Nakupování v Londýně

Od: Datum: 22.11.12 20:11 odpovědí: 1 změna: 23.11.12 00:37

Dobrý den. Právě jsem koukal na ceny značkového oblečení u nás a v Anglii. Zjistil jsem že ceny jsou zde průměrně o 30 % dražší... Jednou za rok většinou kupuji oblečení (vyšší střední třídy jako Lacoste, Ralph Lauren, Gant atd.) v hodnotě 40.000 Kč a letenka do Londýna stojí přibližně 2.000 Kč. Nějaké návrhy čeho se při nákupu v Londýně vyvarovat? Je do ceny oblečení DPH už započteno nebo v Londýně vám připočtou DPH k ceně oblečení? Něco dalšího co bych měl vědět? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.12 00:37

Stále častěji si všímám osob, které se snaží nějakým způsobem odlišit, vyniknout, a v nemálo případech využívají značkového oblečení Vámi uvedených značek. Není to příliš vhodně zvolený způsob, hlavně pro ty, kterým to neumožňuje finanční situace. Takovým nic nebrání nošení falzifikátů, případně odcizení z pultů obchodů. Pokládám si otázku, zda jim to za to stojí?

Samozřejmě že bohatí lidé mají také snahu ušetřit, výhodně nakoupit. Ale není právě ona prestiž, nakoupit přímo v obchodě, než běhat někde za nejnižší cenou? Znám mnoho bohatých osob, u kterých není vyjímkou pravidlo, že oblečení, které v jeden den použijí, navždy odloží. Chlubit se značkou, vyvyšovat se, a hrát si na někoho, kam nepatřím? Ne děkuji. Pokud se smím otázat, jaké důvody Vás vedou ve zálivu v těchto značkách?

V UK v běžné maloobchodní síti má veškeré zboží v sobě započteno DPH. Pokud zboží nakoupíte, a přepravíte si jej v osobních zavazadlech ( pokud nepodlehají spotřební dani - alkohol, tabák.. ), tak vše proběhne bez problémů. Pokud by jste se jej rozhodl poslat pomocí přepravní společnosti, může nastat situace, že bude nutné zaplatit CLO a DPH. Výše je stanovena dle charakteru zásilky.

Nedokáži říci, kdy je nejvhodnější zakoupit výrobky těchto značek. Ale s jistotou mohu tvrdit, že na ebay.co.uk lze je zakoupit od ověřených prodejců se zárukou vrácení peněz. Vím o jedné osobě, která pracovala v SK v továrně, kde se oblečení těchto značek šilo a zaměstnanci měli opravdu "devastující" slevy. Díky tomu její rodina, a okolí nenosila nic jiného.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.