Jak dosáhnout stavu transu?

Od: Datum: 17.04.11 22:35 odpovědí: 14 změna: 16.01.16 12:45

zdravím, rád bych vyzkoušel stav transu, nemyslím teď žádne zírání "doblba" nebo něco takového.

Takového stavu prý někteří lidé dosahují i nechtěně, v některých fázích spánku nebo tak. Údajně je možné dostat se do tohoto stavu vědomě, po nějaké době to prý zvládne každý.

Četl jsem, že trans je stav kdy tělo spí, zatímco mozek bdí, v určitém pohledu to je navození stavu ochrnutí.

Na internetu jsem viděl spoustu návodů, zajímalo by mě ale, jestli je tu někdo kdo s tím má vlastní zkušenost, kdo by poradil jak na to, případně se alespoň podělil o zážitky.

Předem díky, Totou

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.04.11 22:45

Zkušenost nemám žádnou, ale zajímalo by mě, jak se z toho transu zase dostanete, když jste v transu. *sok*

Od: krkovicka*
Datum: 17.04.11 22:51
Není to klasická hypnóza,nebo živý sen?Nechci znovu prožít...
Od: buss®
Datum: 17.04.11 23:31

Spíše bych řekl, navodit hypnózu, autohypnózu. Meditovat, relaxovat ... Ze začátku dělá problém se odpoutat od světa, přemýšlení všedního.Teď jsem dočetl Copelanová Hypnóza, ale nic co by mne nadchlo. Knížek je dosti ...

Od: patronka*
Datum: 18.04.11 09:01

Jestli máte na mysli stav, do kterého se dostávají třeba fakíři, tak to se běžně ani snadno naučit nedá. Je ale možno snížit počet elektrických impulzů v mozku. Když hluboce spíte, vibruje energie velmi pomalu ( hladina theta a delta), když spíte lehce a sníte váš mozek vibruje rychleji ( 7-14 x za vteřinu - hladina alfa) a nejrychleji když jste úplně vzhůru (20x za vteřinu - hladina beta). To, čeho můžete vědomě dosáhnout je právě hladina alfa, která vám pomůže mimo jiné i používat obě mozkové hemisféry. Lze toho dosáhnout relaxačním cvičením a po získání zkušeností i bez relaxace. Odpověď na vaši otázku ale nelze dát několika slovy zde na poradte.cz. K nácviku vám může posloužit třeba Silvova metoda kontroly myšlení - Silva mind control. Na netu jsem to nehledala, ale existuje o tom literatura, jak o Silvově metodě, tak třeba o autohypnóze. Vlastní zkušenost s tím mám, ale nácvik vyžaduje čas a trpělivost, nedá se to naučit za den. Patronka

Od: remember
Datum: 18.04.11 13:31

Jen dodám ke zmiňované Silvově metodě (jsem absolvent). Dosáhnout hladiny alfa není těžké, dá se to naučit během prvních společných hodin kurzu. Je to takový základ, na kterém Silvova metoda staví. V podstatě hladiny alfa dosahuje každý, aniž si to uvědomuje, denně, při usínání a probouzení, je to stav mezi spánkem a bdělostí. Nebo když se takzvaně zakoukáte do blba , rozostříte zrak a na chvíli vypnete. Příkladů je hodně. Co nám lektor na kurzu říkal, tak neví o nikom, kdo by pomocí technik Silvovky dosáhl hladiny theta, stavu hlubokého spánku. No a delta, to už je bezvědomí.

Datum: 18.04.11 13:54

Jsem též absolvent kurzu Silva mind control. Hodně mne to naučilo ovládat myšlení, jen mi strašně vadilo, že nutili lidi, aby se navzájem objímali. Většinou jsem ten okamžik včas vytušila a zmizela na WC. No zřejmě lektor neznal žádného fakíra . Patronka

Od: remember
Datum: 18.04.11 14:18

Taky mi některé věci nebyly zrovna po chuti a problém, kvůli kterému jsem tam šla, mě trápí dodnes (migréna). :( Ale jinak to byla pozitivní zkušenost, naučila jsem se zklidnit, relaxovat a vypnout když je potřeba. Ale to už odbočujeme od původní otázky ;)

Od: pt®
Datum: 18.04.11 12:24

"totou", raději sám nic nezkoušejte. - stařenka

Je třeba zdůraznit, že experimenty, zejména s autohypnózou vyvolanou tímto způsobem stejně jako pomocí drog jsou riskantní. Technika hypnózy je jednoznačně záležitostí vzdělaného lékaře nebo psychologa a každé experimentování například podle různých příruček nebo pod vedením různých diletantů může být velice nebezpečné.

http://ivana.friva.net/clanky…ew.php?cisloclanku=2005061801

Datum: 18.04.11 13:11

Pt nezlobte se, ale nevíte o tom vůbec nic. Věta, kterou jste sem zvýrazněnou dala je vytržená z kontextu, jedná se o stav vyvolaný technikou holotropního dýchání a to je úplně něco jiného. Zbytečně se sem snažíte vnášet paniku a chybnou interpretací jen tazatele matete. Je lépe se nejprve o věci informovat, než vložíte nesmyslnou odpověď. Patronka

doplněno 18.04.11 14:53:

Celý odstavec vypadá takto a tak jste ho měla vložit. Patronka

Existují techniky, s jejichž pomocí dokáže člověk sám sebe uvést do hypnotického stavu. Jednou z těchto technik je tzv. holotropní dýchání , které pomáhá navodit hypnotický stav porušením rovnovážné koncentrace kyslíku a oxidu uhličitého v krevním oběhu a vlivem tohoto jevu ovlivnit činnost mozku. Uvádí se, že stav navozený tímto způsobem má léčebný a regenerační účinek, zejména v psychické oblasti. Je třeba zdůraznit, že experimenty, zejména s autohypnózou vyvolanou tímto způsobem stejně jako pomocí drog jsou riskantní. Technika hypnózy je jednoznačně záležitostí vzdělaného lékaře nebo psychologa a každé experimentování například podle různých příruček nebo pod vedením různých diletantů může být velice nebezpečné.

Datum: 18.04.11 14:25

Patronko, to co píšete mně, jste měla spíše napsat tazateli. Červeně je to i v článku, na který jsem dala odkaz, zřejmě pro zdůraznění, že to není jen tak, čili žádná panika a matení. Právě, že píšete, jak jste věci znalá, měla byste zodpovědně tazateli poradit a ne problém bagatelizovat. Já jsem reagovala na tazatele, tak buďte tak hodná a mně nic nevysvětlujte. Až budu radu potřebovat, řeknu si o ni. Děkuji. - pt

Od: kokotek
Datum: 18.04.11 14:27

k dosahnuti stavu transu doporucuji navstivit financak nb jinou stadni instituci...:o)

Datum: 18.04.11 14:53

"totou", ještě jednou Vám chci poradit, raději sám nic nezkoušejte, vím, že zvědavost je silná, ale skutečně zde číhájí nebezpečí. Zřejmě jste hledal na internetu jen odkazy, které podporují Vaši zvědavost. Je dobré podívat se na věc i z druhé strany a zvažovat výhody a nevýhody. Dávám ještě jeden odkaz, jistě jich najdete více a ostatní je už na Vás. - stařenka

http://zena-in.cz/clanek/a-ted-te-zhypnotizuju-a-bude

Od: test
Datum: 07.04.14 23:42

Nedokážete si to ani představit, ale je to úplně jednoduché. Nevím jak to vysvětlit, jde to samo a občas když obrátím oči v sloup tam vídím a hlavně cítím i to co normálně ne.

Od: lajk
Datum: 16.01.16 12:45

Myslím že máte pravdu, já to praktikuji asi mesíc, říkal jsem si, že to zkusím jako prevenci zdraví, mám zároveň vysší tlak, ale jakmile medituji, vše se najednou upraví, téměr necítím tlukot srdce, myslím že muj tep při meditaci bude i pod 50. Já mám i v klidu těsně nad 60tepů (vyšší kapacita plic, potápěňí, dříve 2 min. pod vodou).

Ale k té meditaci já mám třeba pocit že se vznáším, různě pohupuju, příjemný pocit jako by se mi motala hlava a přitom nemotá, dále při zavřených očí mám pocit jakoby se můj vnitřek celý rozprostíral jakoby do okolí, dále při skenu uvolněnosti skoro necítím tělo a dost intenzivně (někdy extrémně) a však příjemně mě mírně tlačí/chladí/mrazí na spojnici očí/nosu a čela. Sem tam padnu do tranzu, že to ani fakt nejde popsat..

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.