Lze koupit maturitu?

Od: Datum: 02.05.11 17:36 odpovědí: 16 změna: 02.05.11 21:30

Prosím jaký máte názor na zakoupení dokladu o maturitě...jeden mladík si ho chce koupit přes internet,tak by mě zajímalo jak s tím pochodí na úřadech?Přijdou mu na to?Máte někdo takovéto zkušenosti?Díky za každý názor...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.05.11 17:39

Dneska je to celkem bezna vec. Koupeni maturity, prijimacek na vysokou, statnic, mista v praci... bohuzel. Jak se na to da prijit, netusim, ale dost lidem to prochazi, takze nejak to pujde urcite. Pritel se hlasi na policejni akademii, kde se uz ted vi, kdo je prijat a kdo k tem zkouskam proste bude muset jit:)

Ohodnoceno: 0x

Od: yenkie
Datum: 02.05.11 17:53

no nevím,jen by mě zajímalo,kdy na to přijdou...jestli někde na úřadě?

Datum: 02.05.11 18:02

O tohle se urad nezajima, max kdyz prijde do skoly nejaka kontrola nebo tak ma zaplaceno a do skoly nechodi. Ale i kdyz nejaka kontrola prijde, pokud je o zakovi vedeny zaznam, az na vzacne vyjimky se na to neprijde.

Datum: 02.05.11 18:14

Koupě dokladu je věc jedna, na které není nic špatného. Druhou věcí je zneužití tohoto dokladu. Záleží na šikovnosti a štěstí každého, zda se nechá lapit.

Datum: 02.05.11 18:27
Samozrejme ze se na to prijde...bude mit doklad o maturite, ale blbej bude porad stejne. Druhy den po zakoupeni maturitniho vysvedceni sem na forum zada dotaz „kolik je 10% ze 100”. Pod tim bude podpis „inteligent s koupenou maturitou”.

Datum: 02.05.11 18:30

A co?:D znamy od pritele ma za syna debila. Jinak se to rict neda, proste je to idiot, uz kdyz mluvi. Maturoval loni, samozrejme to mel davni zajistene. Pote se s otcem jeli podivat na soukromou vysku na den otevrenych dveri. Nejaky zastupce reditele si je vzal stranou, ze synovi da nejaky zkusebni predtest z Aj. Tak ho tam nejak namastil, zatimco ti dva chlapi si spolu povidali (o cem asi?), a kdyz dopsal, chlapek se na test podival a rekl mu, ze je timto prijat ke studiu. Takze taky pohoda. Ten kluk je malem na zvlastni skolu a ma v kapse vyssi soukromou vysku. A nikdo nemuze nic:)

doplněno 02.05.11 18:31:

Samozrejme vyssi soukromou skolu:)

Od: yenkie
Datum: 02.05.11 19:35

no on zas tak blbej teda není,dodělal učňák s vyznamenáním,programuje,má všeobecný přehled...jen prý chce rychle doklad pro budoucího zaměstnavatele,kterého seshora zase tlačí šéf,že to musí být někdo se SŠ...myslím,že se rozhodně neztratí;)

Od: mrpeper
Datum: 02.05.11 19:41

Ja vim jen jedno. Policajti to hlidaji, takove inzeraty a jdou po tech lidech pri predani. Je to prece jen zneuziti verejne listiny.

A muj nazor? Bral bych to, kdybych mel tu moznost. Pohuzel jsem skolu flakal, rekl bych ze jsem "vzdelanejsi" nez mnoho lidi v mem okruhu, kteri maturitu maji. Bohuzel jsem skolo opustil drive a dneska uz namam cas studovat.

Ale s koupenou maturou bych se asi nesel hlasit na policejni akademii.

Datum: 02.05.11 19:42

Oni treba nemaji koupenou maturu, ale prijmacky:)

Od: marenka*
Datum: 02.05.11 19:52

To je vtip?

Pokud někdo použije nepravé vysvědčení jako pravé, dopouští se trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny kde hrozí až dva roky vězení.

Datum: 02.05.11 19:54

Marenko, to je sice pravda, ale kdyz se podivate kolem sebe, je to celkem bezne:) Bohuzel. A plzensky skandal ve skutecnosti jen zakryl pruser daleko vetsi. Plno lidi se dnes dostane na stredni a na vysku pomoci tucne obalky.

Od: marenka*
Datum: 02.05.11 19:57

No právě. Falešné studium, falešné řidičáky, falešné já nevím co. Ale neznamená, že pokud všichni kradou, půjdu taky krást. Neznamená, že pokud všichni kradou, řeknu někomu kraď, dělají to všichni. Já nevím no, pak to tu nemá vypadat tak, jak to vypadá. A hrozně mě mrzí, že je to bráno jako norma.

Datum: 02.05.11 20:02

Ja pevne verim, ze tazatelka to nemyslela ve stylu ja pujdu krast taky:) Treba ji to jen zarazilo, jestli je to vubec mozne. A i dnes existuji poctivi a ferovi lide.. jenze bohuzel k tomuto upadku nas tlaci dnesni spolecnost a vztahy...

Datum: 02.05.11 20:04

Doufám, že mu na to příjdou a zavřou ho!

Datum: 02.05.11 20:34

Maturitu si klidně koupit může. V současné době to žádné úřady nezajímá, zajímá to pouze zaměstnavatele, ale jenom jako kus papíru. Ale co v budoucnu? Může to mít docela drastické následky. Může se dostat do konfliktu se zákonem a někdo se důkladně podívá na jeho minulost. Anebo druhý případ, v zaměstnání dosáhne nějakého vyššího postavení a někdo se opět důkladněji podívá na jeho minulost. A potom může za blbost, kterou udělal třeba před více než 20-ti lety tvrdě zaplatit.

Datum: 02.05.11 21:30

Stále platí přísloví : Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne!

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.