Nemocenska

Od: Datum: 26.11.13 14:34 odpovědí: 2 změna: 26.11.13 15:10

Mám dlouho dobou nemocenskou. Jedná se o pracovní uraz. Jak je to doplatkem do pruměru,mužuho žádat každý měsíc? Na koho se mám obrátit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: terule89*
Datum: 26.11.13 14:48

Z internetu: Máte nárok na dorovnání nemocenských dávek do průměrného výdělku před vznikem pracovního úrazu, při dlouhodobé nemoci je běžné provádět toto odškodnění i průběžně. Dále máte nárok na případné bolestné, proplacení úhrady lékaři v souvislosti s vystavením potvrzení a další náklady, vzniklé v souvislosti s pracovním úrazem. Pokud je Vaše nemoc v souvislosti s pracovním úrazem, který byl zaprotokolován, není o Vašem nároku pochyb.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 15:10
avatar

Veškeré nároky, na něž Vám v souvislosti s pracovním úrazem vznikne nárok, jsou plněním pojišťovny z povinného úrazového pojištění zaměstnavatele.

Pojišťovna plní zpravidla až po skončení léčby - ne hned po skončení neschopenky, ale až po rehabilitaci, lázních, apod.

Po dodání veškerých podkladů má pojišťovna lhůtu 60 dnů, ale v obtížnějších případech to může trvat 90 i více dnů.

--- Požádejte zaměstnavatele písemně o poskytnutí jednorázové nebo opakované zálohy, případně se s ním pokuste dohodnout o průběžném vyplácení.

Podle mých zkušeností to ale zaměstnavatelé nedělají rádi, protože si nejsou jisti, zda jim pak pojišťovna vše proplatí (zejména Kooperativa je pověstná tím, že zaměstnavatele nutí ke krácení nároku zaměstnanců).

--- Vyžadujte a uchovejte potvrzení o platbách u lékařů, v lékárnách, doplatcích za léky, jízdenky z cest k lékařům, na rehabilitace, ... Po skončení nemoci budete mít nárok na jejich proplacení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.