Slovaci vs Slovinci

Od: Datum: 03.06.13 18:42 odpovědí: 6 změna: 04.06.13 08:50

Čau, chtěl bych se zeptat, jakto že Slovaci maji podobny nazev a aji znak jako Slovinci? :)

A pak ještě, jestli jsou Slovaci slovane, protože na Wiki čtu něco jineho :) "V oficiálních pramenech většinou byli obyvatelé dnešního Slovenska nazýváni Slavus či Sclavus, aby tak byli odlišeni od Chorvatů, Poláků, Čechů a dalších slovanských národů. Termín slovenský se často užíval například v názvech obcí a u toponym, a to především v místech, kde se ve větší míře spolu stýkaly jednotlivé neslovanské národy Uher s původní slovanskou populací Slovenska"


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: indigo
Datum: 03.06.13 18:52

Název a znak budou podle mě náhoda nikoliv žádný záměr aby to bylo podobné. Nejspíše to bude mít nějakou spojitost s tím, že jsou to oba Slovanské národy. A tímto ti odpovídám na druhou část otázky- Ano Slováci jsou slované stejně jako my nebo třeba rusové.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: indigo
Datum: 03.06.13 18:55

Ještě doplním, že ty 3 kopečky ve slovenském znaku znamenají trojvrší (hory) a z nejvyššího vystupuje kříž, který má zoobrazovat 3 významné světce ale už si nepamatuju které

Hory ve znaku budou nejspíš podle Tater a obdobně tomu určitě bude i u těch slovinců.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.13 07:43
avatar

*smich*

Jestli chceš namíchnou nějakého Slováka, pak mu řekni, že ty tři kopečky na slovenském znaku se zleva doprava jmenují Stupava, Buchlov a Barborka. Při pohledu z Bílých Karpat směrem na západ jsou jako namalované. A ten Cyrilometodějský kříž není nad nimi, ale před nimi a je přesně tam, kde se dá tušit a kde taky je, Velehrad.

No ale toto asi nebude pravda, protože už dříve měli tři kopečky ve svém státním znaku Maďaři a to i s korunou Svatého Štěpána na prostředním z nich. Prý znamenaly Matra, Fatra, Tatra.

Slovinci mají ve znaku svoji nejvyšší horu zvanou Triglav, česky Trojhlav nebo tak nějak. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.13 07:59
avatar

figurek :)*smich**haha* Bééézva sranda! Teď jste ale udělal pěkný guláš v hlavičce tazatele. Ale máte pravdu! měl se sám více zasnažit, více poklikat a tyto informace si měl najít sám. Strejda Google a teta Wikipedia vědí všechno!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokec
Datum: 03.06.13 18:56

Ale proč ten nazev (jako ja si nemyslim, že to nejsou slovane), proč by se měli lišit od jinačich slovanskych narodu.

U te vlajky bych aji pochopil, protože stejne uspořadani barev ma i rusko (ikdyž by mě zajimalo proč zrovna takove uspořadani a barvy :)), ale ten znak oba v levo, to je celkem velka nahoda :).

Od: ar*
Datum: 04.06.13 08:50

Jokec, to že jde o slovanský národ poznáš už podle toho jakým jazykam tam mluví. Ve všech zemích kde mluví slovanskym jezykem se jakž tak domluvíš. Někde huře někde lépe, ae všechny tyto jazyky jsou příbuzné. Pokud jde o tu vlajku, barvy vlajkyvycházejí z barev znaku a neznamená, že slovanské národy mají vždy bílo-modro-.červenou. Znak na vlajce není umístěn na stejném místě, Slovincko ho má menší a nezasahuje do červeného pole. Název je čistě věc náhodná a právě oba národy řadí mezi slovany. Není pravda, že znak s trojvršším měli dříve maďaři. Ten znak mělo ve svém znaku Uhersko a značilo to, že Slovensko je jeho součístí, stejně jako na sterém rakouském znaku byl český lev, slezská a moravská orlice. Abych ti ještě více zamotal hlavu, stačilo aby Přemislovci nevyvraždili Slavnikovce a dnes jsme se místo ČESKO mohli jmenoat CHARVATSKO. Jaký by byl dnes znak a vlajka netuším. Víč o tom, že česká vlajka by měla být správně stejná jako polská? Tak adoufám, že v tom máš správnou bramboračku, která tě donutí mrknout na naše dějiny.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.