Čtvrté skupenství vody: živá voda - H3O2

Od: Datum: 19.11.13 17:02 odpovědí: 29 změna: 29.11.15 11:24

Našla jsem zajímavost, slyšeli jste o té vodě něco? "Nejdostupnější a nejlevnější lék je - "obyčejná" voda. Většina nápojů z ní vyrobených však naopak způsobuje dehydrataci organismu a chronické nemoci s tím spojené". http://barboraopelkova.blog.c…rte-skupenstvi-vody-ziva-voda

doplněno 19.11.13 17:33:

článek: http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=19412

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 19.11.13 18:22
Ty clanky nelze brat jako dogma, ale jadro pravdy na tom je. Na brigade v tovarne jsem si obcas umyval ruce vodou, kterou prosel silny DC proud. Myslim, ze voda byla nabita na negativni naboj. A je pravda, ze se ruzne oderky na rukou po teto vode rychleji hojily.
Kdyby to bylo tak prevratne, tak o zive vode nenajdete clanky psane na pochybnych serverech, ale normalni vedecke publikace.
Od: pt®
Datum: 19.11.13 18:36

Některé články píší "super voda". Ale je fakt, že pramenitá voda ze studánky chutná úplně jinak, než z kohoutku. - pt

Datum: 20.11.13 18:54

To Pt-ano voda ze studánky chutná jinak protože není v trubkách kdoví jak dlouho neý ze zdroje doteče do Vaší skleničky.Navíc je to vody čista na rozdíl od vodovodky,která protože ve většině měst není pramenitá ale z povrchových zdrojů a musí se upravovat.

PS jinak také chutná voda upravená z vojenské "čistírny" vody z (UV 200)

doplněno 05.10.14 17:07:

sice staré ala přišel jsem na to nyní-Nechtěl jsem tím napsat že "vodovodka" je špatnáJen to že díky jiným podmínkám má jinou chuť.Třeba matce,celý život zvyklé na studniční vodu chutná moje povrchová,upravovaná voda z vodovodního řádu ve městě!

Datum: 21.11.13 15:43

Já bych tu vodu z kohoutku tak nezhazoval. Je pečlivě upravovaná a hlídaná, takže byť mi to možná nebudete věřit je v mnoha případech na pití lepší než voda ze studánky.

Od: voda
Datum: 29.06.15 13:42

Moc bych tomu nevěřil. Od té doby co některé vodovodní sítě přešly do všespasitelných soukromých rukou tak v první řadě pořádně zdražily a již se objevují případy, kdy hygiena zakáže vodu používat. Ovšem firma má vše v pořádku. Šetřit se musí. Prachy jsou prachy. Když ne investují tak aspoň přidají chlóru

Datum: 19.11.13 19:23

H3O2 je nesmysl.Ani taková konstrukce těchto dvou prvků možná není .Působením elektrického,nebo magnetického pole se sice vytvoří,nebo může vytvořit ,směs vody a iontů s různě velkými energetickými expozicemi,ale její trvanlivost je nepatrná a doklad o jakémkoliv léčebném účinku nikdo neprokázal.Různá tvrzení "jedna paní povídala" je absurdní.

JABRAKA

Datum: 19.11.13 20:28

"jabrako", jte chemik, tak Vám věřím, díky. *placni* - pt

Datum: 20.11.13 16:56

I já dávám přednost vodě z pramene.Jiná chuť je dána obsahem solí,nebo jiných příměsí.Máme na Šumavě chalupu,u níž je studánka s tekoucí vodou.Piju ji už mnoho let,obsahuje huminové kyseliny,které ji dávají nakyslou chuť.A kafíčko z ní je neskutečné.

JABRAKA

Datum: 20.11.13 17:01

"jabrako", tak to Vám opravdu závidím. Manželovi rodiče měli studánku na zahradě, to bylo opravdu občerstvení. Už jsem tu před lety měla otázku na studánku v okolí Prahy a věřte, že tu nic není. Kdybych měla tu pramenitou vodu v okolí, tak nepiju nic jiného. - pt

Datum: 29.06.15 13:32
Od: vladimir1*
Datum: 05.10.14 15:12

Dobrý den. Ohledně mírně zasadíte vody s iontami v minusu pro piti, znám přírodní způsob jak získat tuto vodu. Před 7 lety jsme našli článek o korálové vodě z Karlové univerzity z roku 2002, kde o tom je napsáno víc.Vodu z kohoutku můžeme změnit během chvilky ( zlepšit pH, upravit ORP do minusových iontů, změní se paměť a struktura vody na přírodní, bude obsahovat organická minerály včetně ionizovaného organického vápníku který nezatěžuje ledviny a pomáhá k lepši a pevnější struktury našich kosti, tento vápník má vliv na zlepšeni více funkci v našem organizmu. A už 7 let jí pijeme celou rodinou.

Od: qt
Datum: 05.10.14 15:17

Jak vypadá přírodní struktura vody? A co je to ionizovaný organický vápník?

Od: joem
Datum: 29.06.15 12:58

kde se to dá koupit? Děkuji.

Od: hm®
Datum: 20.11.13 17:39

Takovéhle články, to je ... No, co s tím? Je tam spousta pravdy, spousta skutečných prokázaných jevů, ale vysvětlení "živá voda!", to je prostě jak víra.

Jedna věc tam špatně je, ten chemický vzorec "vody". Voda je prostě H2O v jakémkoliv skupenství. Když to bude nějaké jiné HxOy, tak to nebude voda. Třeba H2O2 je peroxid vodíku, tzv. kysličník. Obsahuje víc kyslíku, řeklo by se "fajn", ale ona to není žádná "lepší voda" a rozhodně bych nechtěl být plný peroxidu (jako jsem podle článku plný té živé vody). A H3O2 - tam mi ty vazby opravdu nijak nejdou uspořádat, aby to existovalo. Doufám, že tím nemají na mysli nějakou zkratku pro rozpuštěný vodík v peroxidu, nebo tak něco.

Datum: 20.11.13 18:16

Není tam jedna chyba, ale nejmíň 5396451 chyb (to je samozdřejmě nadsázka).

Jsem rád, že už to Jabraka slušně vysvětlil, protože ten článek je normální demagogie. Berou hodně pravdivých vědeckých faktů a přidávají k nim své, které vypadají neméně vědecky a člověk bez patřičného vzdělání se v nich nevyzná.

Fakt mě mrzí, že existují lidé kteří se nestydí takhle blbnout lidi.

Noviny

Datum: 29.06.15 13:38

Peroxid vodíku je laxativum, a to v nizoučkých koncetracích. Koncentrovaný kysličník je děsivě silné oxydační činidlo a destruktivní účinky jsou srovnatelné s kyselinou sírovou či louhem sodným (i když to asi funguje jinak, že, Jabrako?).

doplněno 29.06.15 14:00:

Omlouvám se,ne projímadlo, ale dávidlo. Jedno lepší než druhé.

Datum: 20.11.13 23:34

Stejný případ je kosmetická reklama.Výrobek je neprodejný,pokud neobsahuje kyselinu HYALURONOVOU.Ta je v podstatě polymerní glykosid.Tedy trochu sladidlo.Je to obsaženo v malém množství v hodně rostlinách,ale o fyziologické účinnosti dost pochybuji.

JABRAKA

Datum: 05.10.14 16:30

pb - jestli dosud máte zájem o studánku v Praze, určitě tu jsou - já sama vím o dvou, kde je tzv. "kojenecká" voda - jedna je v Kunratickém lese a jedna v Šárce - bude jich mnohem víc...

Datum: 05.10.14 17:51

zdravím, "mindo", ta studánka v Šárce by mně zajímala. Víte, kde přesně je? Díky za info. - pt

Datum: 05.10.14 18:08

Ladine, díky. - pt

Od: ja1
Datum: 05.10.14 19:37

pt: zkuste se podívat tady:

http://www.estudanky.eu/

Datum: 06.10.14 12:14

ja1, moc děkuji za odkaz. - pt

Od: nekocimnaspek
Datum: 25.01.15 04:33

Každé zboží najde kupce. Pamatuji dobu, kdy po revoluci se obchody naplnily tzv. živou a mrtvou vodou za slušný peníz. Dovozci si namastili kapsy. U každého nápoje byl léčivý postup - kdy mrtvou a kdy živou vodu. Lidé pochopili, že to nic neléčí a nemá to žádný význam.

H302 vyšel do popředí, kdy lidé pochopili, že infrasauny jsou jen nefungující výmysl. Ti, co chodí do parní či suché sauny, mají za své peníze zdraví a nějaký prospěch.

Aby se lidé uchýlili k utrácení peněz za infrasauny, použil se starý trik. Marketingový ohromení lidí na pavědeckém základu. Nic neobvyklého v této zemi. Mělo by se to konečně trestat odnětím živnosti.

Od: ilufree
Datum: 29.11.15 01:53

Jsem chemik a složení H3O2 Vám klidně vysvětlím. Voda se vyskytuje převážně ve formě H2O, pár molekul disociuje na H+ a OH-. H+ je proton, který se okamžitě přilepí na další molekulu H2O a vznikne H3O+. Takže v destilce máme H2O, H3O+ a OH-. No a když se ve vodě, např. po elektrolýze, vyskytuje větší množství OH-, tak se tyto ionty sloučí s H2O a máte H3O2-. H3O2 není tedy elektroneutrální molekulou, ale neutrální H2O + zásaditý iont OH- = zásaditá "molekula" H3O2-. To že se molekuly a ionty různě v roztoku sdružují, vytvářejí sekupení, není nic nového. Taky není nic nového, že proudící voda generuje elektrický proud (lze změřit). Proto je voda ze studánky živá, tj. zásaditá.

Datum: 29.11.15 10:49

ilufree, děkuji za odborné vysvětlení...

Datum: 29.11.15 10:58

Musím jako chemik potvrdit toto tvrzení.Ale má to jeden vědecky potvrzený dopad.Takto vytvořená struktura je velmi nestabilní.Ve velmi krátké době od vzniku se rozpadá a vytvoří opět stabilní molekuly H2O,tak jak je známe.Také se ví a je potvrzeno,že voda,vyvěrající v mnoha lázeňských pramenech,má všeobecně léčivé účinky.Ale není nic platné ji shromažďovat do PET lahví a nosit si ji domů.Tak se pozná i chuťový rozdíl vody přímo z pramene a této vody,z PET lahve druhý den.Sám jsem se o tom mnohokrát přesvědčil.

JABRAKA

Datum: 29.11.15 11:12

Jabrako, tak to je škoda, protože jsme si vždy vozili lázeňskou vodu z pramenů v petkách. Je pravda, že pak nějak měnila i barvu.

Datum: 29.11.15 11:24

To samozřejmě není záležitost jen struktury H2O,ale i reakcí řady jiných iontů v minerální vodě.Někdy to vyvolá i různé usazeniny.Ale neznamená to,že by voda nebyla pitná.Ale je z lázní známo,že lékaři lečeným pacientům předepisují pitný režim,.který určuje i způsob pití vody z pramenů.K tomu je samozřejmě doporučen léty používání i pitný džbánek.Mám jich doma pěknou sbírku,až 12 ks.

JB

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.