Jít na vysokou či ne?

Od: Datum: 30.11.13 22:19 odpovědí: 8 změna: 05.12.13 15:14

Dobrý den.

Právě řeším otázku, zda jít na vysokou či ne. Mám po maturitě a rok se věnuji jazykům a teď se opět dostávám do období, kdy se podávají přihlášky na VŠ. Sama cítím, že na vysokou ještě nejsem úplně připravená. Mám strach ze zkoušet a zbytečně se nechci stresovat. Mám k vysoké větší a větší odpor, a navíc mi to rodiče stále tlučou do hlavy a byli by rádi, abych si udělala alespoň bakaláře. Já se osobně vidím nejradši někde v zahraničí (mám tam přítele), kde bych si chtěla najít práci třeba aspon na rok a zkusit jiný život. Neříkám, že bych vysokou úplně zavrhla ale nejsem na ni teď dostatečně připravená.

Co myslíte.. jaká rada pro mě? dost mě to trápí a nevím co dělat... Děkuji za každou odpověď. Anna


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 30.11.13 22:25

V rámci studia je hodně nabídek na studijní pobyt v zahraníčí. Jestli studovat či ne bych se rozhodla podle oboru. Některé trapné humanitní obry má cenu studovat snad jen proto, že se pak člověk může ohánět titulem, ale uplatnění absolventů je minimální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 30.11.13 22:28

Nechcete-li se stresovat, tak VS neni nic pro Vas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.13 23:56

Je vidět, že školu dělat nechcete, tak nedělejte. Odjeďte kam vás to táhne, vydělejte si na život a pak můžete studovat... do 26 let zdarma (na státáních a veřejných školách), jinak je studium zpoplatněno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 01.12.13 02:27

odpověď je stejně jednoduchá jako otázka :) chcete dělat rukama, nebo hlavou?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jakojaaa
Datum: 01.12.13 02:34

Nemyslíte si doufám, že přihláška na VŠ vám zajistí, že v životě nebudete muset dělat rukama..?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.12.13 20:31
avatar

Pokud se vám studovat nechce, klidně to odložte ale při zaměstnání a s rodinou se studuje podstatně hůř.

Nedávno jsem slyšela dvě dívky co letošní školní rok maturují na gymnáziu, jdeš na VŠ?, ano jdu., a na jakou, to máš jedno, je to zašívárna, přece nebudu od mládí dělat.

A co ty, ptala se ta druhá. Já jedu do USA naši už mi to vyřídili a za rok nějaká soukromá VŠ, nevim jaká ale nějaká jednoduchá, stejně budu dělat ve firmě. Ty (nějaké pro mě neznámé slovo) a co když neodmaturuješ, ti hrabe, fotřík si tyká s ředitelem.

No vidíte, vy to zodpovědně řešíte a ty holky už to mají dávno vyřešené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jerichostrase
Datum: 01.12.13 21:30

Čím více jazyků znáč, tím více krát jsi člověkem. Jaký je tvuj obor? Máš uplatnění po vysoké škole? Hodně lidí dnes má vysokou školu, ale jen málo umí jazyky.

Angličtina, Němčina, Španělština, Ruština... to je jen takový základ, AJ a NJ jsou na popředí, ale znovu se dere Ruština a brzy se ozve Španělština díky sílíci ekonomice jižní Ameriky.

Čínština je těžká a s politikou jednoho dítěte si naopak čína na***la pod nohy. A Čína spíše upředností prozatím AJ nebo jiný jazyk který je světový, dá se naučit a mluví se s ním ve většině světa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.13 15:14

Šel bych do ciziny. Vybral bych si školu a už začal shánět, co se učí a pomalu se připravovat. Po návratu z ciziny hurá na vysokou. Jsi ještě velmi mladá, to všechno stihneš. Trochu praxe a života mezi maturitou a školou neuškodí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.