Rozdíl mezi plánováním a projektováním

Od: Datum: 30.11.13 23:38 odpovědí: 4 změna: 01.12.13 09:01
Ahoj, jaký, je rozdíl mezi plánováním a projektováním?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: danecekdan*
Datum: 01.12.13 00:19

Nevím v jakém oboru, ale obecně bych řekl, že projektování je součásti plánování. Např., pokud budete stavět barák, jeho projekt bude součástí celého plánu výstavby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.13 07:56
avatar

Plánování je promýšlení dalších postupů a jejich pořadí v obecnější rovině. Projektování je přesné a konkrétní určování postupů, opírající se o předpisy a zákony.. ;) Ačkoliv, když se nad tím zamýšlím, projektování se nepoužívá jen ve stavebnictví, ale i v jiných činnostech. Třeba - Herdekbaba se nad sebou zamyslela a projektovala se do role naivky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.13 08:26
avatar

Vzhledem k tomu, že jsme ve volné diskuzi, neodpovím na otázku "jaký", ale vzpomenu na situaci, kdy jsem pochopila, že je velký, obrovský...

Začínala jsem pracovat v redakci a dostala ke zveřejnění text. Autor byl úředník, zvyklý používat hlavně trpný rod, v textu se stále opakovalo, že bude provedena realizace atd. Předtím jsem se někde dozvěděla, že redaktor má s texty pracovat, v některých případech dokonce musí. Tak jsem text přepsala. A zaměnila jsem přitom plánování a projektování. A nepřipsala větičku, že je text redakčně upraven.

Kdybych byla muž, tak by mi asi autor rozbil brýle, vyrazil zuby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.13 09:01
avatar

Stejný, jako je rozdíl mezi plánem a projektem. Plánováním vznikne plán, projektováním vznikne projekt. Například jako starosta si můžeš naplánovat, že postavíš silnici, ale ta tvá naplánovaná silnice bude potřebovat projekt. Ten už musíš zadat odborné firmě. V projektu silnice bude rozepsaná trasa, zábory ploch, potřebný materiál, postup prací, no a hlavně termíny a rozpočet. Projektování je mnohem odbornější, obtížnější a dražší disciplína, než plánování.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.