Potisk DVD obalů

Od: Datum: 16.12.13 15:38 odpovědí: 5 změna: 16.12.13 22:15

Dobrý den, chtěl bych si potisknout nějaký dvd obaly k filmům - klasika stáhnout cover, vytisknout, vložit do dvd obalu.

Chci se zeptat jestli na to potřebuju nějakej specialní program nebo stačí když najdu správné rozlišení, což je u 14mm dvd obalu 273x173 nechám ho vytisknout a vložím ho tam. Bude to pasovat?

Předem díky za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.13 15:50

Jsou na to speciální programy, např v balíku NERO (Nero cover) nebo na CD přiloženém k tiskárně. Tam si vložíte stažený obal a jen myší roztáhnete k naznačeným ryskám.

Od: pepr®
Datum: 16.12.13 16:22

Jde to i bez programu, ovšem těžko na poprvé trefíte správnou velikost. I při tom správném rozlišení.

Ve speciálním programu máte obrys obalu, takže obrázek přizpůsobíte a je to napoprvé.

Nero je celý balík programů a je mezi nimi i ten na tvorbu obalů, ale je Trial (časově omezená verze, nejspíš na 30 dní).

Je i alternativa zdarma např.deepburner, ale zase v angličtině. Případně tady je přenosná verze v češině.(nemusí se instalovat, lze spouštět např. z flashky)

Jsou i programy zdarma. A menší, jen na tvorbu obalů. Tady jeden jednoduchý v češtině. Nebo jiný v angličtině.

doplněno 16.12.13 16:30:

No jo, teď jsem si všiml, co psal kolega.

K tiskárně nemáte CD? Mám Canonku a na CD mám mimo jiné i program na tvorbu obalů.

Případně se to stahuje ze stránek výrobce tiskárny.

Od: dvdobaly
Datum: 16.12.13 16:26

Díky moc, asi půjdu do Nera

Od: dvdobaly
Datum: 16.12.13 16:40

To jsem se právě chtěl zeptat, bohužel, nejsem vlastníkem tiskárny, šlo by tedy vytvoriř cover, uložit ho např. v jpg a potom ho někde nechat vytisknout?

Od: asdf*
Datum: 16.12.13 22:15

Většina Coverů je naskenována ve správné velikosti, takže pokud to v tiskárně nebudete zmenšovat nebo zvětšovat, tak by to mělo být OK. Zkuste nejdřív vytisknout jeden, vemte si krabičku s sebou a uvidíte jestli to pasuje. Taky můžete i něco odstřihnout.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.