Hudební nástroj

Od: Datum: 09.01.14 11:08 odpovědí: 7 změna: 14.10.14 13:00

Chi si jako začátečník pořídit keyboardy. Jen nechápu jednu věc... Jaky je rozdíl mezi klavírem a pianem a jestli je lepší klasický a nebo elektrický? Co byste mě prosím doporučili?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 09.01.14 11:20

Máte-li sousedy, je lepší elektronický, u kterého jde regulovat hlasitost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 11:36
avatar

Klavír alias křídlo

Klavír je velký strunný úderový hudební nástroj. Pokud bychom ho měli jednoduše popsat, jedná se o velký hudební nástroj stojící na třech nohách. Klavír lze použít nejen jako sólový a doprovodný nástroj, ale také jako součást orchestru. Velký klavír, zvaný křídlo, můžeme slyšet v sálech, v divadlech nebo na koncertních pódiích. Ve skříni křídla jsou struny nataženy vedle sebe vodorovně, tedy souběžně s podlahou. Menší klavír, v němž jsou umístěny struny svisle, bývá nazýván pianino. Pro umístění klavíru (křídla) je zapotřebí veliký prostor, neboť středně velký model tohoto hudebního nástroje vyžaduje plochu o rozměru minimálně 1,5 x 1,8 m. Velikost křídla může dosahovat rozměru až tři metry. Při výběru klavíru (křídla) pamatujte na to, že nestačí mít místnost dostatečně velikou, ale také vysokou, jelikož výška stropu určuje rezonanci zvuku. V případě, že budete vybírat model klavíru, vězte, že modelem označujeme jeho délku. Pro klavíry a křídla obecně platí, že čím je delší, tím je lepší a samozřejmě i dražší. Chcete vědět více o prodeji klavírů? Pak čtěte i naše další články.


Pianino

Pianino je menší strunný úderový hudební nástroj. Od klavíru se liší nejen svými rozměry, konstrukcí, ale i pořizovací cenou. Na rozdíl od klavíru (křídla) je pianino menší, lze ho vidět postavené u zdi, tedy nastojato. Pianino nezabere tolik místa, a proto bývá často používáno v menších bytech. U průměrně velkého pianina počítejte s minimálním prostorem kolem 1,5 x 0,6 m. Díky nižší ceně bývá pianino vhodným nástrojem především pro začátečníky. Jak jsou umístěny struny u pianina? Svisle a kvůli úspoře místa se kříží. Cena pianina je mnohem nižší než cena velkého klavíru. Chceme-li vybrat model pianina, neměří se jako u klavíru jeho délka, nýbrž výška v centimetrech od podlahy. A i zde platí, že čím vyšší je pianino, tím je lepší a samozřejmě ho díky tomu koupíme za vyšší částku. Teď už záleží jen na vás, zda zvolíte pronájem pianina nebo jeho koupi. Pokud máte zájem o koupi kvalitního pianina, navštivte odkaz zaměřený na prodej pianin Petrof.


Piano

Piano je souhrnný název pro klavír (křídlo) i pianino. Každý druh tohoto strunného hudebního nástroje má řadu typů. Vyrábí se v různých velikostech, výškách, barvách, tvarech, ale i s použitím odlišných výrobních materiálů.

Rozdíly máte zde (zdroj:internet), kdo hraje na "klavír" ví, že ho žádné el. klávesy plnohodnotně nenahradí. Máme oba nástroje a zvuk je úplně jiný, pro zábavu klávesy kde si navolíte doprovod jiných nástrojů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.14 11:44
avatar

Nejsem znalec. Nicméně, napadlo mě, že lepší pro začátek by bylo piáno. Zabírá totiž méně prostoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pian
Datum: 09.01.14 11:51

Piano je totéž co klavír. V petrofu ji je pět velikostí. Nejmeší je pětka a největší jednička. To u zdi,malé,se nazývá pianino.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pian
Datum: 09.01.14 11:49

Keyboard není elektrické piano. Na to pozor. Rozdíl mezi elektrickým pianem(klavírem) a tzv. el.klávesami je v tom,jak reagují klávesy na úhoz prsty. Odborně se tomu říká "váha hry". El. klávesy ,keyboard má menší ponor kláves než je tomu u el. piana a také klávesy mohou mít jiný rozměr ve srovnání s el. pianem(bývají menší podobně jako na akordeonu). Elektrické piano napodobuje klasické dřevěné piano či klavír svou "vahou hry",tedy odporem jaké klávesy kladou vůči prstům,klávesa se nemusí vrátit do původní polohy,aby se mohl opakovat tón(napodobení tzv. angl. mechaniky u klasických klavírů),síla úhozu t.j. tvorba dinamiky úhozem atd atd...Takže elektrické piano je svým zvukem rozměry kláves a vahou hry napodobení klasického klavíru(piana či pianina). Keyboard má jinou vahu hry a jedná se o jiný nástroj než elektrické piano. Klasické dřevěné piano,pianino je dobré,ale! Je těžké,nové nástroje jsou drahé jako korunovační klenoty a musí se občas naladit. Elektrické piano je lehké,skladné,může se připojovat k PC,samplům,sluchátkům,zesilovat,zeslabovat,měnit barvu zvuku a NIKDY se nerozladí. Přestože učitelé pořád bojují za klasické dřevěné nástroje já bych klidně šel do elektrického piana(a to jsem se vyučil pro Petrof) Dnes už jsou tyto nástroje v super kvalitě a zvukem a vahou hry jsou od klasických dřevěných pian k nerozeznání.Ovšem pokud chcete jen obyčejné klávesy,tedy zmiňovaný keyboard,tak je to pak trochu jiný styl používání i hry na něho.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jogstr
Datum: 14.10.14 13:00

Musím plně souhlasit. V roce 2014 je slušná kladívková mechanika 60 gr dostupná už od 10.000 CZK. Za 13.000CZK je už nástroj s možnostmi který žádný klavír neposkytne. Digitální pianino je vhodné už pro konzervatoristy i C-durové samouky. Významnou vlastností je stabilní ladění, podladěné a rozladěné klavíry dokážou poničit hudební sluch, zejména pokud hrajete na jiné laděné nástroje. Výhodou je i široká nabídka rejstříků, výukový režim, hra do sluchátek, transpozice atd. Kolik děcek končí na sólové hře? Ti si na milionový nástroj vydělají. Ostatní ať raději jsou muzikální v popu a rocku, než aby na piáno zcela zanevřeli. Digitální piana i při malých reproduktorech zvládnou i basy. Se solidní reprosoustavou nebo sluchátky i využitím efektů je hra potěšením. Snad zatím u digitálního piana chybí změna barvy tónu se sílou úhozu. Momentálně mám vedle sebe klavír-křídlo a Casio CDP 220R,. takže mohu srovnávat. Jenom mám obavy, že někomu bude vzdálené japonské nastavení přes klávesnici/displej, nebo naopak budou možnosti digitálního piana odvádět od výuky mladší ročníky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.14 12:05
avatar

rozdíl je v názvu. Klavír je slovo z němčiny, slovo piano pochází z italštiny. Ten nástroj, co stává doma u zdi a kterému se u nás říká klavír nebo piano, se má správně jmenovat pianino. Jestli ale chcete hrát na kejbordy, pak si kupte kejbord. Klaviatura sice vypadá stejně, ale technika hry je jiná. Klavír a keyboard jsou dva úplně rozdílné nástroje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.