Ne/výhodná nabídka Bohemia E

Od: Datum: 26.11.13 17:08 odpovědí: 9 změna: 28.11.13 18:07

Ahoj. Právě jsem se vrátil... od souseda. Je to starší 77 letý pán a rád si pokecá po telefonu. Telefonující ženština s firmy Bohemia Energy entiti mu nabidla a ho ulovila na 6 procentní slevu na elektriku, na tři roky.. Ptal jsem se ho, zda-li mu pošlou k podpisu nějakou smlouvu nebo doplněk smlouvy, a nic. Uzavřený obchod považuje za skvělý a úspěšný. Když jsem mu řekl, že si tím asi zrušil dalších 14 procent slevy která by přišla automaticky, tak se cítil být dotčen. Co tomu říkáte kolegové? Kdo má pravdu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.13 17:19
avatar

Líbí se mi, že máte zájem o staršího souseda. teď ještě přijít na to, jak jej přesvědčit, aby využil svého práva od smlouvy do 14 dnů odstoupit!

Žádná smlouva uzavřená po telefonu není výhodná, prodejce nikdy v průběhu telefonátu neinformuje o všem. A uvázat se zrovna BE s jejími pokutami ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demijan*
Datum: 26.11.13 17:42

a u koho je teď? Jestli má smlouvu nějakou už na nějakou dobu tak ho nemůžou upsat jinam! Jsem dělal u rwe a vim jak to chodí ,jsou to podvodníci! bohemia energy ,energeticke centrum atd! Od tech ruce pryč..jo už to čtu, asi jsem to blbě přečetl je u bohemky a po telefonu mu nabídla slevu?To se dělá dodatek a ten si má uschovat...Takhle bych řekl že ho na další tři roky upsala a nemůže jinam.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demijan*
Datum: 26.11.13 17:43

a jak píše vejš ,tak odstoupit a říct prostě že to nechce!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikapali*
Datum: 26.11.13 18:50

Taky mi volali, nabízeli uzavření dodatku po telefonu, že se jim podařilo nakoupit levnou elektřinu a bla bla bla a že mi odečtou nějaké procenta. Na 2 roky tuším že 6% a na 3 roky 10%. Na nějaké takové uzavírání dodatků po telefonu jsem nepřistoupila, na jejich stránkách jsem nic o "nákupu levnější elektřiny" nenašla. Takže čert ví, co to bylo zase za super výhodnou nabídku :-/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demijan*
Datum: 26.11.13 19:14

To vám nakecají a akorát vám prodloží smlouvu na další roky abyste nemohla přestoupit jinam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 19:31

Já se tý rodině snažím pomáhat s čím se dá, ale někdy to poněkud nejde. Jinak, těm darebákům asi přímo nejde o zabránění přestoupení k jinýmu dodavateli, ale o těch 14 procent na dlouho. Při hovoru jsem se mu snažil říkat, aby po telefonu neobchodoval. A aby mu určitě poslali tu změnu smlouvy-dodatek k podpisu domů. Ti staříci jsou prostě neúpoučitelní. Snad to ještě nějak stopneme.

Datum: 27.11.13 09:32
avatar

Pán má 14 dní čas na odstoupení. Stopněte to co nejdřív, dokud je čas. Smlouva po telefonu nikdy není výhodná. Já většinou běsním a položím jim to v půlce rozhovoru, když zjistím, o co jde. Jenže právě ti staří a naivní spoluobčané jsou pro podobné supy nejsnadnější kořistí. Všemu věří, na všechno kývnou. Je to podobné, jako třeba na už profláknutých předváděčkách. Tak se snažte, ať z toho pán co nejdříve vycouvá. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.13 18:00

Ahoj. Tak jsem na něj poštval babičku a společným úsilím se to snad podaří zastavit. Jinak, díky za názory.

Datum: 28.11.13 18:07

Rodiče takto taky uzavřeli výhodnou nabídku od nějakého podomního prodejce - právě u Bohemia Energy. Nakonec se ukázalo, že vůbec výhodná není. Zjištění všeho důležitého - odstoupení od BE (velký problém, zpoplatněno, dlouhá výpovědní lhůta) a nová smlozuva jinde nás snálo dost úsilí.

Rodiče teď už naštěstí vše řeší s náma předem.

Kdo si to nespočítá, nezjistí jaké má nabídka (ne)výhody na základě svých potřeb a spotřeb nezjistí, co je (ne)výhodné. A právě na toto daní prodejci sází. Nedostatek času si to promyslet, spočítat.. lidé vidí slevu X% a to považují za výhodné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.