. A třeba děda měl krom příjmení ještě i jednoslabičné křestní jméno, dohromady 3+4, jak když štěkne pes.

Datum: 03.05.12 11:53
Sousedi přes zahrádku dali dítěti jméno Metoděj.Jsou mu 4měsíce.Hodlám s určitostí říct,že je jedinečný na míle daleko;)
Datum: 03.05.12 12:03

Nedávno jsem se ve školce setkala s bratry, jeden se jmenovat Jakub, druhý Juda. Jak to čtete, Juda. Zajímavé, a taky bude možná jediný v kraji...

Datum: 03.05.12 15:42

A byl to opravdu JUDA? Naše paní učitelka kdysi ve škole, když si o někom myslela, že je pitomec, či blbec a nemohla to říct nahlas a před celou třídou, tak nám říkala: TY JSI ALE JOUDA, VIĎ. Takže ti Vaši sousedé mají třeba taky JOUDU.*smich*

Juda - to si spíš představuji jako jméno ženské, zkráceninu jména JUDITA.

Datum: 03.05.12 12:16

třeba ještě počítají s Cyrilem,,,

doplněno 03.05.12 12:17:

nebo Ciril,,ani nevím

Datum: 03.05.12 12:23
Nevypadají že by šly do 4dítěte...Mají Alžběta,Matouš a toho Metoděje.
Datum: 03.05.12 14:56

,,víte proč se píší na dveře ,,,,,,,,,,,,,,,,,,KMB...? nejlepší je pro pamět ..Kašpar,Melichar a Baltazar...to by bylo OK,

Klíče,mobil,brýle. Takto pojmenovat syny a nikdy tyhle předměty nezapomenete při odchodu z domu.Je zajímavé,že tato jména nejsou mezi lidma používaná. Nevím,podle čeho se usoudí,že bude opět in.

Datum: 03.05.12 16:39

Mně by se líbil třeba Gedeon, ale to se tomu dítěti taky nemůže udělat, jak by k tomu chudě přišlo :)

Datum: 03.05.12 16:06

Ono je ale skutečně jedno,kdy slavit svátek,jak dítěte,tak jedinců,babi,dědy,táty a mámy.

My to vždy necháváme najednou a svátky oslavujeme hromadně.On totiž není měsíc,kdy by někdo z rodiny něco slavil.Tak se sejdeme v neděli,dcera upeče husu,či kachnu(nebo i dvě) a slaví se.

Foto - 5. narozeniny Elišky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.