Ekonomická krize

Od: Datum: 28.11.12 19:43 odpovědí: 6 změna: 29.11.12 12:15

Skončí někdy vůbec ekonomická krize? co si myslíte? Nebo zajde až tak daleko,že dojde k válkam např: 3.sv.válka což by asi znamenalo zánik světa...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 28.11.12 20:09

Jakou krizi máš na mysli?

*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 28.11.12 20:29

až se začnou lidi k sobě chovat jako... lidi :D
"Příčinou krize je morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem."
Tomáš Baťa

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 28.11.12 21:35

Válka bude stoprocentně, na to vezmi jed. Protože jedinou jistotu, kterou nabízí období míru, je válka. Můj názor je ten, že i kdyby se lidstvo vymlelo, tak si Zeměkoule jenom odpočine a lidé se zase namnoží. Navíc nebudou začínat od nuly. Já jenom doufám v jedno - že se toho nedožiji já.

Zeptej se tady těch, co věří kartám, budou mít přesnější informace *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 21:41
avatar

Ano, věřím tomu, že nás čeká válka. Zda světová, to netuším, ale místa, vody i jiných zdrojů ubývá a zoufalost povede lidi k zoufalým činům.

Nicméně si myslím, že válku začnou muslimové.

Proto uvažuji o zbrojním pasu.

doplněno 28.11.12 21:41:

..ale nedostatek místa...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skokycz*
Datum: 29.11.12 01:38

Logicky ta válka bude... dochází celosvětově k vyčerpání nerostného bohatství... viz ropa... ta je už někdy kolem let 2018-2020 za zenitem těžby. Budou sice otevíraná nová ložiska (např. roponosné písky na Aljašce), ale jen díky tomu že vzhledem k nedostatku ropy bude její cena tak vysoko ,že se to už vyplatí. Uhlí taktéž do konce století zmizí definitivně... bohužel není to jen tuhé palivo, ale především stejně jako ropa a zemní plyn jsou to významné chemické látky, bez kterých nic nevyrobíme. Lidstvo má více jak 6 Mld . lidí a populace stále roste. Vzhledem k více prostoru ,které člověk zabírá na úkor polí dochází k poklesu zemědělské produkce. Např.v číně to řeší intenzifikací zemědělství a cpou tam moc chemie do půdy. Ale dochází i zdroje pitné vody. Více a více zdrojů celostvětově začíná být kontaminováno chemií a zhoršuje se jejich využití. Takže spolus nárůstem populace je tu omezenost a dokonce propad v přírodních zdrojích pitné vody a zemědělství co jede nadoraz. Bude docházet k hladomorům. Jestli se začne zvedat hladina moří a oceánů tak je hotovo. Začnou migrovat stamiliony lidí ... vemte si že mnoho asijských zemí leží jen prá metrů nad hladinou moře... jestli Asie zvedne zadek a půjde do Evropy tak je hotovo. K tomu připčtěte další scénaře.. třeba že v Ćíně padne režim a padne politika jednoho dítěte... enbo že v číně bude kolem roku 2040 (četl jsem demografickou studii... nevím kde) přebytek cca 200 milionů mužů, kteří nebudou mít žádnou ženu, protože ty prostě nejsou.. tihle chlapi budou tutově frustrovaný... nebo si představte že by se muslimákům podařilo odpálit v pár amerických či evropských městech špinavé bomby... propad trhu a šok by byl vystřídám neuvěřitelně silnou hospodářskou krizí ... a krize plodí války ... jak já to vidím, tak sse něco semele do dvaceti let. Jsem s tím smířenej...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 12:15
avatar

Všechno zlé je k něčemu dobré,to jest motto,ktremu pevně věřít...;)Tak jako myšlence,že další světová válka nebude a to z mnoha jiných důvodu,než-li čověk získává s pocitu,při sledování z naších médii.Pevně věřím,že lidé se poučili z minulosti světových válek a važí si svého života jak nikdy dříve.

V každé době si lidé vytváři své vlastní problemy,do kterych se potom sámi chytí...Jakási ekonomická krize naučí lidé jinak smýšlet a važit si toho co mají...Myšlenky na konec světa nebo na světovou válku to je potvrdí...;)

Muslimy nevidím jako hrozbu,ktera by vyustila ve velky konflikt...Jejich problem netkví v jejich víře...:)

doplněno 29.11.12 12:25:

Jestliže máte myšlenky na Konec světa jak to posledních pár dní je v mooodě nebo na vznik světovych válek,tak musíte mít zaručeně pocit,že začínate bláznít...A tom případě vám nezbývá než si začít važit toho co máte nebo jednoduše vypnou televizi...;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.