Arytmie- léčba

Od: Datum: 08.01.14 15:00 odpovědí: 9 změna: 18.04.17 22:26

Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s léčbou arytmie? Jaké berete léky? Byli jste už na ablaci?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 08.01.14 16:30

Dobrý den,

Vaše otázka je poněkud nespecifická. Nevíme důvod, proč arytmii máte, proto nemůžeme poradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.14 17:13

Ptám se za manželku,prodělala ablaci v Brně Bohunicích již před 4 roky.Měla tepovou frekvenci až 220tepů.

nyné má fibrilaci síní s rychlým převodem,bere prestance a rytmonorm, a ted od prosince ještě warfarin.

protože měla zase zvýšenou tepovou frekvenci,tak aby nedostala mozkovou mrtvici,musí si krev ředit.

Datum: 08.01.14 17:15

otázka je,jestli se to může udržovat léky,nebo musí znovu na tu ablaci?

Od: cobrak*
Datum: 09.01.14 21:36

Dobrý večer ještě jednou. Ablace je většinou (z 85%) úspěšná. To znamená, že pacient nemusí doživotně užívat žádné léky, čili antiarytmika. Např. Rytmonorm, jak píšete, že užívá Váše paní. Bohužel Vaše manželka zřejmě patří do skupiny těch pecientů, které tento zákrok zcela nevyléčil. Ale díky tomu, že ho podstoupila, tak bylo docíleno toho, že všechny léky, které bere právě na svoji arytmii, zabírají o poznání lépe, než kdyby tento zákrok nepodstoupila. To znamená, že Vaše paní bude s největší pravděpodobností tyto léky užívat po celý svůj život, protože jak uvádíte, její arytmie přetrvávají. Je ještě několik dalších možností, které ještě může podstoupit, avšak je zde důležité přistupovat k tomu s ohledem na věk. Může bud podstoupit implantování kardiostimulátoru nebo přáímo kardiodefibrilátoru, poku třeba jsou ty arytmie opravdu velké a má na EKG např.extrasystoly, které by jí mohli způsobit fibrilaci komor. Ale nevím, neznám Vaší paní. Dále může podstoupit kardioverzi, to znamená, že dostane řízený výboj do srdce stejně jako při defibrilaci (znáte třeba z filmů, i když to berte s rezervou). Samozřejmě je důležité, aby dodržovala v první řadě léčebný režim, pohybový režim, dietu a správný životní styl. Ale ještě jednou,uvedl jsem hodně věcí, které by se daly podstoupit, ale Vaši ženu neznám, tak to berte s nadhledem. Hodně zdraví jí a Vám a hezký večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.14 16:38

Děkuji Vám za odpověd. Musím ještě upřesnit,že manželka po hospitalizaci v Bohunicích prodělala psychyckou ataku a byla poto léčena 1/2 roku na psychyatrii v Jihlavě.Pořád bere léky setralin a rivotril.Tak ta její občasná arytmie souvisí hodně s psychykou.

už byla skoro dobrá.

Nyní okolo vánoc se zase nadměrně nervovala-problémy v rodině,syn se vrátil po rozchodu s družkou domů,finanční problémy.Proto dostala ještě Warfarin po konzultaci s kardiologem.

Od: vladimir11*
Datum: 05.02.15 11:24

Arytmie je vyléčitelná do 3 - 5 týdnů jen výživou. Zdravím, jak jste sami zjistili při kontaktu s lékaři, oni příčinu arytmií neznají, ale vesele předepisují léky, opakovaně dělají ablace a případně i operují kardiostimulátory. Nic se tím nezmění a vy s tím podle nich musíte žít. Přitom je skutečná příčina arytmie známa. Je to nedostatek určitých minerálů a vitamínů v těle, bez nichž nefunguje přenos řídícího signálu do srdeční buňky a ta začne kmitat. Čili příčina je ve výživě a jen úpravou výživy se dá arytmie vyléčit během tří týdnů. Mám již mnoho takto vyléčených klientů. Používám přístroj, který změří, kolik pro zdraví důležitých minerálů a vitamínů v těle máte a také kterých konkrétně máte nedostatek. Existuje přímá souvislost mezi nedostatkem minerálů v těle a konkrétními nemocemi. U arytmie je tato souvislost naprosto zřejmá a prokazatelná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eny
Datum: 18.04.17 20:12

Dobrý den pane Vladimír 11., jak se s Vámi mohu spojit a vr kterém městě žijete. Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mate59
Datum: 18.04.17 20:43

eny, od takových raději pryč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.17 20:43

Jen některé druhy aritmií lze takhle vyléčit. Některé druhy jsou způsobené poškozením srdce.


doplněno 18.04.17 22:16:

Respektive arytmie může mít řadu příčin. Nedostatek nebo obecně disbalance iontů (Na, Ca, Mg, Cl, K, HCO3 atd.) je jedna z nich. Ale arytmie může být i v důsledku poškození drah vedoucí signály v srdce, po infarktu tam mohou být zjizvení, poškození po nějakých kariotoxických látkách atd.

Pokud má někdo nějaké maligní arytmie, ať klidně zkusí nějaké změny jídelníčku, ale na závažnější arytmie bych to se poradil s kardiologem. Nemyslete si, že lékaři tyhle věci neznají, jen je potřeba se zeptat.


doplněno 18.04.17 22:26:

Samozřejmě benigní arytmie.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.