Možnost se jít podívat k soudu?

Od: Datum: 28.11.12 15:49 odpovědí: 9 změna: 29.11.12 21:14

Zdravím, prý je možné jít k soudu na vynesení rozsudku, možná i na soudní líčení, i přes to, že nejsem nějak spojený k případu a jeho účastníkům (např. nejsem příbuzný souzeného nebo poškozeného..). Znamená to teda, že můžu jít do soudní budovy a podívat se na průběh líčení nebo na vynesení rozsudku mně nějakého neznámého člověka? Má to nějaké podmínky? Např. musím se předem ohlásit, musím být zletilý apod.?

Předem díky za odpověď ;)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 28.11.12 16:01

Pokud soudce nevyhlásí jinak je soud veřejný

Datum: 28.11.12 16:03

Dobrýá den. Ano, když jsem byl na základce, tak se vždycky pár lidí vybralo (protekčně) a s třídní učetelkou šli na soud. Podívali se na vynesení rozsudku a šli zpátky. Musel to být ale proces přístupný veřejnosti. Takže asi nějaké krádeže apod. S vrahy bych nepočítal :-D

Datum: 28.11.12 16:05

Ve většině soudů je na chodně TV, kde běží ten den projednávané případy a v jaké místnosti a od kolika hodin bude daný případ projednáván. Dále je tam název žalobce a žalovaného a číslo jednání.

Od: fino97*
Datum: 28.11.12 16:45

Jak uz je psano vyse,pokud neni vylouceni verejnosti tak by problem byt nemel...akorat musite pri vstupu projit detekcnim ramem...

Datum: 28.11.12 20:16

Rámem projdete při vstupu do soudní budovy, pokud není vyloučena veřejnost, na jednání můžete. Je možné, že se Vás soudkyně/soudce při začátku jednání zeptá na jméno a zda máte něco společného s případem, pro případ, že by protistrany dodatečně chtěly zažádat o Vàš výslech před soudem...

Od: jake377*
Datum: 29.11.12 20:05

Zdravím, děkuji všem za odpovědi.

Ještě jedna otázka: Musím se předem ohlásit nebo stačí jít na vrátnici, ohlásit se a rovnou jít na začátek procesu?

Od: buss®
Datum: 29.11.12 20:20

Pokud tam není narváno a není třeba čekat ve frontě přístup volný. Při zajímavé kauze bych si místo zajistil.

Od: jake377*
Datum: 29.11.12 20:31

A mysíte, že by byl problém s tím, že jsem nezletilý a šel bych tam bez doprovodu dospělé osoby? Občanku sice mám, ale 18 mi není :) Jinak ještě jednou všem díky za odpovědi, velmi si jich cením

Od: buss®
Datum: 29.11.12 21:14

Myslím, že by neměl být problém, chodí tam i školy a ústava naše hovoří o veřejném jednání a rozsudek vždy veřejně, sama neomezuje věk. Pokud to to není ve spec zákonu (co by mohlo kazit charakter...).

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.