Zbrojní průkaz

Od: Datum: 13.12.13 22:01 odpovědí: 2 změna: 13.12.13 23:10

Jsem držitel ZP - E. Jak mnozí vědí, po pěti letech je nutno vyřídit nový, v zásadě jde o formalitu, s výjimkou lékařské prohlídky, kterou musíte úspěšně absolvovat...hlavně to všechno stojí těžké prachy...Před pár měsíci jsem zahájil "třetí pětiletku" a mohu nepatrně bilancovat. Na úplném počátku bylo neuvěřitelné nadšení, bouchačku jsem nosil pomalu i na záchod. Pak se hračka omrzela a také přicházelo postupné vystřízlivění. Na střelnici jsem nebyl snad osm let. Když jsem se tedy v září dostavil na odbor zbraní a rozhlédl se po asi dvacítce ostatních, kteří se dostavili z téhož důvodu, docela mě přešel humor: hotová přehlídka přizdisráčů. Žádní předpokládaní Rambové, naopak, samí nenápadní strejdové. Jistě, podobně mohli hodnotit oni mě. Čekám na vyvolání pořadového čísla a čtu nástěnku, kde Policie upozorňuje na velkou benevolentnost českých zákonů v přístupu ke zbraním a najednou to všechno vidím v úplně jiném světle. Každý kretén, kterému se podaří uspět v písemných testech, trefit čtyři jedničky na pět pokusů a vybít pistoli před komisařem, zbroják dostane. Nikdy nevíte, do koho ve frontě na košíky nechtěně vrazíte, nebo mu v tlačenici neúmyslně šlápnete na nohu. Statistiky sice praví, že z takového důvodu u nás zatím nikdo nikoho nesejmul, ale stejně...přimlouvám se za tvrdé psychotesty pro všechny uchazeče o ZP, i když to ode mě coby absolventa mnoha náročných psychotestů (v rámci výkonu povolání) může znít poněkud alibisticky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.13 22:08

Bohužel po zkušenostech si myslím že veškeré psychotesty toliko pro hovada dobré jsou. Průměrně inteligentní člověk s nimi lehce "vydrbe". Vzpomínám si, jak jsem byl na jedněch hned druhý den po hádce s manželkou, kdy jsem vzteky vysklil vnitřní zasklené dveře. V dotaznících se soustavně opakoval různě modifikovaný dotaz, jestli jsem někdy něco úmyslně rozbil. Testy mi vyšly na jedničku. Byl jsem úplně neškodný beránek.

Datum: 13.12.13 23:10

To co navrhujete, to je ta největší blbost. Psychotesty jsou dobré jen na jednu věc - na vytahování peněz z lidí. Člověk by musel být po lobotomii aby odpovídal tak hloupě, že by jimi neprošel. Pokud by se náhodou zavedly psychotesty kvůli zbrojáku, bude to mít jen jeden efekt - neeliminuje to nebezpečné jedince, ale zcela vyrovnané jedince, kteří nejsou tak bohatí, aby mohli dát za psychotest třeba 3000 Kč každý rok. Sníží se počet zbraní mezi lidmi a tím pádem se dá výhoda gaunerům, kteří mají zbraně nelegálně a na psychotesty a zbrojáky kašlou. Nejvíc zločinů se zbraněmi se odehrává v tzv. gun free zónách, potože tam si může být gauner s nelegální zbraní jistý, že když na někoho vytáhne pistoli, nikdo v okolí nebude ozbrojený a on tak bude ve výhodě. Btw. co je na tom špatného, že zbrojáky mají "nenápadní strejdové"? Přece logicky ty zbraně také nejvíce potřebují aby v konfrontaci se zločincem vyrovnali šance. Nikdo si netroufne na 150 kilového namakaného Ramba, tomu je zbraň skoro k ničemu.

Jak by asi dopadl známý důchodce, který musel v sebeobraně zastřelit jednoho útočníka a druhého postřelit? Kdyby neměl zbraň, byl by dnes umlácený k smrti a prděl by do hlíny. V televizi by možná proběhla krátká zprávička o tom, jak neznámí útočníci ukopali důchodce a ten vážným zraněním podlehl. Za týden by si na něj nikdo nevzpomněl a ti gauneři by řádili dál. Jedině legálně držená zbraň tomuto "nenápadnému strejdovi" zachránila život. A Vy byste ho chtěl o ni připravit?

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.