Dobré známky nebo naše zájmy?

Od: Datum: 19.11.13 16:56 odpovědí: 10 změna: 20.11.13 19:10

Co si myslíte o tom, že se studenti na gymnáziu musí snažit mít dobré známky? Proč bychom se nemohli jen věnovat tomu, co nás skutečně zajímá, a z ostatních předmětů jen tak, jak se říká, "projít s odřenýma ušima"? Já osobně mám pocit, že by to nebylo na škodu, protože na vejšce se ani na známky neptají. Ale mým rodičům vadí už jen jedna čtyřka, navíc kdyby jich bylo víc. Proč jim to tak vadí? Jak jste se vy snažili na gymplu/snažíte se?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.13 18:01

Rodiče asi ví, že ta čtyřka je proto, že se flákáte. Někteří rodiče jsou rádi, když dítě nosí čtyřky, ví totiž, že se učí jak nejlépe dovedou.Jsem ze školy už dlouho a byla jsem flákač, proto jsem matematický analfabet. To chcete? Proto jsem šla na SZTŠ a pak na VŠ zemědělskou a nestačila se divit, oni tam po mě mimo té matematiky chtěli i chemii, já dodnes nechápu proč. Chvíli jsem na SŠ učila a opravdu rozlišovala, neumím jelikož jsem se neučil a neumím jelikož to nejsem schopen pochopit. V životě se budete učit spoustu "nepotřebných" věcí a uvidíte, že v budoucnu se vám i ty budou hodit.

Od: buss®
Datum: 19.11.13 18:20

Na stř. školách nejsou studenti. Mýlíš se, nemusí mít dobré známky (dobrá je 3), předpokládám ale, že ví, proč tam šli (proč jsi tam šla), co chtějí v životě dosáhnout a proto je třeba něco umět. Gymnazium samo o sobě je k čemu? Jistě se lze věnovat jen tomu co baví, co se bude dál studovat, ale i tak je třeba mít další známky takové, aby se G prolezlo. Na VŠ se už nepřekládá vysvědčení? Naopak, ti úśpěšní, co už něco dokázali mají vyšší šanci. A co když ten předmět co neumíš a stačí ti za 4 bude na VŠ? Proč zaměstnavatelé, přesněji řečeno podnikatelé, nechtějí dnešní (průměrné) absolventy škol? Pokud jsi odpovědná, mohla by jsi jednou tohoto přístupu litovat.

Od: hmm
Datum: 19.11.13 19:13

Proč je třeba se na gymplu učit všechny předměty jak nejlíp dovedeš? To je snadné. Moje osobní zkušenost je následující. Od první třídy ZŠ, jsem chtěl být učitelem matematiky...dokonce jsem vystudoval pajdák, dokonce jsem učil několik let. Uběhlo dalších pár let a život mě zavál do oboru zemědelství. Kdyby mi tohle někdo někdy řekl tak se mu vysměji a pošlu jej do cvokhausu. Buď ráda, že tě ještě stále někdo učí na dost vysoké úrovni a bez školného. Možná, že kdyby se školné platilo, možná bys si dokázala víc vážit také předávaných znalostí a dovedností, třebaže z oborů, které ti MOMENTÁLNĚ mnoho neříkají. Mimo toho psát v souvislosti s gymplem o nějaké specializaci je dost mimo. To jsi mohla jít přímo třeba na střední odbornou školu, potom by tvůj dotaz dával alespoň trošinku hlavu a patu.

Datum: 19.11.13 19:51

Nevěděla jsem TEHDY, co chci dělat, teď už vím, ale co mám dělat, když už je i pozdě na přechod na odbornou školu? Musím dodělat ten pitomej gympl.

Od: naoko
Datum: 19.11.13 19:58

TEHDY tě zřejmě rodiče přecenili. Měli tě dát do učení a ne na gympl a byla bys spokojená. Ale nic není není ztraceno, máme stovky různých soukromých "VŠ". Ať rodiče šetří a budeš tam, kde tě chtějí mít.

Datum: 19.11.13 20:17

Jen připomenu, že ne všechny soukromé VŠ Vás nechají za peníze dostudovat:)

Od: buss®
Datum: 19.11.13 20:28

Kecy, dodělej, nebo jdi jinam.

Od: fran
Datum: 20.11.13 11:40

Rodiče asi myslí na budoucnost: Při přijímačkách se přihlíží k průměru, k jednotlivým předmětům možná také...Některé "moderní" školy mají hodnocení slovní, ale gympl takový neznám.

Od: radil*
Datum: 20.11.13 11:44

Já spíš nechápu, jak ses na ten gympl dostala, toto je běžná otázka žáků prvního stupně základní školy.

Datum: 20.11.13 19:10

Ahoj Joolie. Fakt dobrá otázka. Většina odpovídajících mají pravdu, i když si taky myslím, že se do našich hlav nacpávala přemíra různých, možná až zbytečných informací. Ale ani můj potencionální nastávající zeťák si nemyslí, že ty všechny šílenosti byly k ničemu. A to dělal stavárnu v Brně a nyní řídí stavby, kde kontroluje projekty, dodavatele, úředníky a mnoho dalšího. A dnes je to spíš o praxi a zkušenostech. Pro mou bývalou práci jako THP jsem z celého středoškolského vzdělávání nejvíc využil matiku 1 st. zákl.školy: počítání přes desitku, něco násobení a k výplatám drtek procent. Dneska ta kvalita a výše vzdělání asi umožní získat lepší zaměstnanecké místo. Tak, co si vybrat?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.