Co vy a filosofie?

Od: Datum: 27.11.12 21:21 odpovědí: 15 změna: 28.11.12 11:14

Ahoj všichni. Docela by mě zajímalo, co vás napadne při slově filosofie? Baví vás filosofovat? Třeba přemýšlet o smyslu života, nekonečnu vesmíru nebo o tom, co se stane po smrti...reinkarnace?

Filosofie patřila mezi moje nejoblíbenější předměty na střední škole...bohužel od svého okolí jsem se moc velkého pochopení nedočkala :D Proto mě zajímá jestli se tu přece jenom nenajde někdo, kdo by na to měl stejný náhled jako já :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 27.11.12 21:32

"klera", mně teda baví "filosofovat". Bavit se o různých tématech. Pro někoho je to vyloženě ztráta času, ale mně to baví. Takže, ať víš, nejsi sama. - pt

Od: askmenow*
Datum: 27.11.12 21:33

Je to jedna z věcí, které studui, vybaví se mi spousta času strávená čtením děl filosofů. Myslím, že je to něco, čemu by se měl věnovat každý, kdo si myslí, že ho to zajímá - prokousat se něčím takovým sám, ne jen sám nad něčím dumat a spokojit se se školním výkladem myšlenek neznámějších filosofů a fil. směrů. Takže vřele doporučuji někoho, kdo vás zaujal, vyhledat v knihovně.

Od: axus®
Datum: 27.11.12 21:40

No jéje. V hospodě u piva se fylozofuje jedna radost.

Čím hlouběji ve sklenici, tím i hlubší fylozofické myšlenky.

Datum: 27.11.12 21:40

Musím říct, že je to asi jediná věc, která mě opravdu na tomhle světě baví...

Datum: 27.11.12 21:41

Jestli mám odpovědět na otázku, co mě napadne při slově filosofie, tak mě napadne to, že filosofováním nikdo nevymyslel třeba proudový motor.

Datum: 28.11.12 00:07

Já si občas taky v hlavě dělám pořádek v informacích. Pak o tom filosofuju ve škole a pak mě má půlka školy za magora. Jenže to jsou primitivové co mě nechápou. Tuhle jsem třeba přemýšlel nad tím jestli se opravdu nedá dělit nulo. A ono "to jde". *hi*

Datum: 28.11.12 00:22

Já teda filozofuju pořád víc a víc. Je pravda, že pokud to dáváte moc nejevo ven, tak vás lidi považují za blázny. Nevím proč to tak je, ale je to tak. Někdy už si i já říkám, že bych s tím měl přestat, ale nejde to. Něco jsem rozjel a už to nezastavím. Chtěl bych toho nějak využít v budoucnosti. Spíš psychologii. Je to moje vysněné povolání. Už teď píšu nějaký čas knihu, tak uvidíme. :)

Od: hop®
Datum: 28.11.12 00:29

Jsem člověk, který sní o větrných mlýnech, asi to mám trochu dáno i znamením Váhy...

Rád si představuji, co by mohlo být, kdyby...

Akorát jsem nucen realitou se vrátit zpět, do reálného života.

Od: askmenow*
Datum: 28.11.12 01:25

Nesníte spíš o vzušných zámcích? :) Představa, že by někdo snil o větrných mlýnech, které většinou bývají spojovány s marným bojem, zní poněkud masochisticky ;)

Od: martinjelinek*
Datum: 28.11.12 02:46

filein - milovat a sofia - moudrost. To už dávno kdosi definoval co si pod tím představit to je dané co to znamená. Filosofos je člověk znalý mnoha věcí (jak to stojí ve Filozofii kterou te'd tady čtu).

Datum: 28.11.12 11:06

Mě nezajímá definice, ale co napadne vás osobně...váš názor :)

Datum: 28.11.12 06:46

http://cs.wikipedia.org/wiki/Filosofie;) Kdysi jsme tomu říkali "diskutovat o nesmrtelností chrousta". Je to báječné, povídat si o něčem nekonkrétním, když je chytrý spolubesedník. Když je to hlupák a člověk to včas neodhalí a neuteče, je to na poskládání se.:D Mé děti nejraději filozofovaly, když měly splnit nějakou povinnost nebo když byl ráno frmol a jim se nechtělo do školy. To taky bylo na poskládání se. Ale u skleničky, s chytrým parnerem, tam padly zdi a hranice a filozofie se vznesla do nebetyčných výšin. *placni* Někdo tady zmiňoval proudový motor. Měla jsem kdysi souseda,nesmírně vzdělaného, 4 VŠ, a chytrého pána. Také nesmírně moudrého. Šéfoval kolektivu odborníků. U něho jsem poprve slyšela výraz "mozková bouře". Definoval takhle chvíli, kdy několik lidí u kávy plkalo a najednou se někdo chytil věty, slovíčka a ostatní začali myšlenku vylepšovat a konkretizovat a ten proudový motor ne vymysleli, ale vylepšili.

Od: miro®
Datum: 28.11.12 09:34

Já bych řekl, že ten proudový motor, jak je zde zmínka, nikdo nevymyslil. Dotyčný jen umně využil - použil a rozvinul poznání zákonitosti (principu akce a reakce) který existuje a působí bez vůle člověka. Filosofie je o objevování a pojmenování přírodních i společenských zákonitosti, které existují a fungují bez vědomí a vůle člověka s cílem, poté je využít (někdy jsou i zneužívány ) pro další rozvoj lidské společnosti. Pokud tyto zákonitosti neznáme- nebyli-li dosud poznány, máme značně ztíženou orientaci, co je reálné-prospěšné a co nikoli. A o tom je filosofie a její úloha. Pěkný den přeji - miro

Datum: 28.11.12 10:06

Mám sice spoustu přízemních problémů ale ráda přemýšlím nad smyslem života, stvořením Světa a nejraděj o tom, že ve Vesmíru nejsme sami a čekám až ten co to řídí konečně procitne a něco se stane aby se lidstvo probralo.

Datum: 28.11.12 11:14

Souhlas se vším, co už bylo napsáno. Filosofie, mimo jiné, podporuje a rozvíjí fantazii. Každý tvůrčí člověk potřebuje fantazii-bez ní nelze nic nového vymyslet, ať je přístup k problému sebevědečtější.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.