Proč jsou ve westernu fazole?

Od: Datum: 28.11.13 11:37 odpovědí: 10 změna: 29.11.13 16:39

Zdravím,

občas sleduju westernový filmy z 20.století. Všiml jsem si že ve většině filmů, když něco jedí tak jsou to fazole. Docela mě to začalo vrtat hlavou, byly v té době fazole dostatkovou a levnou surovinou? Nebo proč?

Možná to vypadá divně když se na to tak ptám, ale docela by mě to zajímalo.

Díky za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: radil*
Datum: 28.11.13 11:39

Většina se odehrává u Mexických hranic, tam jsou fazole něco jako národní pokrm. Prostě je dávaj ke všemu a do všeho.

Datum: 28.11.13 12:13

Levné, lehké na přenášení, syté, vydrží měsíce. Stačí je jen povařit, což zvládne i chlap. Jakou jinou plodinu podobných vlastností znáte? Napadá mě jen rýže, ale tu asi neměli kde vzít.

Datum: 28.11.13 13:09

To jídlo nejsou fazole, ale kovbojské chilli.

http://www.chilli-forum.cz/viewtopic.php?f=93&t=1201

Datum: 28.11.13 14:12

Co to je za blbost? Chili je koření, toho by se kovboj moc nenajedl. Základem to ho "kovbojského chili" jsou samozřejmě fazole.

doplněno 28.11.13 14:13:

Mimochodem je to zcela patrné i z toho receptu na Vašem odkazu.

Datum: 28.11.13 15:35

žádná blbost, ale holá skutečnost. To jídlo se jmenuje kovbojské čili a ne kovbojské fazole. Základem bramborového guláše jsou brambory, ale jmenují se guláš. Divné, co? Kdo by to byl řekl?

Datum: 28.11.13 17:08

"Základem bramborového guláše jsou brambory, ale jmenují se guláš"

Ne, ty brambory se nejmenují guláš, ale pokrm z brambor v určité úpravě se jmenuje bramborový guláš. Zrovna tak fazolím, upraveným v jedné určité úpravěse dá říkat "kovbojské chili". Oni ty fazole určitě nejedli upravené jen tím jedním způsobem. Pokud je upravíte jinak, těžko to můžete kovbojské chili nazvat.

Datum: 29.11.13 16:39

To máš podobné jako Kari. Pro nás je to jen koření, ale v Indii je to název jídla, respektive omáčky s masem. To se kořenilo směsí koření, které si Angličané pojmenovali podle jídla, které se jím ochucovalo. Podobně to máš s Chilli - je to jídlo z fazolí a masa, kořeněné chilli papričkami. Já osobně bych se samotnými chilli paprikami živit nechtěl.

Od: levlef*
Datum: 28.11.13 13:11

dobra skladovatelnost, dlouho vydrzi, snadna priprava na mnoho zpusobu, z nichz jeden z mnoha jsou kovbojske fazole.

Kazdopadne jsou syte, vyzivne, maji hodne dobrych latek a vlakniny, zasyti a pritom po nich muzete zpet do sedla. Pouzivame doddnes, kdyz jsme s konma venku nekde na vic dni.

Datum: 28.11.13 17:37
Možná jde po fazolích lépe nadnášení v sedle .
Ale vážně: fazole vám vyrostou prakticky kdekoli, hodně vařením nabydou, zasytí... jsou prostě praktické ;)
Datum: 29.11.13 11:28

Protože jsou bezpečné ke skladování, nerozbijí se, nezkazí se. Namočením a uvařením hodně nabudou. Zasytí. Mají vysokou výživovou hodnotu. Nic lepšího na život v divočině, jako příloha není. ;)Chléb s kváskem v divočině, to je neuskutečnitelný nápad. Brymbory? Byly už? A asi táhat sebou pytle s bramborami, to také není ideální. Kukuřici? Ta asi není nic moc fajn. Dovážet rýži odněkud? :D Víte jak se vaří kovbojské kafe? Nasype se do kotlíku kafe, kápne se trocha vody a vaří. Pak se tam hodí podkova a jestliže klesne ke dnu, přisype se kafe :D

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.