Volá soukromé číslo

Od: Datum: 03.06.13 19:45 odpovědí: 4 změna: 21.02.14 18:54

Casto mi vola jedno cislo, zvednu telefon, ale jen co reknu "prosim" tak pak do 10 -30 sekund to ten clovek vypne. Vola jako "soukrome cislo", tim padem se mi neukaze jake je to cislo. Muze nekdo takhle zjistovat kde se nachazim a sledovat me? Zacinam mit strach vola mi takhle to cislo 2-3x do tydne. Uz to nezvedam, ale driv jsem to zvedala protoze jini znami mi take volali takhle ze se to cislo neukazovalo protoze volali z pracovnich telefonu. Posledni dobou jsem to parkrat zvedla, bylo ticho a dotycny to zavesil, tak uz to nezvedam, muze me takhle podle satelitu GPS vyhledat?

Dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 03.06.13 19:56

Pokud nejde o upravený telefon (dovybavený aplikací), ne...

Ale pro jistotu si můžeš hovory nějakou dobu dokumentovat a pokud jich bude více, podat trestní oznámení pro stalking. Taky můžeš hovory z neznámého čísla nezvedat - třeba já je neberu ´automaticky´... ;)

BTW - odkud máš telefon (a jaký) a SIMku?

doplněno 03.06.13 20:20:

Repkin: Podstatné je, jak dané jednání vyhodnotí ´orgány´ - při ´dostatečné´ četnosti takových volání (z jednoho čísla) by PČR mohla předvolat provozovatele obtěžujícího čísla k podání vysvětlení.

doplněno 03.06.13 21:40:

Repkin: Obávám se, že v dotazu uvedené slovo "soukromé" znamená ve skutečnosti skryté - resp. netuším, co jiného by mohlo znamenat (ty si dovedeš představit jiný význam? - co by znamenalo nesoukromé číslo - veřejné? :-D )... :-D A skryté číslo je skryté jen pro běžné telefony - pro operátora skryté není. *) Navíc se domnívám, že "časté volání" s podivným chováním splňuje definici stalkingu - ´narušuje soukromí a vzbuzuje strach´...

*) s operátorem nemusíš o této věci diskutovat - např. můžeš mít číslo skryté jak se ti zamane (jak ti operátor umožní), přesto při volání např. na čísla tísňových linek (a nejen na ně) jejich operátoři číslo vidí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.13 20:13

Toto NENÍ stalking! *zed*

doplněno 03.06.13 21:10:

mowla: tak ještě jednou ... NE! *pivo* Navíc když je to soukromé číslo, kdo Vám dá soudní příkaz na jeho zjištění kvůli tomu, že zavolá a nic neříká? Nikdo. ;)*frajer* Navíc pokud je to skryté číslo, obávám se, že to ani není technicky možné. ALe to by bylo na diskusi s operátorem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xyz
Datum: 21.02.14 18:54

Soudní příkaz se nepotřebuje na zjištění toho kdo volal ze soukromého čísla. Stačí detailní výpis hovorů případě se obrátit na PČR pro obtěžující volání.

Pokud je číslo skryté, operátor vždy! dohledá kdo je původce volání tedy ten kdo vás obtěžuje. Číslo se páruje s danou IMSI až na úrovni ústředny, kde teprve dochází k potlačení identifikace volajícího.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.13 21:39
avatar

Ono ovšem, pokud se číslo neukáže, dost těžko lze s jistotou tvrdit, že je to z téhož telefonu. Pravda, ono absolutní skrytí čísla je v podstadě nemořné, třeba kdyby volal na policii, tam by to číslo viděli, ale nemohu mít telefon trvale přesměrovaný na policii, či ano? Asi je to prostě beznadějné, ale zkusil bych to pokonzultovat ss svým poskytoovatelem

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.