Chci skončit v práci-výp.lhůta

Od: Datum: 09.12.13 20:57 odpovědí: 2 změna: 09.12.13 21:10
Dobrý večer,
začal jsem pracovat v práci,kde jsou špatné kolegiální vztahy. Nejaci lidé odešli,tak jsem si myslel,že se to zlepší,ale opak je pravdou. Bohužel již mám týden po zkušební době. Chci se zeptat,jestli se nějak můžu vyhnout dvouměsíční výpovědní lhůtě. Samozřejmě,pakliže by mě zaměstnavatel nepustil na dohodu. A také bych se chtěl zeptat,co se stane,když prostě řeknu,že už nepřijdu a ať se mnou nepočítají. Děkuju a hezký večer.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.13 21:02

Můžou vám dát k úhradě problémy, které vznikly vaší nepřítomností. Ale vzhledem k tomu, že by to museli složitě dokazovat u soudu, nejspíš se na to vykašlou. Ovšem záleží o jaký podnik a práci jde. Já bych to neriskoval.

Datum: 09.12.13 21:10

Po skončení zkušební doby jenom výpověď nebo rozvázat pracovní poměr dohodou.

Přestnate-li chodit do práce, může po Vás zaměstnavatel vymáhat škodu, kterou mu svou absencí způsobíte.

Kromě toho byste hůře hledal nové zaměstnání (zaměstnavatelé dávají přednost loajálním zaměstnancům).

Dále byste na příštích 6 měsíců ztratil nárok na podporu.

doplněno 09.12.13 21:21:

Ringo, prokázat u soudu např. náklady na mzdy a příplatky za přesčasy není nic složitého ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.