Kam přijdou prošlé potraviny?

Od: Datum: 19.11.13 11:55 odpovědí: 13 změna: 19.11.13 15:17
avatar

Dobrý den, několik dní se v televizi často mluví o sbírce potravin pro potřebné. Prý: veliký ohlas, sebráno veliké množství.

Nic proti tomu nemám, ale slyšela jsem nedávno v TV, že v zahraničí /konkrétně Německo/, když v supermarketu projdou nějaké potraviny, či zelenina už je ovadlá apod., vyloží to prý k zadnímu vchodů prodejny a potřební lidé si to mohou přijít rozebrat.

Je to velice rozumné a hospodárné. Dva či 3 dny po záruce nikoho nezabije, ruku na srdce, kdo z nás nikdy nepoužil něco prošlého? Takže v tom nevidím nic špatného a myslím si, že je to dobré řešení.

Ale u nás jsem o tom neslyšela. Kam jdou vůbec z našich řetězců prošlé potraviny? Nějak se likvidují? Zkrmí se pro hospodářská zvířata? Či co se s tím děje?

Docela se mi ten nápad z Německa líbí, ale u nás by to asi nešlo. Ta naše povaha česká.

1/ Lidé by se o to rvali jako psi.

2/ Chodili by si tam i takoví, kteří to nepotřebují.

3/ Možná by se tam naučili i naši vietnamští spoluobčané, kteří by to pak ve svých večerkách prodávali.

Co si o tom myslíte? Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.13 12:00
avatar

Milá Jaguško, nejen potraviny ale mě dost vadí, když se pálí zabavené ošacení, to by se obléklo chudáků. U nás v Brně je prodejna kde prodávají potraviny s prošlou min. trvanlivostí, naučila jsem se tam nakupovat veškeré koření za třetinovou cenu, chodí tam spousta lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.13 12:04

Kam přijde zboží s prošlou záruční dobou?

Umyje se,přelepí nálepka s datem trvanlivosti a jedeme dál.

Nedělejte si iluze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.13 12:12
avatar

S tím oblečením je to pravda. Když vidím v televizi, jak celníci vybírají tržnice s oblečením, říkám si: To by bylo něco pro děti z dětských domovů. A oni to raději spálí. To by nešlo tu značku nějak vypárat, či přešít, když tam nesmí být?

A navíc si říkám: to budou mít zase u celníků Vánoce. Nevěřím totiž tomu, že když s tím pracují, že by si opravdu vůbec nic neulili. Ve 20 tisíci kusech se pár svetříků, rifliček či párů bot ztratí jako nic.

Ale to jen teoreticky. Praxi neznám. Jaga.

Datum: 19.11.13 12:46
avatar

Milá kolegyně, máme stejné pocity. Ale zde nejde o naše pocity, ale o právo a peníze.

A oni to raději spálí*** musí to fyzicky zlikvidovat, pokud nejde ochranné známky odstranit tak, aby to nebylo dražší, nežli nové, noname, bez dírek po odpárání. Co když to nejde odpárat?

to budou mít zase u celníků Vánoce. Nevěřím totiž tomu, že když s tím pracují, že by si opravdu vůbec nic neulili. *** to já jim věřím, že nekradou o nic více, jak necelníci. Je to onátuře a možnostech, popřípadě o sankci, když je někdo chytně, nebo škodolibý kolega (kolegyně) napráská..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.13 13:05
S tim oblecenim to neni pravda. Pamatuji si, ze neco se davalo do humanitarni pomoci (vzpominam si na povodne nekolik let zpet). Jen se musely odparat loga. Ale ano - to bude zlomek.
A prosle - nezavadne veci tj. veci s minimalni trvandlivosti se prodavaji slevne dal, ale musi to byt oznacene. Take jsou na to i slepecializovane prodejny - ruzne zlevnenky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.13 14:44
avatar

Jen připomínka: minimální trvanlivost je něco jiného než "spotřebujte do". Ty druhé potraviny, tedy fy, kterým vypršela takto uvedená doba, se prostě prodávat nesmějí, musí se zlikvidovat. Ty nesmějí prodávat ani žádn specializované potraviny, na rozdíl od potravin, kterým vypršela minimální doba použitelnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.11.13 13:17

A kdo tady nekrade?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.13 15:17
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.13 12:39
avatar

U nás v Lídlu to házejí rovnou do konťáků. Za rohem už stávaly fronty bezďáků, tak teď to zamykají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.13 12:52
avatar

Viděl jsem v jedné samoobsluze ve zvláštním regálu prošlé lahvové pivo s výrazným nápisem JEN KE ZKRMENÍ. Bezdomovci si jich nosili plné igelitky a myslím, že je zkrmili zcela bez následků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.13 13:06
avatar

Pivo a prosle? Tomu se mi nechce moc verit. To musel byt hnus. Pivo ma totiz ve smes minimalni spotrebu, a po jejim ukonceni se muze stale prodavat.

Jinak prosle potraviny se musi likvidovat a to protoze to vyjde vyrobce prekvapive levneji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marf
Datum: 19.11.13 13:10

V holešovické tržnici takový obchůdek je, má titul "zboží s prošlou zárukou". Nevím, za kolik to zboží je, nejspíš za úplně málo. Od pohledu od dveří je ten obchůdek nepořádkem odporný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.11.13 13:39

Co by s ním bylo. Vyhazuje se. na rozdíl od Německa, kde lze toto zboží darovat do potravinové banky a obchod nemusí platit DPH, tak u nás to neexistuje. Pokud by obchod toto zboží takto daroval, tak si DPH nemůže odečíst.
Informace bez záruky, čerpáno z reportáže v TV, už nevím ze které.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.