Dobrá znalost PC - co to je?

Od: Datum: 13.12.13 12:53 odpovědí: 7 změna: 14.12.13 17:03

Dobrý den,

pokud si pročítám inzeráty o zaměstnání.Někde se vyskytuje,,práce na PC" ,kde tímto chápu,že je sedná o základní prvky MS Office.Ale pokud zaměstnavatel má požadavek ,,dobrá znalost práce na PC".Co si tedy pod tímto mám představit,pokud jde stále o kancelářskou profesi,a jaké prvky či úkony obsahuje ze strany zaměstnavatele ten požadavek ,,dobrá,nebo velmi dobrá znalost PC" Můžete mi to prosím nějak definovat,co by přesně chtěl?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 13.12.13 13:10

to se asi budete muset zeptat přímo v té firmě, co tím mysleli. pro někoho je dobrá znalost PC že ho dokáže zapnout, velmi dobrá že vytvoří tabulku v excelu, pro jiného dobrá že naprogramujete Windowsy :)
Když to není psáno přímo v inzerátu, je těžký si pod tím něco představit, protože oblast práce na PC je velice rozsáhlá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.13 13:20
Z mé zkušenosti jde většinou o to, umět pracovat s MS Office. Samozřejmě, že záleží na pracovní pozici - od správce sítě budou požadovány hlubší znalosti. Pokud je požadovaná znalost jiného konkrétního programu, bývá uveden.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 13.12.13 13:27

Jak se pise vyse, je to subjektivni, co je dobra znalost PC.

Osobne bych to bral podle pozice, na ktere se ten pocitac bude pouzivat. Jestli to je nejaka administrativni sila, tak jako "dobra znalost" bych povazoval, ze dana osoba umi pouzivat email, webmail, browser (Google), umi delat najake slozitejsi tabulky v Excelu (funkce, grafy, vicetabulkove, provazane) a ve Wordu dokaze napsat mnohakrastrankovou strukturovanou zpravu se spravnym formatovanim a bez problemu vsechno vytisknout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.13 19:31
avatar

Pod pojmem "dobrá znalost práce na PC" si každý zaměstnavatel představuje něco jiného. Setkala jsem i s tím, že zaměstnavatel tímto pojmem mínil rychlost psaní na klávesnici. Opravdu nezbyde než se zeptat zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.13 22:06

Dobrý den,jak píší ostatní rádci, každý si pod tím představuje něco jiného. Nejlepší je se zeptat přímo na místě. Je to až neuvěřitelné, co je to za lidi na personálních odd a nebo lidí co se personalistikou zabývají. Příklad : jednou mi volala dost pochybná firma, bylo to večer, jestli ráno mohu nastoupit na zkoušku, že potřebují něco důležitého, no byl jsem potěšený, ale ty reakce ! Jak to, že neumíte anglicky? v inzerátu nic nebylo a v mém životopisu jsem také nic nezmiňoval. Ahá, no vy ani neumíte s Photoshopem, já na to že jsem ani tohle nezmiňoval ve svém životopise, ale že tam mám dobrá znalost práce s pc, tři certifikáty atd...a nakonec mě baba rozsekala, když mi řekla, že se diví, že nemám živnostenský list ! Mělo jít o administrativního pracovníka, objednávače zboží pro jeden obchod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.13 09:03
avatar

Potkala jsem sice řadu neschopných personalistů, někteří by neradši, aby uchazeč četl jejich myšlenky (obtěžuje je se na něco zeptat a diví se, že jim člověk na nepoloženou otázku neodpoví), ale tady to tipuji na špatně zadané požadavky vedoucího pracoviště ...

Neumím si představit, k čemu je pro objednávky zboží potřebná znalost Photoshopu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.13 17:03

tak se ta funkce jmenovala, ale člověk měl tvořit katalogy, snad i webovky, na to se mě naštěstí neptali,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.