Družstevní byt Praha

Od: Datum: 06.10.13 12:13 odpovědí: 5 změna: 07.10.13 17:41

Dobrý den,měla bych pár otázek.Zda bych mohla požádat o vyplacení z dědictví.Můj otec vyměnil byt garsonieru se svou matkou za družstevní byt předělaný na 3+1když mi bylo 5 let.Babička tátova matka byt vyměnila hlavně kvůli mě šla jsem za rok do školy a potřebovala jsem mít prostě svoje. Moje maminka s tátou žila v tom bytě 3+1 11 let ...NEBYLI SVOJI.Táta nás vyhodila když mi bylo 11 nebyly jsme tam hlášený a nejsem ani do teď. Vě 13 letech jsem šla znovu bydlet k otci dá se říct že jsem u něho bydlela do 18 let.Občas pobývala u maminky jelikož maminka na tom nebyla dobře musela jsem být u táty.Táta žije se ženou která má zálusk na ten byt.Žije s ní skoro 12 let .OD MALA MĚ HODNĚ UBLIŽOVALI NEBUDU ROZEPISOVAT CO MI DĚLALI ALE BYLO TO STRAŠNÝ NEMĚLA JSEM NA VÝBĚR BUĎ ÚSTAV NEBO TÁTA.Jde mi o to že čekám miminko je mi 23 let a jelikož mi došla trpělivost a táta mě z bytu s přítelem z návštěvy vyhodil před pár dny a vyhazuje mě od mala.Tak bych ráda zažádala o to pokud by to šlo aby mě vyplatil z dědickýho práva.Nevím zda má udělanou závěť nedávno mi taky sdělil že bude na svou přítelkyni se kterou není ženatej ani nemá děti přepisovat byt aby jsme jí nevyhodili s nevlastním bratrem že jí tam nechá dožít.Otcovi je 62 let.Jeho přítelkyně nebudu jmenovat už takhle obrala doslova jednoho pána.Ani já ani moje maminka nic nemáme a vše by zůstalo jí a to nechci.Otec se chová sttrašně.Ráda bych dostala nějakou korunku pro svýho nenarozenýho syna aby aspoň on měl hezkej život táta mi s ničim nechce pomoc je to velice zlej člověk .A jí nic nechci nechat .Měla to dostat moje maminka a né nějaká cizí ženská která manipuluje s lidma a všechny zesměšňuje.Jinak mám bratra nevlastního je to syn táty.Chci aby taky bratr dostal svůj podíl.Děkuji za rady M.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.13 13:05
avatar

Keren,pláčeš hezky,ale na špatném hrobě.

Pokud otec obývá družstevní byt,po jeho smrti ani nemáš co dědit,pokud nemá byt v osobním vlastnictví.Pak teprve bude soud určovat dědické podíly.Za života nájemníka družstevního bytu nemáš žádné nároky.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.13 14:21
avatar

Tatínkovi byt nepatří, družstevní byt je majetkem bytového družstva.

Otec je členem bytového družstva. Členský podíl, práva a povinnosti člena družstva může člen za svého života převést, na kohokoliv bude chtít.

Dokud otec nezemře, nemůžete po něm dědit. Ani po jeho smrti však byt nebude předmětem dědictví. (Maximálně ten členský podíl, pokud jej otec nepřevede na někoho jiného.)

___ Protože se Vaše maminka za Vašeho otce nevdala, nevzniklo společné členství manželů. Jediným členem bytového družstva je Váš otec. ___ Vůči Vašemu dítěti má vyživovací povinnost otec Vašeho dítěte. Ten je povinen přispět na výživu a na náklady spojené s těhotenstvím i Vám jako matce jeho dítěte. Váš otec s tím nemá nic společného.

doplněno 06.10.13 15:37:

Poznámky:

(1) Máte-li s bratrem společného jednoho rodiče, jste vlastními sourozenci.

(2) Co "hrozného Vám prováděli"? Některé činy ještě nemusí být promlčené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: keren
Datum: 07.10.13 15:34

Dobrý den,byt je jeho má ho osobním vlastnictví byt má splacený jen musí dokoupit pozemek a doplatit necelých 40 tisíc...Jinak víme přítel se musí starat a stará se jak jen to jde...Jen kdyby mě táta vyplatil což jsem pochopila že nejde chtěla jsem pro kluka hezkej život školu a.t.d...No strkal mě třeba z okna jako malou holku tahal mě za vlasy říkal že mě zabije naštípl nos s monoklama to mi bylo už myslim 17 nebo 18...počůrávala jsem se občas ve 13 měla jsem dost špatnou psychiku ...ona ho zmanipulovala je divná svojí vlastní dceru prej hodila na topení a málem ji rozbila hlavu když byla maličká...a táta mámu psychicky týral a i mě od mala...jednou jsem s tim šla na sociálku a pani mu vynadala nic víc..když na to všechno myslim začne mi bušit srdce a mám veliký strach brala jsem i na to prášky v 19 letech jsem se zhroutila a málem se zabila...vzal mi dětství a pocit bezpečí...Jsou mi oba dva slizký...jednou mě málem ubil páskem měla jsem modřiny na intimních místech spodek zadek ledviny záda krk ruce ukázala jsem to kamarádkám ve školem 8.třída...a nevěřili vlastním očím byla jsem dost zblobivá nebudu říkat co všechno jsem dělala ale byla jsem dítě ale tohle táta neměl dělat nejsem zvíře ...za to ho nenávidim ...a mýho přítele jeho táta znásilnil v 6 letech a nikdy to neřešil...za komunistů když byl ve straně to bylo každýmu fuk...Myslím si že máme narušený rodiče...nikdy bych se k našemu miminku dítěti takhle nezachovala ...oba dva nás vyhazovali z bytu mlátili řvali ubližovali vzali nám dětství proto jsem rychle dospěli vyspěli a dělali to co dělali ..Je to proti morálce zásadám a lásce k dítěti ...Nevídaný!6e by mi šlo o peníze je mi to jedno na druhou stranu jen jí to enchci nechat mám i bratra kterýmu nic nikdy táta nedal ...takže tak...asi jsem měla jít radši do ústavu nebo je někde udat ...Děkuju Vám ...

Od: notarskaporadna
Datum: 06.10.13 20:45

Něco jako "vyplatit z dědického práva" ještě za života náš právní řád nezná. Nový občanský zákoník, který nabude účinnosti ke dni 1.1.2014 definuje pojem dědická smlouva, kde je možné si takové věci dohodnout a sepsat u notáře formou notářského zápisu. Píšeme o tom v notářské poradně. Je však otázka, zda bude otec k takové dohodě svolný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.13 17:41
avatar

Jun upřesním, nový občanský zákoník Má nabýt účinnosti ke dni atd. ALe stoprocentně jisté to není, i v souvislosti s pádem vlády a předčasnými volbami existuje nenulová možnost, že to bude odložeo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.