Amortizace u PHM

Od: Datum: 18.11.13 23:05 odpovědí: 2 změna: 20.11.13 10:26

Dobrý den, mám dotaz. Amortizace má více podob, ale mě zajímá AMORTIZACE NA POHONNÉ HMOTY. Zajímá mě ta amortizace, ktrerá na tento rok činí 3,70,-. Na koho se to vztahuje a může si to na sebe vztáhnout i fyzická osoba, která nepodniká. Myslím tím, když vozím lidi někam např. do práce, ale žádná firma mě nevysílá, ale jedu sám za sebe. Tudíž se vysílám sám a beru příspěvek na benzín. Můžu si teda těch 3,70,- na sebe uplatnit a popřípadě odečíst z daní když nepodnikám. Nebo musím to vůbec uvádět do daňového přiznání. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.13 07:51

http://slovnik-cizich-slov.ab…z.cz/web.php/slovo/amortizace Nejsem si jstá, zda jste použil správné slovo. Amortizace znamená opotřebení, opotřebením snížená hodnota. Myslím, že pohonné hmoty nelze opotřebovat, ale spotřebovat. Opotřebovat lze čerpací stanici, nádrž.

doplněno 20.11.13 10:58:

Vystavovala jsem faktury za cestu. Počítala se tam spotřeba pohonných látek a amortizace vozu. V procentech.

Od: jirka*
Datum: 20.11.13 10:26

díky za informaci, ale potřebuju vyřešit problém a né řešit význam slova. navíc amortizace se používá i v tomto hledisku (Amortizací je potom náhrada za každý ujetý kilometr)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.