E-mail s žádostí o volné pracovní místo

Od: Datum: 08.12.13 17:14 odpovědí: 3 změna: 10.12.13 14:57

Jak formulovat e-mail s žádostí o pracovní místo. Jedná se pozici dělníka ve strojírenství, proto si myslím, že není nutný podrobný životopis. Samozřejmě že počítám s osobním kontaktem. Nejsem si úplně jistý, že v oslovené firmě příjímají nové zaměstance, proto první kontakt e-mailem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 08.12.13 17:51

Já bych psal a žádný majl neposílal. To ta firma, místo nestojí za to?

Od: hm®
Datum: 08.12.13 18:19

Jo, napsat takový mail dobře, to je kumšt. Určitě bych do něj životopis dal. Normální, žádnou rozšířenou ale ani zkrácenou verzi. Kdyby Vás totiž na základě mailu pozvali, tak to už jste vlastně prošel prvním kolem výběru. A projde výběrem někdo, kdo nedodal ani informačně dostačující životopis? Nebo že byste pak řekl "tamten životopis zahoďte, tady mám lepší"?

On už nadpis mailu (předmět, subjekt), nevím, jestli třeba "žádost o místo" je nejvhodnější ("a jé, další nezaměstnanej ... DELETE"), lepší je možná něco ve smyslu "hledám uplatnění".

Uvnitř mailu samozřejmě oslovení, představení se (jméno stačí) a pak stručně vyjádřit, proč jim vlastně píšete. Asi tak, jako kdybyste přišel osobně k nim do kanceláře ("dobrý den, jmenuji se ..., letos jsem ukončil učební obor ... a hledám, kde bych mohl získané dovednosti uplatnit. Vaše firma se zabývá ..., předpokládám proto, že pracovníky s mým zaměřením potřebuje (místo "potřebuje" by se mohlo napsat třeba "zaměstnává", je to takové míň kategorické, na druhou stranu to snáze umožňuje připustit myšlenku "jo a máme jich dost"). Proto jsem si Vás dovolil oslovit. V příloze posílám svůj životopis. Máte-li zájem o spolupráci, budu rád, když mi odpovíte na níže uvedený mail. S pozdravem, jméno, mailová adresa. A do přílohy nezapomenout vložit ten životopis!)

Tak. Nejsem personalista, ale tak nějak bych to možná napsal (stejně bych to promýšlel a ladil ještě aspoň den, než bych to poslal ). Snad odpoví i někdo další a třeba přidá lepší formulaci. Nebo lepší celý koncept mailu.

Od: fam
Datum: 10.12.13 14:57

Vyrobit náležiý životopis a průvodní dopis podle vzorů z netu, donést osobně. Prostě se jt zeptat, jestli berou. Přinejhorším vás na ten e-MAIL nebo telefon odkážou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.