Přerušení nemocenské?

Od: Datum: 29.11.13 16:22 odpovědí: 8 změna: 30.11.13 01:33

Mám nemocenskou od 16.10. po pracovním urazu. Bylo navrženo abych ukončil nemovenskou k 3.12. a že v ní mužu pokračovat v lednu 2014 se všemi výhodami jako pracovní uraz. Je to možné?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.13 16:30

A to vám navrhl kdo? Zaměstnavatel? Každopádně mi to nepříjde jako moc seriózní, ale záleží na tom jaké máte vztahy se zaměstnavatelem. Když teĎ nemocenskou ukončíte, tak v lednu i kdyby jste nastoupil na novou nemocenskou, tak už jen těžko za podmínek pracovního úrazu... Já bych na to asi nepřistoupil.

Datum: 29.11.13 16:30

A důvod? Hlavně té pauzy?

Od: kassel
Datum: 29.11.13 16:36

Je to pro fa. Jsou to ruzne uka zatele a sankciování vedoucích pracovníku. Sám nemám žádný přehled.

Datum: 29.11.13 16:40

Já vím, že něco takového existuje. Vedoucí nedostanou odměny. Jenže naskýtá se spousta otázek. Jaké jsou záruky, jak je to domluveno s lékařem, jak sfalšujete oznámení o prac. úraze atd. Taky bych do toho nešel. Ono totiž až se něco po... tak vás v tom nechají vymáchat samotného. Nikdo vám nepomůže.

Datum: 29.11.13 16:47

Mám čas do uterý,nnevím co stím. Díky RÍNGO.

Datum: 29.11.13 16:55
Nevýhoda je to že první týden budeš zas doma zadarmo protože prvních pár dní na neschopence je neplacených a většinou do toho ještě padne víkend. Výhoda by z toho pro tebe byla jediná - existuje zákonem omezená doba po kterou můžeš být na neschopence, když ji překročíš musíš k posudkovýmu a žádat o invalidku. Byť třeba jen dočasnou. Tady by se ti letošní nemoc nepočítala a začala by ti běžet nová lhůta.
Další výhoda by mohla být v kolektivní smlouvě - některé podniky dávají prémie zaměstnancům kteří v daném roce nepřekročí x dnů pracovní neschopnosti. Kdybys o to měl přijít kvůli pár dnům, vyplatilo by se ukončit nemoc a vzít dovolenou.
Datum: 29.11.13 17:03

Mně zajíma jestli to bude dopláceno do pruměru. Je to pracovní uraz. Chci vyhovět Fa.

Datum: 30.11.13 01:33

Nedoporučuji podílet se na podvodu zaměstnavatele: tedy ukončit nyní neschopenku a po Novém roce si nechat vystavit další.

Rozumím, že chcete vyjít zaměstnavateli vstříc, ale zaměstnavatel Vám nemůže zaručit, že ošetřující lékař v nové neschopence opět vyznačí pracovní úraz.

Na dorovnání rozdílu mezi nemocenskou a průměrným výdělkem je nárok pouze v případě, že by i další neschopnost byla kvůli pracovnímu úrazu.

Další problém by mohl být u dovolené. Jako odpracovaná doba se pro účel nároku posuzuje pouze pracovní neschopnost pro pracovní úraz. Tzn., že by v příštím roce mohlo dojít ke krácení dovolené.

---

Kromě toho by měl o vystavení, trvání a ukončení neschopenky rozhodovat výhradně lékař na základě zdravotního stavu pacienta.

Já bych do toho nešla.

doplněno 30.11.13 01:39:

Totak se mýlí ohledně podpůrčí doby:

Podpůrčí doba činí 380 kalendářních dnů a odečítají se od ní všechny neschopnosti z posledních 380 dnů. Doba neschopnosti se počítá od jejího začátku, včetně prvních 3 neplacených směn a včetně doby, za niž zaměstnavatel vyplácel náhradu mzdy.

Tzn., že by se Vám doba letošní neschopenky odečetla, podpůrčí doba by se o ni zkrátila.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.