Nevíte, co to může být za přístroj? viz. foto

Od: Datum: 28.11.12 13:04 odpovědí: 10 změna: 28.11.12 15:38

Dobrý den, ¨našel sjem něco ve sklepě, ale nevím co to je a k čemu to slouží. Kdyby náhodou někdo něco poznal podle fotek,t ak by to bylo fajn, předem děkuji za odpověď.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.12 13:09

Fotka tedy nic moc...

Nicméně vypadá to na pletací stroj...

doplněno 28.11.12 13:10:

Nejen vypadá, ale je to prakticky jisté...

Starší paní...a maminky určitě vědí své

Od: mowla*
Datum: 28.11.12 13:12

Pletací stroj...

:-D

Datum: 28.11.12 13:17

jasně to jsme měli doma- pletací stroj

doplněno 28.11.12 13:18:

jmenoval se Dopleta a na něm se daly vytvořit originální modely - to žádná holka neměla

Od: ladaadal*
Datum: 28.11.12 13:26

No jasně, pletací stroj. Máma s tím kdysi zkoušela plést (to jsem byl ještě malej*smich*). Pak zjistila, že není nad ruční šití, ještě že to měla jen půjčené. Vím, že se tam dali nějak ty jehličky přecvakovat dle druhu pletení a pak se dala vlna přes ně, a tou "žehličkou" se přejelo na druhou stranu a byla upletená řada. A pak zase vlna a šoupnout zpátky. Taková "manufakturní" mašinka. Myslím, že z NDR ale to si nejsem jistej.;)

doplněno 28.11.12 13:30:

oprava: není nad ruční pletení (to víte chlap*smich*).

Datum: 28.11.12 13:35

Děkuji za rychl odpovědi, upřímně jsem si něco takového myslel. Ale těď co s tím, je to k prodeji nebo to mám vyhodit?

Datum: 28.11.12 13:37

Vystav to na aukro.cz , tam se to prodá.

Od: mowla*
Datum: 28.11.12 13:40

Vyhodit je škoda - tedy ne, že bych jej chtěl - to ani v nejmenším (chraň pánbů), ale nějak se mi příčí vyhazovat to, co funguje... ;)

Ale k prodeji to taky moc není - můžeš zkusit weby typu nevyhazujto či zaco...

Od: ladaadal*
Datum: 28.11.12 13:40

To jo, ale nepočítej s velkou částkou, bylo toho na trhu dost a myslím, že o to nebude velký zájem. Asi jako o ty starý šedivý psací stroje. Vypadaj hezky jako kuriozita, ale vyrobili jich tolik, že to je v podstatě neprodejný. Sběratelé už je mají a nikdo jiný to nekoupí.

Schválně pak dej vědět, za kolik jsi ho prodal, docela by mě to zajímalo.

Datum: 28.11.12 15:38

Datum: 28.11.12 15:01

To jsme měli ve sklepě taky, když jsem byl malej. Vylámal jsem tomu všechny ty plastový "zoubky" a až pak mi táta řekl, že to BYL pletací stroj *hi*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.