Názvy rostlin?

Od: Datum: 02.11.13 20:06 odpovědí: 7 změna: 03.11.13 14:59

Dobrý den, již delší dobu chci položit tuto otázku : Proč, z jakého důvodu chtějí lidé vědět názvy rostlin, stromů a tak podobně? Kdysi jsem kolegovi vypsal názvy jeho pokojovek a pak koukám a ten papír ležel vyhozený v koši, myslel jsem, že s těmi názvy bude nějak pracovat, jmenovky, katalog, nebo co já vím, ale tohle mě dostalo. A nebo chlap si koupí konifery v krámě, už je prostě má, libily se mu a byl za ně ochotný zaplatit, tak proč stojí o to, vědět jak se jmenují?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.13 20:08

Třeba aby si dohledal informace, třeba jak se o kytku starat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.13 20:26
avatar

Třeba proto, že člověk je tvor zvídavý. A ani nemusí vědět co to je,ale nemá víc rád když NEVÍ co to je,než když to ví a k ničemu to skoro není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.13 21:09

Had186, tak jedině tak, páč při světle, vodě a mozku v hlavě roste všechno, i bez názvů. V ,,úžas,, mě dostávají lidé, kteří se ptají na název a ausgrecht chtějí český, i u rostlin, které české názvy nemají...

Datum: 03.11.13 08:34
avatar

Celý život se zajímám o názvy stromů, keřů, hub, rostlin. Jen mechy mě tolik nezajímají. Proč? Baví mě to už od dětství.

Letos jsme byli na Korfu a nafotila jsem tam rostlinstvo, které jsem neznala. Na Poradně vědí rádci všechno a tak jsem se dozvěděla, že jsem tam potkávala Liboru a Arautu. Je daleko lepší je pojmenovat, než tahat někoho za rukáv a ječet: "Jéé, podívej se, támhle je nějaká hezká kytka!"

Na Sázavu si vozívám Dostálův Klíč k úplné květeně ČSSR. Nedaleko za chatou jsem totiž našla zvláštní rostlinku, podle znaků jsem si ji zařadila do orchidejovitých, ale dál jsem nevěděla. A až pomocí klíče moudrého pana Dostála jsem zjistila, že tam roste Kruštík šírolistý. Hned je mi líp, když to dokážu pojmenovat.

A při té příležitosti bych chtěla poděkovat Hejkálkovi za vložený odkaz na všechny naše české houby.*palec* To bylo něco. Dala jsem si to do "oblíbených" a hrabu se v houbách skoro denně. Jaga.

doplněno 03.11.13 13:57:

Je to už víc než 20 let, co jsem navštívila skleníky v lednickém areálu. Byla jsem jak v Jiříkově vidění. Tam bylo rostlin. A já tam našla na zemi něco zvláštního. Takový kulatý plod, velikostí jako vrásčitý zelený pomeranč. Nikdo nevěděl, co to je. A já jako naschvál s sebou ani neměla foťák. Tak jsem plod zabavila a zkoušela doma určit. Počítače tehdy ještě nebyly, aspoň ne mezi lidem obyčejným. Tak jsem psala na všechny strany /kromě té komunistické *smich*/ a nakonec jsem se dozvěděla, že rostlina se jmenuje MAKRULA.

Pro někoho by to neznamenalo nic, řekl by - viděl jsem nějakou neznámou rostlinu, ale já, pokud neznám, zakousnu se jako buldok a nepřestanu určovat, kombinovat, ptát se..., dokud to nezjistím. A teprve pak mám klid. Ta makrula, ta mi tehdy dala! Ale už ji znám a mám klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.13 09:49
avatar

Každopádně,je li toto celoživotním koníčkem a zálibou,je to jiná situace než jsem psal v předešlé odopovědi. Lidí jako jste vy,kteří své záliby berou "na 100%" ,jsem se nechtěl nějak dotknout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.13 14:59

had186, ale jo, v pohodě, mě spíš zaráží a nebo se divím, že se třeba někdo zeptá co je to za kytku a já se tomu začnu věnovat, prolistovávám knihy co mám o botanice, nebo surfuji na netu, někdy mi to zabere i dost času a pak se třeba těším na nějakou diskuzi a nebo tak a ten dotyčný řekne, hm, aha a je to pro něj konec jeho zájmu. Já třeba sbírám a líbí se mi kaktusy a vůbec mě nezajímá, jak se ten kaktus jmenuje, pro mě je to hezká kytka, která mi dělá radost, když ji mohu vidět u mě doma, starám se o ní jako o všechny kaktusy stejně a ona prosperuje úžasně a je spokojenost na obou stranách.

Datum: 03.11.13 12:08

babajaga, ano, také já se zařazuji do té skupiny lidí, kteří se zajímají o věci tak nějak do hloubky, někdy se i dost bavím a představuji si údiv, když botanik řekne laikovi, kterého má na návštěvě ve skleníku, podej mi to debile a on samozřejmě neví...že se jedná o rostlinu

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.