Nesobestačnost národa

Od: Datum: 12.12.13 19:45 odpovědí: 8 změna: 13.12.13 10:44

Zdravím,

sleduji ČT24 a zarazila mě informace, že v Česku droždí nikdo nevyrábí a proto stoupne časem cena chleba, pečiva, vánoček ...

To přece nemůže být pravda, že neumíme vyrobit droždí.To at´ mi nikdo nevykládá , že v Česku se nevyrábí droží a kvůli tomu stoupne cena chleba a pečiva a pod.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 12.12.13 19:46
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 12.12.13 19:50

Děkuji za vysvětlení, už to chápu, tak takhle to tedy je..

Od: ifkali*
Datum: 12.12.13 19:56

Nesebestačnost...omluva,oprava.

Od: luke237
Datum: 13.12.13 01:52
Nema to byt spravne "nes_O_bestacnost"?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.13 07:51
avatar

Doufám, že mě zase nějaký chytrý neopraví za češtinu - to slovo by mělo znít NESOBĚSTAČNOST.

Jinak vím, že drožďárna fungovala za totáče v Kolíně, blízko nádraží. Funguje-li dosud nevím.

Ale faktem ej, že jsme byli soběstační. Boty zGottwaldova /Svit/ či Partizánského, dětské a o kvalitní, ze Sázavanu, oblečeníMakyta, Ota van, OD Prostějov, Jitex a další. Eektro z Tesly, i když to nebylo to pravé ořechové, co si budeme povídat. Ale jak jsme se u magneťáku B 400 vyřádili.

Na polích lány obilí, brambor, v Polabí cukrovka. Ta už dneska není vidět nikde. Cukrovary srovnány se zemí /Hrochův Týnec/, či předělány na lihovary /Vrdy - Ethanolenergy./ A slavná unie nám diktuje kolik čeho smíme mít aby měla svá odbytiště. Ano, byli jsme soběstační takřka ve všem.

Bohužel, soběstačnost je pryč a zbylo nám opravdu málo. Právě mám před sebou leták z Penny, kde pod sloganem Nakupujte hezky česky je nám nabízeno: Jen namátkou: Čokoláda LINDT Intense Orange, Klobása Gyulai kispáros, Kozí sýr La buche de chévre président, Greek extra virgin olive il, zmrzlina Carté DÓr Creme Caramel, Cheseecake, pivo Stella Arttois, káva Carte Noire.

Hezky česky si mohu nakoupit už asi jen rohlík. A kdoví, jestli. Jaga.


doplněno 13.12.13 07:55:

A droždí bylo nejlepší v těch velikých balících, na prodejně se teprve krájelo. Drožďovou pomazánku či polévku s drožďovými knedlíčky si bez něj neumím představit. Ty dnešní malé kostičky, to už je jen slabota, buchtu s tím sice uděláte, ale v pomazánce či polévce nevoní ani nechutná. A ty velké cihly se už prý nedělají. Škoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 13.12.13 08:08
U nás v jednotě stále droždí krají... V makru také koupíte velké kusy české výroby...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 13.12.13 07:56
můžete začít... věci nejsou tak jednoduché jak se zdají... v čechách podnikat je jen pro silné povahy. člověk se na to radši vykasle a jde na pracak a pak nezbyde než dovážet...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.13 10:44
avatar

Samozřejmě, že to není pravda. Novináři potřebují negativní zprávy, aby je mohli dramaticky komentovat. No a kde mají ty negativní zprávy pořád brát? Když není kde brát, tak si nějakou najdou a přibarví.

Cena potravin vůbec nesouvisí se soběstačností v zemědělství, protože to by v Monaku nebo v Singapuru už dávno nebyla ani noha, všichni by se rozutekli nebo vymřeli hladem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.