Koalice - rána do palice!

Od: Datum: 20.12.13 06:43 odpovědí: 6 změna: 20.12.13 23:19
avatar

Dobré ráno, říkala jsem si, že nebudu zakládat otázky týkající se politiky, protože pak se diskutující neshodnou a poštěkají se, ale nedá mi to.

Lež mi v hlavě, proč vznikla koalice právě z ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Ty první dvě se umístily na prvních místech, ale proč přibraly právě KDU-ČSL? Ta přece byla na úplně posledním místě, kdy se ještě dostala do sněmovny /7,78 % hlasů/. A teď se naparuje, roztahuje a klade si požadavky, jako by byla nejsilněší a první.

Po ČSSD a ANO se přece ještě umístila KSČM, TOP 09, ODS a ÚSVIT. I když by asi žádné spojení nebylo optimální /a nikdy nebude/, proč byl vybrán do koalice až ten oustider z konce a nebyla nabídnuta spolupráce některé ze stran, které měly lepší volební výsledky?

Kdo do toho vidí, ať poradí. Děkuji, Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laik
Datum: 20.12.13 07:12
Oni nabidnou spolupraci vsem stranam, ktere nejsou zjevne proti jejich programu a pak zalezi, jestli strany maji zajem ohnout svuj program a slibit, ze podpori sliby jinych stran vymenou za jejich podporu pro sliby te dane strany. Lidovci v tomhle byli vzdycky jednicky. Takovy politicky chameleon s pruznym politickym programem.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mudrlant
Datum: 20.12.13 07:15

Cítím z vaší poslední věty takový despekt k lidovcům. Já bych se na to podíval z druhé strany: Není dobře, že je na politické scéně subjekt, který je schopný vládnout s pravicí a levicí a svým středovým založením dokáže korigovat extrémní výstřelky svých partnerů?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mudrlant
Datum: 20.12.13 07:12

Hmm já myslím, že kdo sleduje politiku a zaznamenal před- i po-volební výroky "lídrů" musí mu to být jasné. S ODS a TOP09 nechce z levého spektra spolupracovat nikdo. Kvůli programové odlišnosti a také by se kompromitovali před většinou národa. KSČM je pořád vnímaná jako strana s totalitními kořeny a sami se netají extrémně levicovým programem. To spousta lidí také neskousne. Úsvit je taková divná strana, od které nevíte, čeho se dočkat. Lidovci jsou univerzální partner, strana středu, která je schopná uzavřít koalici jak s pravou tak i levou částí politické scény. Takže proto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.13 07:30
avatar

Dík, popsali jste to všichni rozumně.

Také si myslím, že KSČM, TOP 09 a ODS by mnozí nezkousli. A o ÚSVITU se mnoho neví.

Takže to KDU-ČSL je vlastně jednooký král mezi slepými. Jen kdyby nebyli tak sebestřední a nediktovali si, co musí dostat. Neškodilo by jim trochu pokory a skromnosti. Jaga.

Od: mudrlant
Datum: 20.12.13 07:47

Jak byste si tu pokoru představovala? Že poslušně odkývou Sobotkovi každou ptákovinu? Šli do voleb s nějakým programem a názorem, který se musí alespoň snažit prosazovat, jinak se před svými příznivci diskreditují. Jsou sice nejmenší stranou, ale bez nich zbývající dva partneři většinu nedají, proto jim musí vyjít vstříc. Ale to je podle mě úplně normální jednání, běžné ve všech státech s poměrným zastoupením. Jestli se nedohodnou, musí si vybrat jiného partnera. Ale podle mě by s kýmkoliv jiným byla jednání a vláda daleko horší

Mně nejvíc baví, že spousta lidí na lidovce nadává, že jsou to vyděrači, kteří kladou požadavky neúměrné jejich volebnímu výsledku a na druhou stranu ti samí lidé je obviňují z bezpáteřnosti a chameleónství.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 20.12.13 23:19
avatar

Dobrý den, trochu se vzdálím z Vaší otázky a přidám jinou. Proč nikomu nevadí, že strana ANO a její přeseda v předvolební kampani a ještě tři dny po volbách tvrdil, že jeho strana nikdy nebude v žádné vládě? To jen pro voliče ANO. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.