V čem je škodlivý Bubble tea?

Od: Datum: 21.12.13 22:28 odpovědí: 17 změna: 28.03.17 13:58

Nedávno jsem slyšela od kamarádky, že bubble tea údajně způsobuje i rakovinu, chtěla jsem se dozvědět, co je na tom pravdy, případně jestli víte něco o složení a podobně, budu ráda za každou podrobnost o tomhle nápoji! ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.13 22:39
avatar

Dobrý večer

zde:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bubble_tea

http://www.lidovky.cz/cesi-si…=A120310_140245_dobra-chut_sk

stačí na google zadat Bubble tea a vyhodí to mraky věcí ..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.13 22:55

Jde o to, že v těch Tapioka perlách, které se používájí k výrobě Buble Tea čaje můžou obsahovat průmyslový škrob místo potravinářského škrobu, což může poškodit trávící orgány a ledviny. Tak se zkoumá, jestli to nedorazilo i k nám. Nepotvrdilo se, že by k nám ty škodlivé Tapioka perly dorazily, týká se to hlavně Taiwanu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 22.12.13 11:48
Na Taiwanu je to neco jako narodni napoj. A maji ho tam nejlepsi
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 22.12.13 12:00
avatar

Pokud by to bylo moc stručné, tak tady je o něco obsáhlejší článek

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adam44
Datum: 17.10.16 22:24

naprostá blbost, Bubble Tea a rakovina? to k sobě vůbec nejde. Bubble Tea má v sobě přírodní barviva, takže žádný chemikálie to v sobě nemá, tak nevím kde jsi přišla na rakovinu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.16 22:48

no nevím, bubble tea nepiju, nicméně je to asi tak měsíc nazpátek, co jsem postřehla jakousi kauzu s A dost!, které upozorňovalo mimo jiné na umělá barviva, která nápoj obsahuje a vyjádření společnosti, která slíbila, že tedy po kritice přejde během podzimu z chemických přísad na přírodní *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicol*
Datum: 28.03.17 13:58
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: peta96
Datum: 17.10.16 22:47

blbost, Bubble Tea není škodlivý v ničem, jak říkal kolega, obsahuje pouze přírodní barviva a navíc je přísně kontrolován v zahraničí, takže je prakticky nemožné aby se k nám dostal chemický drink,nedej bože i rakovinotvorný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 01:01
avatar

Salámy a párky taky způsobují i rakovinu. No stejně, proč se nezabíjet pěkně pomalu a chutně. *cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 01:29

Je to mimo téma, ale připojím se - daleko horší než ty párky a salámy je nedostatek zeleniny. Kombinace uzenin, tlustého vepřového a nedostatku zeleniny je nejčastější příčina rakoviny tlustého střeva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 18.10.16 10:33

A sůl, která vysušuje střevní sliznici

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 01:28

Bubble tea škodlivý není, rakovinu nezpůsobuje. Ve skutečnosti je to prostě čaj s mlékem, cukrem a sirupem. Jediné nebezpečí je, že je zpravidla dost sladký a kalorický a jeho časté pití může podporovat obezitu a zubní kaz, případně některé osoby mohou být alergické na některé příchutě. Obvykle se podává s tlustým brčkem a ve vlastním čaji jsou utopené kuličky (různého druhu: škrobové z manioku, želatinové, lisované z mořských řas plněné sirupem atd.), které se nasají brčkem s nápojem a rovněž se konzumují. Pokud jde o škodlivost kuliček, zde samozřejmě záleží na složení kuliček, ale i zde jde v drtivé většině o neškodné přírodní (i když často opět kalorické) suroviny.

Nedávno se zjistilo, že se v jisté dodávce kuliček pro bubble tea používá želírovací látka konyac, které je sice také přírodní (cibule rostliny Amorphophallus konjac) a na Taiwanu (domovské zemi bubble tea) a obecně v Asii se běžně používá, ale v ČR je v želé potravinách zakázaná. Ne proto, že by byla karcinogenní, ale proto, že je hydrofilní (natahuje vlhkost), po setkání se slinami může bobtnat a zvětšovat se a u dětí může způsobit udušení (několik případů se stalo v Kanadě, ale ne s bouble tea, ale s jinými bonbony). V ČR je tedy povolená pouze jako zahušťovadlo nebo jako povrchové činidlo, obecně tam, kde nemůže sformovat kuličku, která by se mohla někde zaseknout, což tento případ zcela zjevně není.

Nejznámější český prodejce bubble tea Bubleology ale prohlašuje, že oni ve svých čajích používají kuličky od jiného dodavatele, který konyac nepoužívá, a že tato dodávka není "jejich". Zřejmě byla určena pro alternativní domácí výrobu nebo jiné značky a "neznačky" (obecný patent na bubble tea nikdo nemá, jen jednotlivé značky jsou chráněné jako obchodní známky).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adam44
Datum: 19.10.16 22:10

Ano sice Tuna vydal "video", ale s informace, které nemá ověřené a snaží se tím poškodit jméno firmy+výrobky.On se snaží sice dostat mezi veřejnost ty jeho rádoby "pravdivý informace", jenže kdo je alespoň trochu chytrý, tak si najde veškeré podrobné složení Bubble Tea a předem zjistí do čeho jde, tím pádem se nenechá ovlivnit médii.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ha®
Datum: 18.10.16 10:05

Není vyloženě jedovatý. Jde o to, že je prezentovaný tak, že je ve všem naprosto přírodní, dokonce zdravý a prospěšný, dokonce to někdy i uvádějí výrobci, i když je to vyloženě lež. Když si to koupíte tak to jen prostě nesmíte brát, jakože je to zdravé. Berte to tak, že je v tom velice moc cukru, jsou tam nezdravé barviva, škodlivá éčka, apod. s tím, že to prostě chutná dobře, takže i přesto si to dáte. Něco jako když si kuřák dá cigaretu i když ví, že ho to postupně pomalu zabíjí. Ten skandál zpočíval v tom, že prostě výrobci většinou lhli v tom, že je to zdravé a přitom nebylo.

Třeba já jsem měl včera bubble tea asi po roce, šel jsem do toho s tím že je to prostě sra*ka, ale i tak jsem si na tom pochutnal. Takto to dělá spousta lidí se spoustou věcí. Stejně je tomu s alkoholem, ostatními sladkostmi nebo sladkými limonádami, již zmíněmým kouřením apod. - prostě si to dáte proto, že je to dobré i za cenu toho, že to není pro vaše tělo dobré, jednou za čas :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 10:45
avatar

ten je tak zdravý, že ho už zabavují. A to pozor je to ŘÍJEN 2016, tedy už po té co majitel několikrát sliboval nezávadnost! No, fuj. *blee*

https://www.dtest.cz/nebezpec…u-bubble-tea/15012?section=30

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.10.16 23:33

Přečtěte si můj příspěvěk o něco výš, tam to vše vysvětluji. Zdravotní komplikace spočívají v tom, že by želé mohlo nabobtnat a kulička vdechnout, ale jelikož jsou kuličky už v čaji, tak už nabobtnalé jsou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.