Nekvalitní příjem DVB-T

Od: Datum: 31.10.13 21:54 odpovědí: 4 změna: 01.11.13 19:34

Zdravím, konečně se zvýšilo pokrytí vyslacího signálu pro televizi rebel ale není to pořád ono. Občas mi naskakují na obrazu kostičky a zasekává se. Oproti dřívějšku je to minimálně a tak si myslím že by to šlo opravit nějakou úpravou antény. Myslím že se to děje, když foukne vítr a anténa se zachvěje. Máte někdo nějaký nápad?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 31.10.13 23:30
avatar

Dobrý den, myslím, že vítr na to nemá vliv, ale spíše oblačnost. Nízká oblačnost (vlhkost) zlepšuje přenos a šíření signálu. Ale, tu anténu zkuste lépe upevnit. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.13 23:51
avatar

"Kostičkování" obrazu je jen známka nedostatečné síly signálu.Ta může mít různé příčiny,rozhodně se tu neprojevuje rušení po trase.To už z principu digitálního přenosu je vyloučeno.Nedostatečná síla signálu může být způsobena jednak špatným nasměrováním antény,jednak jejím uzpůsobením k přenosové frekvenci,také se negativně projeví nekvalitní svod od antény k televizoru,nebo i vložený předzesilovač.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 01.11.13 00:57

Je to možné. Když se zachvěje tak se na chvíli nasměruje mimo vysílač. Zejména ve vertikálním směru jsou anteny velmi směrové. Pořiďte tužší stožár a dobře utáhněte šrouby.

doplněno 01.11.13 01:04:

Pro teoretika jabraku: Rušení samozřejmě je možné a princip digitálního přenosu to jen zvýrazní. Tam kdy by dříve byl slabý "duch" tam dnes vypadne obraz.

Ikdyž nerozumím co myslí pojmem "po trase". Rušení "po trase" je naprosto irelevantní. Podstatné je rušení, které se dostane na přijímací antenu, lhostejno z které strany. Rušení, které by bylo přítomno spolu se siglálem od vysílače po většinu trasy, ale na přijímací antenu by už nedosáhlo se nijak neprojeví.

doplněno 01.11.13 20:25:

Jabrako, to že věříte marketingovým tvrzenít je váš problém. Smutné je, že nemáte dostatek sebereflexe a šíříte ty bludy dále.

Hlavním důvodem byla možnost se stejným počtem kanálů a vysílačů šířit 4 až 6 násobek programů. Protože je digitální signál náchylnější na rušení (nevidíte duchy, ale nevidíte nic), bylo nutno doplnit síť mnoha dalšími vysílači malého výkonu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 19:34
avatar

Hlavní důvod,proč se digitální přenos zaváděl,je právě jeho nezávislost proti rušení v nosné.Stejně tak i odrazy,které se dříve v analogu projevily jako "duchové"

JB

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.