Kotel bez tlaku

Od: Datum: 07.04.14 12:09 odpovědí: 5 změna: 07.04.14 18:22

dobry den mam problem s elektrickym kotlem protherm stary typ, zacal casteji hlasit chybu, a vypnul se ted jsem omylem vypustila vudu a i tlak kdyz jsem chtela vodu naopak dopustit vydrzela tam jen chvili a tlak sel zase dolu...pri vypusteni voda vystrikla u cerpadla. myslim si ze je problem tedy s tim ze v cerpadle neni voda a v obehu neni zadny tlak.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mishellin*
Datum: 07.04.14 12:32
Dobrý den, take semi stalo ale s plynovym kotlem..a tam sem jen dopustila vzduch, ze spoda kotle mame male cerne kolecko,kterym se reguluje tlak. Jakmile jsem otocila rucicka,ktera ulazuje jak moc je kotel natlakovany se zvedla..nechala jsem ji piskocit do zelene zony a hotovo..
Datum: 07.04.14 12:36

Vodu nevypouštějte. Když jí doplníte, tlak klesne a zase doplníte?

Pokud tlak klesá, musí někde utíkat..

Nebo je špatný popis..

doplněno 07.04.14 17:30:

V celé soustavě musí být voda i v čerpadle. Jinak by nečerpalo.

Od: coli*
Datum: 07.04.14 15:51

presne tak kdyz jsem ji chtela opetovne dopustit tak to vydrzelo jen chvili, voda zas nekudy odtekla.

prikladam fotku sipka 1 tam odtud poprve odtekla voda je tam divna hadicka bla tam tak napul zasunuta ze ta voda tekla kolem a ne tou hadickou. a sipka 2 tam je skovanej kohoutek na vypousteni. Chtela bych se zeptat v cerpadle musi byt voda? asi jo ze jo a ted sem ji asi vsechnu vypustila ptz nechce sepnout. na dalsi fotce je kohout s voudou kterym sem ji doplnovala.

Od: coli*
Datum: 07.04.14 17:43

a jak ji tam tedy dopustit do toho cerpadla kdyz se hned zase nekudy vypusti, je mozne ze se cerpadlo muze napustit tim vypustnim kohoutkem tou malou hadickou? ktera do nej vede.

Datum: 07.04.14 18:22

Milá paní, začnete někam vodu napouštět, pokud někde utíká, musí se zjistit kde utíká.

Pokud to sama nenajdete, musí se najít někdo kdo to najde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.