Zrušení adresy?

Od: Datum: 21.12.13 11:05 odpovědí: 5 změna: 21.12.13 14:47

Před týdnem mi volal z č.729 929 100 člověk, který se představil jako pracovník finančního oddělení UPC. Řekl, že mají problém, že všechny faktury, které mi posílají na mail.adresu jim vrací paní stejného jména ze stejné adresy jako mám já, že to není její. Oba jsme se zadivili jak to je možné, ale nakonec jsme přišli na to, že to není na seznamu.cz, ale jinde. O bydlišti jsme nemluvili. Mi však došlo, že žádné faktury nemohou od UPC mailem chodit, tak jsem vyjela. Pravil, že o nic nejde, jen si to ověřoval, aby se nestala chyba. Jenže, včera a dnes mi chodí upozornění pošty, že mi vezou dobírku za 2.100,- od dodavatele Automega. Nikdy v životě jsem o takové firmě neslyšela a nic jsem neobjednávala. Samozřejmě, že nic nepřeberu! *bum* Jen mě napadlo, že moji kompletní adresu, mail. + byt, získal někdo ne zrovna fajn. AŤ už ukradl nebo koupil od firmy, kde jsem něco koupila. A protože se mi stále schránka plní číčovinami, rozhodla jsem se, že tu adresu obětuji a zruším ji. Dá se nějak zrušit úplně natvrdo nebo jen stačí se odhlásit a už se nepřihlašovat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.13 11:32

Podívejte se na podmínky zřízení schránky. Například na Seznamu je to licenční ujednání. Rozkliknete si založení nového účtu - registrace. U souhlasu s podmínkami používání služeb je již zmíněné licenční ujednání. Pokud jej pročtete, je tam i zrušení účtu. Nevím, kde máte e-mail založen, ale bude všude podobné. Nejdříve bych si založila nový e-mail, pak bych všem prověřeným a známým adresám přeposlala hromadně novou adresu. Buď na e-mail už vůbec nechodit, nebo se domluvit - požádat o zrušení - s administrátorem.

Od: fribble*
Datum: 21.12.13 11:36

Zrušení mailu na Seznamu není problém (nastavení, schránka, zrušit). Ale pravděpodobnost, že by dva lidé měli stejnou mailovou adresu a stejné heslo je nulová, to prostě mail nedovolí. Takže nechápu, jak může někdo psát ze stejné adresy jako je vaše.

Od: zabu
Datum: 21.12.13 14:47

Vrátit mail, tak aby v pošt. prohlížeči vypadal jako od někoho jiného lze. Zobrazíte-li si tělo zprávy, tak když víte kam se podívat, tak to poznáte. Ale jak říkám, prohlížeč to zobrazí tak, jak se odesílateli takového mailu chce. Návod po mě nechtějte. Neřeknu.

Datum: 21.12.13 11:41

Adresu, kterou chci zrušit mám na atlas.cz. *plac*

Od: fribble*
Datum: 21.12.13 12:03

Přihlásit se, úplně dole nápověda, vlevo zrušení schránky *srdce*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.