Kdy zazimujeme muškáty?

Od: Datum: 05.10.13 16:23 odpovědí: 12 změna: 06.10.13 02:29

Zdá se to jako včera, kdy jsme vytahovali truhlíky a starali se, jestli je už můžeme dát ven, jestli už nezmrznou a jestli je v tom stálém dešti nakonec neutopíme. A už se staráme, jestli už je máme schovat nebo ještě ne. *sok* Ráno je bílá tráva, jinovatka, přes den je dobře. Vloni to bylo také tak. Pár dní byly mrazy, které spálily všechno a pak byl měsíc a půl příjemně. *hej* A tak se ptám: Budete už muškáty schovávat nebo ještě chvíli počkáme? Muškát přežije snad i -4. Riskneme to? Ještě se mi nechce zazimovat je, dát je z okna pryč. Jak to máte vy?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: poiu®
Datum: 05.10.13 17:03

Já myslím, že je ještě brzy, my je zatím uklízet nebudeme. Máme je za oknem v centru města, takže mrazy jsme zatím neměli. Příští týden by mělo být o něco tepleji, ale říjen by měl být teplotně podprůměrný... *fn*

*fn*

Datum: 05.10.13 21:41

Tak dnes jsem mela muskat namrzly :(

Datum: 05.10.13 17:08

Sleduji předpovědˇ.U nás taky bylo v noci mínus tak jsem Je na noc přikryla hadrem.

Od: fribble*
Datum: 05.10.13 17:36

Manželka je na oknech na noc přikrývá bublinkovou folií, ale zatím alespoň týden mrznout nemá a tak je zatím nechává venku.

Od: mirda137
Datum: 05.10.13 18:39

Včera.

Od: pt®
Datum: 05.10.13 18:40

"babkazov", jakmile mají přijít mrazy odnášíme do sklepa. - pt

Od: uska®
Datum: 05.10.13 18:44

U nás už týden mrzne, dnes ráno - 4 st. Každý večer naložím truhlíky do vozíku a odvezu do garáže, Ráno je dám zase zpět, ale už mě to nebaví. Nechám je do konce příštího týdne a konec, šmitec.

Datum: 05.10.13 18:46

Ranní teploty u nás byly v minulých dnech i -4°C, dnes jsme muškáty "zrušili".

Datum: 05.10.13 19:00

Mám sice hrozné cukání zrušit je, ale říkám si, že když jsem je před dvěma dny zalila, že je nechám vyschnout. Třeba bude ještě chvíli dobře a nezmrznou. ;) Všimli jste si, jakým kvapem se stromy zbarvily a jak rychle shazují listy? Tohle miluji, ale obávám se, že počasí dlouho nevydrží. Hezkou, slunnou neděli přeji všem. A také dost času na děti a vnuky a posbírat s nimi nejbarevnější listy a vylisovat je. Pár krásných chvil na sluníčku s nemilovanějšími. *srdce*

Datum: 05.10.13 21:03

muškáty, dýně a vše ostatní už před týdnem "odešlo". Zahradu připravuje na zimu. Už týden ráno mrzne až -4°C

Od: hm®
Datum: 05.10.13 23:14

Už jsou několik dní doma. A bylo jasné, že tu kvůli těm asi 2-3 dnům už budou tvrdnout doma a přitom by mohly být ještě aspoň další měsíc venku. Vloni to bylo podobné. Tyhle mrazíky tak akorát naštvou: přijdou takhle brzy, pak se oteplí a zima se objeví až v prosinci, možná v lednu.

Od: muskat
Datum: 06.10.13 02:29

My už zazimovali, s ohledem na rostliny. Nikdy jsme to nedrželi na hranu, a máme se čím chlubit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.